Sportas

2019.12.08 20:11

Po „Ryto“ ir „Žalgirio“ mūšio Šaras gyrė Riversą, Adomaitis ginčijosi su komentatoriumi

LRT.lt2019.12.08 20:11

Sekmadienį LKL grandų mūšyje Kauno „Žalgiris“ tarp savų sienų 78:72 nugalėjo Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

Sostinės ekipa pirmavo beveik visą laiką per pirmąsias 30 minučių, tačiau netrukus paleido iniciatyvą.

Prasidedant paskutiniajam ketvirčiui kauniečiai jau turėjo 1 taško persvarą (64:63), o netrukus spurtavo 9:2 ir atitrūko tiek, kad svečiai pasivyti nebepajėgė.

Po susitikimo Šarūnas Jasikevičius nebuvo patenkintas savo auklėtinių žaidimu, tačiau džiaugėsi, jog antroje mačo dalyje jo auklėtiniai pademonstravo charakterį.

„Sveikiname mūsų fanus su pergale. Po skaudaus starto šiek tiek pavyko atsigauti. Šiek tiek gelbėjo ir pataikymas. Gerai, kad kai prastai pradėjome rungtynes, „Rytas“ nepabėgo daugiau. Antrą pusę sužaidėme kažkiek vyriškiau“, – po pergalės mintimis pasidalijo Šaras.

Apie „Ryto“ žaidimo planą nuo susitikimo pradžios atakuoti baudos aikštelę: Reikia peržiūrėti video, bet išėjome su netinkamu mentalitetu. Bandėme išaiškinti, kokios čia tipo rungtynės. Nesvarbu, kas vyko ketvirtadienį, ir nesvarbu, kas vyko prieš 5-6 savaites Vilniuje. Nesugebėjome „įeiti“ į žaidėjų širdį, bet paskui jie ištraukė šias rungtynes.

Apie KC Riverso pasirodymą kol kas: Manau, kad labai stengiasi. Vienas iš tų žmonių, kurie tikrai supranta sistemą labai gerai. Trūksta kažkiek galbūt greičio ir kondicijos. Jis tai bando labai stipriai pataisyti, kad galėtų žaisti Eurolygos lygyje. Reiktų jo paklausti, bet, kaip mes manom, gal dabar gali būti kažkoks „nusėdimas“. Treniruojasi intensyviai ir gerai, bet čia gavęs krūvį, galbūt dabar kažkiek „sėda“. Jei taip toliau eis į priekį, labai mums padės. Gynyboje tiek su Berlyno ALBA, tiek su Maskvos CSKA, žaidė labai solidžiai. Gal šiandien buvo blogiau, bet visiems buvo blogiau.

Apie nerungtyniavusio Pauliaus Jankūno sveikatą: Turi problemėlę mažą su raumeniu. Jau visą savaitę nekaip jaučiasi su koja. Sakė, reikia kelias dienas poilsio duoti, tai nusprendėme jam tą ir duoti.

Vilniaus „Ryto“ komandos strategas Dainius Adomaitis džiaugėsi auklėtinių žaidimu per pirmąsias 30 minučių, tačiau apgailestavo dėl klaidų, padarytų paskutiniajame ketvirtyje.

„Manau, tris ketvirčius žaidėme tikrai neblogai. Laikėmės dalykų, kurių norėjome, atakavome žaidėjus, kuriuos norėjome. Ketvirtam ketvirtyje jų fiziškumas ir mūsų klaidos lėmė tai, kad pralaimėjome rungtynes“, – pasakojo specialistas.

Apie planą atakuoti baudos aikštelę nuo mačo pradžios: Vienas dalykas – aplošinėjome sistemą, kitas – norėjome ne tik mėtyti tritaškius, todėl, kad jie prie tritaškio linijos akcentą užsidėjo ir gerai žaidė gynyboje. Norėjom atakuoti krepšį ir tai neblogai išėjo.

Kas lėmė klaidas: Mūsų sprendimai, jų gynyba. Jie ketvirtame kėlinyje daug keitėsi dengiamaisiais. Neatsinešėme dalykų, kuriuos darėmė treniruotėje. Sprendimai, paprasčiausiai. Žaidėjas su kamuoliu turi nustatyti, ką daro gynyba. Mes paduodavome perdavimą ne ten, kur reikia, arba atakuodavome ne ten, kur reikia. Atlikdavo rizikingą perdavimą, kurį perimdavo. Aišku, faktas, kad aukštaūgiai neužbaigė atakų po krepšiu. Čia susiję ir su jų fiziškumu.

Kiek artėjančios antradienio rungtynės Europos taurėje paveikė žaidėjų rotaciją: Antradienio rungtynės mums yra (svarbiausios – LRT.lt) šio sezono rungtynes. Vis dėlto šios rungtynės yra Lietuvos derbis – „Rytas“ – „Žalgiris“. Gaila, kad treniruotėse jau galvojome apie tą antradienį. Po tokios kovos ir fizinio kontakto žaidėjai yra pavargę. Jie atsidavė 100 proc. aikštelėj. Rytoj turėsime tik lengvą treniruotę pasiruošimui. Gaila, kad yra toks tvarkaraštis, kai privalome žaisti 2 rungtynes per 3 dienas.

Spaudos konferencijos pabaigoje D. Adomaitis gavo klausimą apie tai, kad nespaudė varžovų.

„Ta prasme, nespaudėme? Buvo „presingas“, – sakė treneris.

„Ne, nebuvo. Aš mačiau rungtynes“, – atsakė rungtynes komentavęs Karolis Tiškevičius.

„Gerai, nebuvo, tu geriau žinai“, – atsakė strategas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt