Sportas

2019.12.05 22:51

Auklėtinius pagyręs Šaras nesureikšmino paskutinio metimo: man tai absoliučiai neįdomu

LRT.lt2019.12.05 22:51

Kauno „Žalgiris“ ketvirtadienį Maskvoje ant parketo žengė pasirengę kovoti ir vos neatėmė pergalės iš Maskvos CSKA krepšininkų. Šarūno Jasikevičiaus kariauna sėkmingai kovėsi beveik 45 minutes, o gale krito po lemiamo Mike`o Jameso tritaškio – 82:85.

Po pralaimėjimo Lietuvos čempionų treneris teigė, jog mače matė daug pozityvo, o paskutinio metimo strategas nesureikšmino.

„Tie pralaimėjimai ar pergalės nelabai viską atspindi, bet manau, kad galime džiaugtis šiomis rungtynėmis, nes daug dalykų padarėme gerai. Aišku, labai skausminga pralošti tokiu stiliumi – po pratęsimo ir paskutiniu metimu. Bet kovojome prieš labai gerą komandą iki pat galo, turėjome savo šansų.

Neišnaudojome tų šansų. Mano manymu, blogai sužaidėme antrą kėlinį, kai CSKA buvo labiausiai pažeidžiami. Padarėme aibę taktinių klaidų, kur, atrodo, pataikius galima turėti 10 taškų pranašumą. Tuo metu kontroliavome rungtynes ir tikrai viskas buvo gerai, bet, kaip visada, nieko nepataikėm, davėm taškų už dyką. Kai kuriose detalėse tikrai vėl palikome daug taškų, o antra pusė jau buvo gana graži. Ir CSKA, ir mes pataikėm sunkių metimų.

Rungtynių santrauka:

Žymiai mažiau praleidome kvailų dalykų, bet juos reikia mažinti, jei norim kovoti su geriausiom komandom. Šiaip aš patenkintas žaidėjais. Man svarbiausia buvo, kad po tiek pralaimėjimų jie čia atvažiavo laimėti. Tas matėsi ir tai man buvo svarbiausia. Jie atvažiavo laimėti ir kovoti, o tai svarbiausia. Einam toliau“, – mintimis po nesėkmės dalijosi Šaras.

– Tas paskutinis M. Jameso metimas. Ar buvo galima kitaip prieš jį gintis?

– Nežinau. Tas paskutinis metimas man absoliučiai neįdomus. Prieš tai dar buvo 45 minutės, kai turėjome išspręsti reikalų. Statėme vieną savo geriausių gynėjų – aukštesnį žmogų. Žinojome, kad mes – įmetė, sveikinu.

– Kokie didžiausi postūmiai buvo „Žalgirio“ žaidime lyginant su ankstesniais?

– Kad kažką pataikėm, antroj pusėj ypač. Mūsų žaidimas nėra blogas. Ir mes padarom taktinių klaidų, kai jie mums įmeta, ir dar patys nepataikom. Pirmoje pusėje mes tikrai galėjom labiau pažeisti komandą, kuri dabar nėra savo geriausios formos. Pradžioje net susinervinę atrodė. O mes po tų pralaimėjimų išėjom ne pasižiūrėti, o varžytis kaip su lygia komanda. Jie ėjo išlošti – man tai buvo maloniausia.

– Labai agresyviai išėjote pirmosiomis minutėmis, intensyviai atakavote gynybą. Ar čia gerai atlikti namų darbai?

– Nesinori daužyti galvą į sieną. Jei nekrenta tritaškiai – yra greitas puolimas, daugiau „centravimo“. Bandai priimti sprendimus, kad ant to paties grėblio neužlipti. Krepšinis susideda iš kamuolio judėjimo. Buvo labai daug taktinių klaidų, tik CSKA atsigavo.

– Kai varžovai laimi tokiu metimu, ar galima ir apie sėkmės trūkumą kalbėt?

– Jūs kalbėkit, ką jūs norit. Aš sėkme netikiu.

– Turbūt pirmą kartą startinėje sudėtyje žaidė ir Jockas Landale`as bei Zachas LeDay`us. Ar esate patenkintas tuo, kaip jie žaidė?

– Ką žinau, buvo gerai visai. Paulius dar jaučia kojos traumos padarinius, Gebenas įėjo į rungtynes. Idėja buvo stengtis žaisti greičiau. Tiek Zachas, tiek Landale`as yra greičiausi mūsų aukštaūgiai, tad tokia ir idėja buvo.

– Apie Walkupo žaidimą šiandien. Tie jo metimai tikrai patempė ketvirtajame kėlinyje. Kiek šiandien jis buvo tas lyderis, kurio ir norisi?

– Jis žaidžia solidžiai. Jis gali žaisti rungtynes geriau ar blogiau, bet jis viską labai gerai supranta. Su juo labai mažai taktinių klaidų, jis viską išpildo – jūs jau patys tą žinot. Jei dar jis pataiko 3 tritaškius, jo metimas gražėja, jis labai daug dirba dėl to. Tegul tik meta.

– Toks Gebeno pasirodymas – paraiška ateičiai ar tiesiog varžovas kliuvo toks parankus?

– Jokių čia paraiškų nėra. Ateina sekančios rungtynėms ir joms ruošiesi, analizuoji, ką darai gerai, o ką ne. Sekančios rungtynės – visai kita istorija. Viskas prasideda nuo nulio, nuo pasiruošimo. Mes juo tikrai tikim.

– Kaip paaiškintumėt tą faktą, kad su visais Eurolygos favoritais žaidžiate geriau nei su kitomis komandomis?

– Nežinau, tikrai nežinau, kaip tai paaiškinti. Gal taip tiesiog sukrenta, bet nežinau. Mes negalim kontroliuoti varžovo ir to, kaip jis žaidžia. Negalime kontroliuoti savo pataikymo. Kol susikuriam tuos metimus, turim tikėt savo sistema. Nieko mes toje sistemoje nekeisim. Lygiai taip pat pernai buvo. Jei sugrįžti į tas visas pralaimėjimų istorijas, lygiai tie patys komentarai buvo. Čia viskas labai paprasta – jei žaidėjai pataiko, „Žalgiris“ disciplinuota komanda. Jei nepataiko – treneris per daug disciplinos duoda. Kaip sakoma, tokių situacijų jau nepakeisim.

– Čia ilgiausia pralaimėjimų serija jūsų eroje. Ar kai komanda tiek pralaimi, keičiasi bendravimas jos viduje?

– Toks pats bendravimas kiekvieną dieną. Treneris reikalauja kiekvieną dieną. Jie mane mato tokį patį per rungtynes, per treniruotes, per video sesijas. Tai negali keistis, turi būti kažkokia nusistovėjusi tvarka. Gali tik būti pakeičiamos tam tikros detalės, bet apskritai – yra tas pats ir bus tas pats.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.