Sportas

2019.12.09 16:45

Sekinantį sezoną baigęs Rapšys: apie nuovargį, WADA kirtį Rusijai ir blynus

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.12.09 16:45

Danas Rapšys po sekinančio sezono iš Škotijos pagaliau grįžo į Lietuvą. Grįžo ne tuščiomis – Glazge vykusiame Europos trumpojo baseino (25 m) plaukimo čempionate lietuvis savo mėgiamose 200 ir 400 m laisvuoju stiliumi rungtyse laimėjo du aukso medalius ir iškovojo vienintelius du aukso apdovanojimus.

Nusileidęs oro uoste ir bendraudamas su žiniasklaida geriausias Lietuvos plaukikas džiaugėsi pagaliau galėjęs sugrįžti namo.

„Pagaliau Lietuva, labai gera grįžti, net šiek tiek pajaučiau to oro. Labai smagu, kad visas sezonas taip pasisekė, jo pabaigoje pavyko laimėti dar tuos du medalius, tai geriau būti ir nebegalėjo“, – žurnalistams pasakojo D. Rapšys.

Žinios. Paryžiuje renkasi Normandijos ketvertas: pirmoji į susitikimą atvyko Vokietijos kanclerė Angela Merkel

– Ar galima sakyti, kad tai buvo geriausias sezonas karjeroje? Ar dar įmanoma tobulėti?

– Manau, tobulėti įmanoma visur, o pats sezonas… jau kelis kartus sakiau, kad šitie metai buvo nerealūs, labai sunkūs, galima sakyti, jog pagaliau viskas baigėsi. Pavyko „padaryti“ visus norimus laikus, esu labai laimingas.

– Europos čempionate iškovojote du medalius, bet po antrojo neatrodėte labai laimingas. Kodėl?

– Buvau šiek tiek išvargęs po 400 m laisvu stiliumi finalo, tai dar prieš startą galvojau, kad reikės labai daug savęs atiduoti ir teko iš savęs labai daug dirbti. Buvau pirmas, bet laikas nebuvo toks, kokį galiu padaryti. Jei būčiau turėjęs dieną pailsėti, būčiau atplaukęs daug geriau. Patiko tik vieta, bet laikas galėjo būti geresnis.

– Apskritai registravotės net į penkias rungtis, kodėl planavote tiek daug startų?

– Buvo suplanuota, jog jei kas nepasisektų galėčiau ten plaukti ir išsibandyti kitas rungtis, bet viskas gavosi puikiai ir nusprendėme jose nebestartuoti ir pataupyti jėgas.

Galimybių kovoti būtų buvę ir ten, tačiau sveikata yra svarbiau, pasirinkome ją patausoti.

– Kas dar laukia jūsų šiais metais?

– Už poros dienų laukia tokios „varžybėlės“. Jos tokios mažos, bet reikia sudalyvauti.

Ten nieko nesieksime, neturėsime jokių tikslų, reikės tik sudalyvauti ir viskas. Po to jau ruošimės kitiems metams.

– Lietuva renka geriausią sportininką, pats esate ryškus favoritas, kaip vertinate tai?

– Visada yra smagu, kaip tave įvertina žmonės. Kai sportuoji, dirbi ir už tai gauni ne tik medalį, bet ir žmonių įvertinimą tai tikrai yra smagu. Dirbame ne dėl to, bet vis tiek labai smagu.

– Sezonas buvo labai ilgas, kaip pavyko išvengti problemų, išlaikyti aukščiausią formą kiekvienose varžybose?

– Tai tik mano komandos dėka, nežinau, kaip jie sugebėjo taip paruošti. Ir trenerė, ir kineziterapeutas, ir masažistė, daug kas nelabai žino jų vardų ar pavardžių, bet tie žmonės padarė viską, kad taip pasisektų ir viskas būtų gerai.

