2019.12.05 21:25

Iki paskutinės sekundės kovojęs „Žalgiris“ Eurolygoje krito šeštą kartą paeiliui

LRT.lt2019.12.05 21:25

Kauno „Žalgiris“ ilgai kėsinosi nutraukti 5 pralaimėjimų iš eilės seriją, tačiau galiausiai krito Maskvoje. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai po pratęsimo 82:85 (17:9, 14:23, 19:19, 19:18, 13:16) paskutinę sekundę nusileido CSKA atstovams.

Tai buvo 9-oji „Žalgirio“ nesėkmė po 12 rungtynių. CSKA sąskaitoje – 8 pergalės ir 4 nesėkmės.

Eurolygos čempionai pirmąjį kėlinį pradėjo labai lėtai ir vienu metu net atsiliko dviženkliu skirtumu. Vis dėlto antrojo ketvirčio gale šeimininkai spurtavo ir sugebėjo išsiveržti į priekį prasidedant ilgajai pertraukai (32:31).

Antrosios mačo dalies metu vyko įtempta kova. Likus vos daugiau nei 5 min. iki susitikimo pabaigos rezultatas dar buvo lygus (58:58). Du Danielio Hacketto tritaškiai leido maskviečiams kiek atitrūkti, tačiau mūsiškiai nepasidavė ir po L. Lekavičiaus 4 taškų paeiliui išlygino rezultatą (64:64).

Dar po tolimą šūvį į abu krepšius ir padėtis nesikeitė iki rungtynių pabaigos likus tik 90 sek. (67:67). Mike`as Jamesas sumetė dvi baudas, o mūsiškių gretose dar sykį pasižymėjo puikiai rungtyniavęs L. Lekavičius (69:69).

Abi komandos apsikeitė netiksliomis atakomis, o tai davė šansą CSKA iškovoti pergalę. Varžovai turėjo kamuolį ir galimybę mesti paskutinį kartą likus 14 sek. iki sirenos. M. Jamesas pabandė laimę iš toli, tačiau jam nepavyko pataikyti – ekipos žaidė pratęsimą.

Artūras Milaknis vienu taikliu baudos metimu pradėjo papildomą kėlinį, tačiau Kyle`o Hineso dėjimas išvedė šeimininkus į priekį (71:70). Zachas LeDay`us baudos metimu išlygino rezultatą (71:71). Joelis Bolomboy`us pataikė iš vidutinio nuotolio, o Nigelas Hayesas atsakė tolimu šūviu (74:73).

Janis Strelniekas sudėtingu metimu iš artimos distancijos Maskvos ekipai vėl suteikė minimalų pranašumą (75:74), o Jockas Landale`as atsakė dviem tiksliais baudų metimais (76:75). M. Jamesas kitos atakos metu prasiveržė ir realizavo labai sunkų bandymą nuo lentos, o netrukus L. Lekavičius atsakė tuo pačiu, tačiau čia ir vėl pasižymėjo du taškus su pražanga pelnęs M. Jamesas (80:78).

Z. LeDay`us išprovokavo varžovų pražangą ir baudų metimais išlygino rezultatą (80:80). M. Jamesas tęsė savo dominavimą – pataikė sudėtingą bandymą iš vidutinio nuotolio per Z. LeDay`ų ir suteikė saviškiams 2 taškų pranašumą likus žaisti vos keliolikai sekundžių (82:80).

T. Walkupas sugebėjo apeiti J. Bolomboy`ų ir paleisti metimą, kurį pastarasis blokavo jau besileidžiantį į krepšį (82:82). CSKA turėjo dar mažiau nei 5 sek. iškovoti pergalę.

Neįtikėtiną tritaškšį su sirena šovė M. Jamesas. Jo šūvis išplėšė pergalę – 85:82.

CSKA: J. Strelniekas (7/9 dvitaškių, 1/4 tritaškių) 20, M. Jamesas (4/9 dvitaškių, 8/9 baudų), Ronas Bakeris (2/3 dvitaškių, 3/5 tritaškių) 13.

