Sportas

2015.09.08 13:45

J. Kazlauskas: rezultatas galėjo būti ir dar blogesnis

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas po pralaimėjimo Turkijai Akropolio taurės turnyro pirmose rungtynėse, antros iš eilės nesėkmės priežasčių ieškojo žaidėjų psichologijoje, klaidose ir įtampoje, tvyrančioje dėl dar neaiškios galutinio dvyliktuko sudėties.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas po pralaimėjimo Turkijai Akropolio taurės turnyro pirmose rungtynėse, antros iš eilės nesėkmės priežasčių ieškojo žaidėjų psichologijoje, klaidose ir įtampoje, tvyrančioje dėl dar neaiškios galutinio dvyliktuko sudėties.

„Tai ir yra blogiausia, kad tai antros iš eilės prastai sužaistos rungtynės. Galvoju, kad šiandien pirmiausia psichologiškai labai blogai sužaidėme. Buvo tokia pradžia daugžadanti ir graži. Kai žaidėjai pasiprašė pirmų keitimų, tie, kurie įėjo į aikštę, padarė elementarių klaidų ties viduriu. Gaila, kad abu įžaidėjai padarė po porą (klaidų). Buvo prarasti 5 kamuoliai. kaip pagaliu per galvą. Kas įvedė į mūsų žaidimą daug padrikumo“, – po mačo sakė J. Kazlauskas. Trečiame ketvirtyje Lietuvos rinktinei buvo pavykę perimti iniciatyvą (47:41), bet vėliau žaidimas vėl išsiderino.

„Lyg per pertrauką pavyko atstatyti tą vaizdelį, padarėme kai kurias korekcijas ir pasikeitimus. Grįžo vėl žaidimas, bet vėl atėjo tas momentas, kada pradėjome prarasti kamuolius ties viduriu. 23 klaidos ir 17 kamuolių atkovotų po mūsų lenta rodo, kad jie turėjo 40 puolimų daugiau, negu mes. Rezultatas galėjo būti ir dar blogesnis“, – teigė J. Kazlauskas.

Lietuvos krepšininkų strategas pripažino, kad neseniai iš Kanados grįžęs vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas dar nėra tos sportinės formos, kokios norėtų treneriai. „Vienas dalykas, prisijungus Jonui per daug žiūrime į jį. Antras dalykas, jis tikrai ar nėra tos formos, kurioje mes ir jis norėtume, kad būtų. Deja, mes turime su juo žaisti. Jis tikrai labai daug praleido... Per didelis žiūrėjimas, per didelis galvojimas. O daugiau aš nežinau tokių pasiaiškinimų. Svarstome, ar įtampa veikia, kurie bus „atkabinti“? Ar dar kažkas daro savo. Reikia gerai ir ramiai viską apgalvoti“, – rungtynes komentavo J. Kazlauskas.

R. Seibutis: slogios rungtynės

Panašiai apie rungtynes kalbėjo ir Renaldas Seibutis. Po tokių prastų rungtynių prieš kroatus stengėmės ir dirbome per treniruotes, kad žaidimas pagerėtų. Ššiandien neįvykdėme to, ką planavome, ką buvome susitarę.

Labai nuviliantys rodikliai dėl turkų atkovotų kamuolių po mūsų krepšiu ir mūsų prarastų kamuolių skaičiaus. Slogios rungtynės. Tik keletas gerų momentų iš to viso: pati pradžia pirmame kėlinyje ir trečiame kėlinyje. Turime vienas kitam padėdami gynyboje ir puolime ištaisyti tas klaidas. Reikia priimti šias rungtynes kaip gerą pamoką. Svarbu, kaip ją išmoksime“, – sakė Lietuvos rinktinės gynėjas.