Neįsivaizduoju, kaip reikia taip paruošti sportininką, nes sezonas buvo labai ilgas, naujas, nepatikrintas, niekas nežino, kaip reikia ruošti. Bet matome, kad trenerė rodo aukščiausią klasę ir tą žinių bagažą turi labai didelį.

– Kaip atrodys kiti, olimpiniai metai?

– Aš dar net negalvojau, visą kelionę galvojau kada tie namai, dar namo reiks važiuoti į valandą.. Dabar nieko negalvoju, norisi grįžti namo, jau tikrai jaučiuosi šiek tiek „išplaukęs“.

– Kiek laiko ketinate praleisti namie?

– Dabar tik porą dienų, po to vėl grįšiu, vėl gal tik porą dienų praleisiu ir iškart važiuosiu į Klaipėdą į baseiną.

– Ko labiausiai pasiilgote per tą laiką?

– Maisto, labiausiai pasiilgau maisto, nes visur, kur teko būti, tai arba labai blogai, arba vidutiniškai, tai dabar užsisakiau blynelių. Visą dieną valgysiu blynus.

– Nemažai žmonių pasitiko, kas pasveikino?

– Visi artimieji susirinko, negalėjo būti draugė, nes dirba. Nesureikšminu šitų pasitikimų, žmonės turi savo darbus, tai kiek galėsiu, tiek laiko jiems skirsiu paskui. Manau, kad ir jiems smagu pamatyti po tiek laiko.

– Ar yra koks pasiekimas, kurį labiausiai vertinate? Nes panašu, kad didžiausias dominavimas buvo 400 m distancijoje.

– Tie 400 m.., suplaukiau taip, tikrai buvau nustebęs, kad gali taip būti, tikrai buvo vienas iš rimčiausių. O „ilgajame“ vandenyje tai 200 m.

– O kokia jūsų pozicija dėl trumpojo baseino? Nes kai kurie nelaiko jo prestižiniu, yra kitos technikos.

– Žmonės dažnai sako: „Ai, čia tas trumpas vanduo, jis yra neilgas“. Trumpame baseine yra daug specifinių detalių – startas, posūkiai, išėjimai: daug smulkių dalykų, kurie lemia labai daug. Dažniausiai sportininkai šitų dalykų nelabai turi, jiems tai nepatinka.

O kas turi šiuos dalykus labai gerai įdirbęs, tas jau gali gerai plaukti ir čia. Manau, čia viskas pasisekė labai gerai, žinome kur einame.

– Federacijos vadovas jau minėjo, kad prasideda naujas sezonas, kaip pats jaučiatės morališkai?

– Dabar net nežinau, ką pasakyti, net nežinau, kada tas sezonas prasideda. Jis tiesiog eina ir nueina. Tikrai jaučiuosi, kad ne tik kūnas yra pavargęs, bet ir psichologiškai išsekęs. Bus matyti, pailsėsime, praeis Kalėdos, šventės, ir bus dar geriau.

– Kaip vertinate WADA sprendimą suspenduoti Rusiją dar ketveriems metams?

– Kaip tik tą žinią nusileidę pamatėme, net nežinau, kaip tai pakomentuoti. Plaukime taip niekada nėra buvę, kad kažkas startuotų be vėliavos. Manau, kad Rusija vis tiek padės tiems sportininkams, ar jie startuos po vėliava, ar be.

Gerai yra tai, kad kovojama prieš dopingą, bet, kita vertus – kuo kalti tie, kurie to nevartoja ir negali atstovauti šaliai? Labai sunkus sprendimas, bet, manau, kitaip neįmanoma šito padaryti.

– Pačiam šiame sezone pavyko ir uždirbti, kiek tie pinigai pravers treniruotėms?

– Net nežinau, dabar viskas buvo koncentruota į darbą, į tuos tikslus, tai tie pinigai yra kaip desertas. Apie tai dabar negalvoju, nes tiesiog norisi pailsėti. Bus matyti ateityje. Va, šiandien už tuos pinigus prisipirksiu blynų ir valgysiu visą dieną (šypsosi).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.