2019.12.06 10:56

Kitoks pralaimėjimas nei ankstesni: ar „Žalgiris“ Maskvoje pademonstravo atsigavimo požymius?

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.12.06 10:56

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nutraukti pralaimėjimų serijos Eurolygoje nepavyko ir ketvirtadienį Maskvos „Megasport“ arenoje įvykusiose rungtynėse su vietos CSKA krepšininkais.

Žalgiriečiai šeštąjį pralaimėjimą iš eilės turnyre patyrė itin skaudžiai – kauniečius pražudė pratęsimo pabaigoje CSKA gynėjo Mike`o Jameso įsmeigtas tolimas dūris (82:85). Visgi atsigavimo požymius Rusijoje rodę žalgiriečiai verčia kelti klausimą, ar komanda pamažu lipa iš duobės?

„Tie pralaimėjimai ar pergalės nelabai viską atspindi, bet manau, kad galime džiaugtis šiomis rungtynėmis, nes daug dalykų padarėme gerai. Aišku, labai skausminga pralošti tokiu stiliumi – po pratęsimo ir paskutiniu metimu. Bet kovojome prieš labai gerą komandą iki pat galo, turėjome savo šansų“, – po dvikovos mintimis dalinosi Šarūnas Jasikevičius.

Portalas LRT.lt apžvelgia esminius dvikovos Maskvoje aspektus.

Tvirta gynyba, įspūdinga atkarpa ir tos pačios bėdos

Pirmosios rungtynių minutės iškart parodė, kad žalgiriečiai bandys smogti varžovams atakuodami CSKA komandos baudos aikštelę ir ieškodami visų įmanomų pranašumo situacijų.

Situacija tokiam žaidimo planui buvo dėkinga, nes CSKA gretose „ketvirtuoju“ numeriu žaidžiantis vokietis Johannesas Voitgmannas yra minkštesnio tipo aukštaūgis, kuriam nėra lengva atlaikyti kietą ir jėga paremtą krepšinį.

Savo ruožtu gerokai tvirtesnis CSKA priekinės linijos žaidėjas Kyle`as Hinesas turi kitą žaidimo trūkumą – jis yra „undersized“ (žemesnio ūgio) vidurio puolėjas, todėl dvikovose su Zachu LeDay`umi žalgirietis sugebėdavo rasti būdų, kaip įveikti varžovą.

Strategija susitikime nesikeitė ir aikštėje pasirodžius pagalbiniam Kauno komandos aukštaūgiui Martinui Gebenui – krepšininkas statė tvirtas užtvaras komandoms draugams ir pats kūrėsi situacijas baudos aikštelėje.

M. Gebeno žaidimas tapo malonia staigmena ir po jo 6 taško pirmajame ketvirtyje žalgiriečiai turėjo dviženklį pranašumą 17:6. Pirmojo kėlinio metu kauniečiai buvo suorganizavę neįtikėtiną puolimo atkarpą ir įmetė 15 taškų be CSKA atsako.

Apskritai, Š. Jasikevičiaus auklėtiniai rungtynių pradžioje beveik nežiūrėjo į krepšį iš tolimos distancijos – svečiai paleido tik vieną tolimą metimą, o puolime ieškojo minėtų situacijų varžovų baudos aikštelėje.

Savo ruožtu gynyboje „Žalgiris“ stengėsi atimti iš CSKA tolimus metimus ir atakuoti daugiau progų turėjo tik aukštaūgis Andrejus Voroncevičius.

Įspūdinga žalgiriečių gynyba leido praleisti tik 9 taškus į savąjį krepšį per pirmąjį ketvirtį.

Antrojo kėlinio pradžioje agresyviai rungtyniavo australas Jockas Landale`as. Po jo 6 taškų per trumpą atkarpą ir Thomo Walkupo dvitaškio žalgiriečiai sugrįžo prie dviženklio pranašumo – 27:15.

Kaip po rungtynių kalbėjo ir pats Š. Jasikevičius, ši atkarpa antrajame kėlinyje galėjo tapti dar geresne žalgiriečiams. „Žalgiriui“ nutolus, CSKA ir toliau kurį laiką strigo, tačiau žalgiriečiams koją pakišo tai, kas nefunkcionuoja tinkamai beveik viso šio sezono metu – tritaškiai metimai.

CSKA sustojus, žalgiriečiai turėjo ne vieną proga nubausti varžovus tolimais šūviais – iš patogių padėčių atakavo J. Landale`as, Nigelas Hayesas, T. Walkupas ir KC Riversas. Iš viso antrajame kėlinyje pro šalį skriejo 7 žalgiriečių tritaškiai metimai, o papildomo smūgio į paširdžius negavę šeimininkai netrukus atsigavo.

Maskviečius patempė gerai žaidimui vadovavęs, gynyboje dirbęs ir žalgiriečių pražangas provokavęs Danielis Hackettas. Prie jo prisijungė aštriai puolime žaidęs latvis Janis Strelniekas, o paskutinėmis antrojo ketvirčio akimirkomis iš toli pataikęs Ronas Bakeris sudegino visą „Žalgirio“ pranašumą. CSKA po pirmosios mačo dalies buvo priekyje – 32:31.

Atsirišęs krepšys, aštrūs gynėjai ir Jameso solo pasirodymas

Žalgiriečių puolimo apsukoms toliau neįsibėgėjant, CSKA grėsmingai tolo. J. Strelnieko ir R. Bakerio tolimi metimai tarp komandų paliko 7 taškų skirtumą – 44:37.