„Žalgiris“: T. Walkupas (5/10 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 6 rez. perd., 7 klaidos) 19, Lukas Lekavičius (6/9 dvitaškių) 15, J. Landale`as (5/9 dvitaškių, 11 atk. kam.) 12.

Mačo eiga:

Per pirmąsias 3 minutes trūko rezultatyvumo. Taškais apsikeitė Janis Strelniekas ir Zachas LeDay`us (2:2), o netrukus Eurolygos čempionai ir kiek pabėgo (6:2). Thomaso Walkupo, Martino Gebeno ir Z. LeDay`aus vedami kauniečiai surengė 13:0 spurtą ir likus kiek daugiau nei 1 min. iki kėlinio pabaigos pirmavo 15:6. Po pirmojo ketvirčio svečiai pirmavo 17:9.

Maskviečių puolimas ėmė pamažu busti, tačiau ir „Žalgiris“ nemažino apsukų. Kauniečių aukštaūgiai toliau dominavo varžovų baudos aikštelėje ir leido susikrauti dviženklį pranašumą (25:15). Mūsiškiams nekrito metimai iš distancijos, o J. Strelniekas pelnė 5 taškus paeiliui ir sumažino aikštės šeimininkų deficitą iki 7 taškų (20:27). Pirmos pusės pabaigoje CSKA surengė 11:5 spurtą ir prasidedant ilgajai pertraukai jau pirmavo minimaliu skirtumu (32:31).

Antrosios pusės pradžia buvo nerezultatyvi. Per pirmas 2 jos minutes taškus pelnyti pajėgė tik Edgaras Ulanovas (33:32). J. Strelniekas toliau žibėjo – latvis pelnė jau 16-ąjį savo tašką, o po KC Riverso atsako jau iš dviejų taškų zonos kauniečiai turėjo 4 taškų deficitą (37:41).

Rono Bakerio tolimas šūvis CSKA komandai sukrovė jau rekordinę 7 taškų persvarą (44:37). Aštrūs Luko Lekavičiaus reidai bei Artūro Milaknio tolimi šūviai sumažino atsilikimą iki minimumo iki kėlinio pabaigos likus žaisti apie minutei (48:49). Aikštės šeimininkai paskutinįjį ketvirtį pradėjo 7:2 spurtu. Tai jiems leido atitolti iki 6 taškų (58:52).

Staiga „Žalgiris“ tarė savo žodį. Du iš eilės pataikyti T. Walkupo tritaškiai išlygino rezultatą (58:58). Du Danielio Hacketto tritaškiai leido maskviečiams kiek atitrūkti, tačiau mūsiškiai nepasidavė ir po L. Lekavičiaus 4 taškų paeiliui išlygino rezultatą (64:64). Dabar jau R. Bakeris ir T. Walkupas apsikeitė tolimais šūviais, o iki susitikimo pabaigos tebuvo likusios 90 sek. (67:67).

J. Strelniekas sudėtingu metimu iš artimos distancijos Maskvos ekipai vėl suteikė minimalų pranašumą (75:74), o Jockas Landale`as atsakė dviem tiksliais baudų metimais (76:75). M. Jamesas kitos atakos metu prasiveržė ir realizavo labai sunkų bandymą nuo lentos, o netrukus L. Lekavičius atsakė tuo pačiu, tačiau čia ir vėl pasižymėjo du taškus su pražanga pelnęs M. Jamesas (80:78).

Z. LeDay`us išprovokavo varžovų pražangą ir baudų metimais išlygino rezultatą (80:80). M. Jamesas tęsė savo dominavimą – pataikė sudėtingą bandymą iš vidutinio nuotolio per Z. LeDay`ų ir suteikė saviškiams 2 taškų pranašumą likus žaisti vos keliolikai sekundžių (82:80). T. Walkupas sugebėjo apeiti J. Bolomboy`ų ir paleisti metimą, kurį pastarasis blokavo jau besileidžiantį į krepšį (82:82). CSKA turėjo dar mažiau nei 5 sek. iškovoti pergalę.