Sportas

2015.09.08 13:45

Į Lietuvos futbolo rinktinę pakviesti 24 žaidėjai

ELTA 2015.09.08 13:45

Į Lietuvos vyrų futbolo rinktinę 2016 metų Europos čempionato atrankos rungtynėms su Estija ir San Marinu pakviesti 24 žaidėjai.

Į Lietuvos vyrų futbolo rinktinę 2016 metų Europos čempionato atrankos rungtynėms su Estija ir San Marinu pakviesti 24 žaidėjai.

Rinktinėje bus 10 žaidėjų iš Lietuvos klubų. Po pertraukos į rinktinę pakviesti saugo ir puolėjo pozicijose žaidžiantis Linas Pilibaitis iš Vilniaus „Žalgirio“ bei gynybos ar saugų grandyje rungtyniaujantis Andrius Bartkus iš Klaipėdos „Atlanto“.

„Šie žaidėjai yra vieni iš lyderių savo klubuose, taip pat jau turi patirties rinktinėje, todėl tikimės, kad jie sudarys konkurenciją kitiems komandos futbolininkams. Prieš kelionę į Estiją turėsime kelias treniruotes, per kurias galėsime įvertinti, kurie žaidėjai yra artėjančioms dvejoms svarbioms rungtynėms pasiruošę geriausiai“, – sakė rinktinės treneris Igoris Pankratjevas.

Pirmą kartą šiais metais rinktinei galės padėti ilgą laiką traumų kamuotas saugas Arvydas Novikovas.

„Atidžiai sekame jo progresą. Dabar Arvydas sveikas ir treniruojasi „Bochum“ klubo gretose, tik dar jam trūksta daugiau žaidybinės praktikos, – teigė I. Pankratjevas – Džiugu, kad jis sugrįžimo į rinktinę laukia su dideliu užsidegimu. Birželį Arvydas net buvo atvykęs į mūsų treniruotes, kad galėtų būti arčiau komandos“.

Po pertraukos prie rinktinės taip pat prisijungs saugai Tautvydas Eliošius ir Deimantas Petravičius, kuriems kelią į nacionalinę komandą vis užkirsdavo sveikatos problemos. Pirmasis rinktinėje debiutavo pernai lapkritį Šveicarijoje, o antrasis – užpernai lapkritį Moldovoje.

Prieš artėjančias atrankos rungtynes neapsieita be netekčių – Olandijoje žaidžiantis gynėjas Vytautas Andriuškevičius kelias savaites turi praleisti be futbolo, nes rungtynėse su Roterdamo „Feyenoord“ rugpjūčio viduryje pasitempė kojos raumenį.

Lietuvos rinktinė rugpjūčio 31 dieną rinksis į kelių dienų treniruočių stovyklą Kaune. Rugsėjo 3-iąją komanda išvyks į Taliną. Ten rugsėjo 5-ąją vyks rungtynės su Estijos rinktine. Rugsėjo 8 dieną Vilniuje lietuviai žais su San Marino futbolininkais.

Lietuvos futbolo rinktinės sudėtis:

vartininkai – Giedrius Arlauskis („Watford“, Anglija), Vytautas Černiauskas (Bukarešto „Dinamo“, Rumunija), Emilijus Zubas (Belsko Bialos „Podbeskidzie“, Lenkija);

gynėjai – Deividas Česnauskis, Linas Klimavičius (abu – Trakų „Trakai“), Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas (abu – Vilniaus „Žalgiris“), Tadas Kijanskas (Haifos „Hapoel“, Izraelis), Marius Žaliūkas (Glazgo „Rangers“, Škotija), Vaidas Slavickas (Marijampolės „Sūduva“);

saugai – Vytautas Lukša, Linas Pilibaitis (abu – „Žalgiris“), Andrius Bartkus (Klaipėdos „Atlantas“), Karolis Chvedukas („Sūduva“), Tautvydas Eliošius (Pakruojo „Kruoja“), Fiodoras Černychas (Lenčnos „Gornik“, Lenkija), Saulius Mikoliūnas (Soligorsko „Šachtior“, Baltarusija), Mindaugas Panka (Petah Tikvos „Maccabi“, Izraelis), Deimantas Petravičius („Nottingham Forest“, Anglija), Vykintas Slivka (Turino „Juventus“, Italija), Artūras Žulpa („Aktobe“, Kazachstanas), Arvydas Novikovas („Bochum“ FC, Vokietija);

puolėjai – Deividas Matulevičius (Kostanajaus „Tobol“, Kazachstanas), Lukas Spalvis („Aalborg“, Danija).