Komandą sunkiausiu momentu traukė Lukas Lekavičius, naudojęsis M. Gebeno užtvaromis. Būtent šių dviejų žalgiriečių kombinacija sėkmingai neutralizuodavo CSKA krepšininkų veiksmus gynyboje. Negana to, L. Lekavičius, sutraukęs gynybą, atliko puikų perdavimą Artūrui Milakniui, kuris trečiojo kėlinio antroje pusėje pataikė pirmąjį kauniečių tritaškį – 44:46.

Tai, kokie gaivinantys ir svarbūs gali būti tolimi metimai, įsitikinome dar ir kitoje atakoje, kuomet A. Milaknis realizavo ir antrąjį savo šūvį susitikime.

Užtenka paminėti, kad praėjusią savaitę dvikovoje Berlyne „Žalgiris“ iš viso pataikė tik 2 tritaškius.

Jeigu grįšime į rungtynių pradžią, prisiminsime, kad iš toli ilgą laiką nepataikiusius žalgiriečius rungtynėse gelbėjo ir dominavimas kovoje dėl atšokusių kamuolių (48-30). Ne vienoje iš situacijų „Žalgiriui“ padėjo ūgio persvara, tačiau ypač pirmoje dalyje svečiai sugebėdavo pirmieji pribėgti prie kamuolio.

Žinoma, kad atsirišęs krepšys atakuojant iš distancijos gerokai palengvino reikalus.

Snaiperio A. Milaknio tritaškiai ir aštrus L. Lekavičiaus žaidimas kartu padėjo išlaikyti ir trečiojo kėlinio egzaminą, kuriame CSKA gynėjai ėmė demonstruoti dar didesnius atsigavimo požymius.

Nemalonumu ketvirtajame kėlinyje tapo du tolimi D. Hacketto metimai. Stabilumu pataikant iš toli karjeroje niekada nepasižymėjęs gynėjas padėjo CSKA pirmauti ketvirtojo kėlinio antroje pusėje – 64:60.

Visgi Š. Jasikevičius vėl galėjo džiaugtis savo gynėjų žaidimu – L. Lekavičius toliau tiksliai atakavo CSKA krepšį po komandos draugų užtvarų, o T. Walkupas naudojosi maskviečių gynybos spragomis baudos aikštelėje.

Aišku, kiek nesmagu, kad kauniečiams nepavyko ketvirtojo ketvirčio pabaigoje suorganizuoti lemiama galėjusios tapti paskutinės atakos. Jos metu T. Walkupas sužingsniavo, laiku neatsikratęs kamuolio.

Nereikia net spėti, kas pratęsimo pabaigoje CSKA komandoje savo rankose kontroliavo kamuolį. Mike`as Jamesas šįkart tempė komandą į priekį svarbiausiomis akimirkomis ir pelnė paskutinius 7 komandos taškus susitikime įskaitant ir pergalingą tritaškį per N. Hayeso rankas.

Pralaimėjimas, nepalikęs tokio ryškaus kartėlio

Nors žalgiriečiai pergalės Maskvoje neiškovojo, rungtynėse su CSKA Š. Jasikevičiaus ekipa demonstravo ilgai lauktus atsigavimo požymius.

Šiuo atveju kalbame ne tik apie antroje pusėje geriau pataikytus tolimus metimus, kurių iš viso į CSKA krepšį žalgirečiai įsūdė 6 iš 18, bet ir situacijas, kuriose kauniečiai žinojo, kuriuos varžovus reikia atakuoti.

L. Lekavičius ir T. Walkupas kartu susitikime pelnė 34 taškus ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Džiugina tai, jog abu gynėjai drąsiai ėmėsi iniciatyvos sunkiausiu momentu ir traukė komandą iš duobės, kai varžovai grasindavo nutolti. Tokios lyderystės ir vadovavimo komandai anksčiau žalgiriečiams labai trūko.

Užtenka paminėti, kad T. Walkupas iki dvikovos Maskvoje per tris pastarąsias rungtynes buvo iš viso įmetęs 17 taškų. Tiesa, amerikiečio žaidime kiek neramina klaidos, kurių rungtynėse su CSKA buvo net 7-ios.

„Žalgiris“ džiugino gera kova dėl atšokusių kamuolių ir atsigavusiu puolimu antroje rungtynių dalyje. Aišku, kad reikalai galėjo būti ir lengvesni svečiams. Visgi akivaizdu, kad komanda vis dar bando atsitiesti po pralaimėjimų ir bando suderinti taikiklį, kuris ir toliau neleidžia išvysti reikalingų tritaškių.

Tarp neišnaudotų rezervų Eurolygoje ir toliau lieka komandos naujokas KC Riversas. Amerikietis jau antrąsias rungtynes paeiliui prametė keturis tritaškius. Be to, krepšininkui dar trūksta kiek geresnės sportinės formos. Žaidėjas greičiau pavargsta ir dar tik bando įsivažiuoti į Eurolygos ritmą.

Kitą savaitę žalgiriečių lauks iššūkis namuose su „Valencia“ klubu. Jeigu rungtynėse Maskvoje pamatėme atsigavimo požymius, Š. Jasikevičiaus auklėtiniai privalo smogti Ispanijos klubui, jeigu dar nori šiame sezone pasispardyti.