Naujienų srautas

Sportas2019.12.09 16:18

Rusijos antidopingo agentūros vadovas nemato galimybių laimėti bylą prieš WADA

atnaujinta 16.56
BNS 2019.12.09 16:18

Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) vadovas pirmadienį pareiškė, jog jo šalis „neturi šansų“ pasiekti, kad būtų patenkintas Maskvos skundas dėl paskirtos ketverių metų diskvalifikacijos, ir pareiškė, kad šis tarptautinės agentūros sprendimas yra tragedija „švariems“ atletams.

„Nėra šansų laimėti šią bylą teisme“, – naujienų agentūrai AFP sakė Jurijus Ganusas, Pasaulio antidopingo agentūrai (WADA) pirmadienį paskelbus ketverių metų draudimą Rusijai dalyvauti tarptautinėse sporto varžybose.

RUSADA priežiūros taryba gruodžio 19 dieną turi susitikti ir priimti sprendimą, ar teikti apeliaciją dėl diskvalifikacijos, sakė jis.

„Tai tragedija. Apribojamos „švarių“ atletų teisės“, – pabrėžė J. Ganusas.

Pasak jo, kai kurie rusų sportininkai galvoja, ar išvykti iš Rusijos ir treniruotis kitur.

Atletų jausmus J. Ganusas pavadino „baisiais“ ir pabrėžė, kad ketveri metai sportininkui yra ilgas laikas.

Rusijos ministras pirmininkas Dimitrijus Medvedevas sakė, jog tokios sankcijos gali būti pagrįstos nusistatymu prieš jo šalį.

„Akivaizdu, jog Rusijos sporto bendruomenė vis dar turi rimtų dopingo problemų. To neįmanoma paneigti.

Iš kitos pusės, tas faktas, jog šie sprendimai kartojasi ir paveikia atletus, kurie jau buvo vienu ar kitu būdu nubausti, verčia galvoti, jog tai yra dalis prieš Rusiją nukreiptos isterijos, kuri jau tapo chroniška“, – sakė politikas.

Anksčiau pirmadienį WADA vykdomasis komitetas per susitikimą Lozanoje nusprendė, kad Rusijai dėl laboratorinių duomenų klastojimo ketverius metus bus draudžiama dalyvauti tarptautinėse sporto varžybose, įskaitant olimpines žaidynes.

Pastaraisiais metais rusų atletams jau buvo paskelbta virtinė draudimų; 2018-ųjų Pjongčango žiemos olimpiadoje jie turėjo varžytis su neutralia vėliava.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi