2019.12.06 23:50

Kosminiame Graikijos grandų susitikime – neįtikėtinai žaidusio Rice`o vedamo „Panathinaikos“ pergalė

„Anadolu Efes“ išvykoje pervažiavo baskus
LRT.lt2019.12.06 23:50

Pirmasis iš dviejų Graikijos grandų susitikimų Eurolygoje padovanojo žiūrovams neįtikėtiną spektaklį. Tyrese`as Rice`as sužaidė geriausias karjeros rungtynes, o jo vedama Atėnų „Panathinaikos“ komanda po pratęsimo 99:93 palaužė Kęstučio Kemzūros vadovaujamo Pirėjo „Olympiakos“ pasipriešinimą.

Tai buvo jau ketvirtoji PAO pergalė Eurolygoje paeiliui.

Nugalėtojus į pergalę traukė neįtikėtiną pasirodymą surengęs Tyrese`as Rice`as.

Šis sužaidė rezultatyviausias karjeros Eurolygoje rungtynes – pelnė 41 tašką (8/16 trit.) ir sukaupė net 33 naudingumo balus.

Ilgą laiką šeimininkai laikė iniciatyvą savo rankose, tačiau po pertraukos „Olympiakos“ pradėjo artėti ir mažinti skirtumą, kol, galų gale, persvėrė rezultatą savo naudai.

Paskutiniame kėlinyje rungtynės vyko taškas į tašką, o drama nusikėlė iki pat pagrindinio laiko pabaigos – paskutinį šansą išplėšti pergalę turė „Oly“ prarado kamuolį, o Nicko Calatheso metimas tikslo nepasiekė, tad dvikovos sprendimas nusikėlė į pratęsimą (86:86).

Pratęsimo metu Jimmeris Fredette`as pataikė tris baudas ir išvedė savo komandą į priekį (92:91). Per likusį laiką dar du sudėtingus metimus pataikė T. Rice`as, taip sukurdamas „Pao“ tokią persvarą, kurios varžovai panaikinti nebesugebėjo.

„Panathinaikos“: Tyrese‘as Rice‘as 41 (8/16 trit., 7/7 baud.., 33 naud. bal.), Nickas Calathesas 14 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), DeShaunas Thomasas 13 (6 atk. kam.), Ioannis Papapetrou 11, Kostas Mitoglou 8.

„Olympiakos“: Vassilis Spanoulis 18 (2/7 trit., 5 rez. perd.), Brandonas Paulas 17 (5/8 trit.), Nikola Milutinovas 14 (10 atk. kam.), Wade‘as Baldwinas 10, Georgios Printezis ir Willas Cherry (5 atk. kam.) po 7.

Kitame susitikime Stambulo „Anadolu Efes“ išvykoje be problemų 102:77 pervažiavo Vitorijos „Baskonia“.

Čia svečiai tolti pradėjo jau pirmajame kėlinyje, kurį laimėjo 26:16. Apsukų turkai nemažino ir toliau – į ilgąją pertrauką jie išėjo pirmaudami 55:35.

Likę du kėliniai jau buvo tik formalumas. Ispanijos krepšininkai nesugebėjo net pabandyti surengti vienokio ar kitokio šturmo, o Stambulo atstovai puolime smaginosi ir siuntė į krepšį vieną kamuolį po kito.

Nugalėtojus į laimėjimą traukė 24 taškus pelnęs ir 37 naudingumo balus surinkęs Shane`as Larkinas, jam sėkmingai talkino 18 įmetęs Sertacas Sanli.

Pralaimėjusių komandoje kiek ryškiau išsiskyrė tik 20 taškų pelnęs Tornike Šengelija.