Naujienų srautas

Sportas2019.12.05 17:51

„Juodasis penktadienis“: italų laikraščio antraštė pasmerkta dėl rasistinių užuominų

LRT.lt 2019.12.05 17:51

Italijos laikraštis „Corriere dello Sport“ susilaukė kritikos už pirmąjį puslapį, kuriame aptariamos artėjančios futbolo rungtynės, o į akis pirmiausia krinta antraštė „Juodasis penktadienis“, rašo „CNN“.

Po užrašu – du juodaodžiai futbolininkai. Ant laikraščio pavaizduoti buvę „Manchester United“ futbolinkai Chrisas Smallingas ir Romelu Lukaku, dabar rungtyniaujantys „AS Roma“ ir Milano „Inter“ komandose atitinkamai.

Šių klubų akistata laukia penktadienį, tačiau daugiau sporto pasaulyje kalbama ne apie vyksiantį mačą, o apie laikraštyje išreikštą rasizmą.

Pats straipsnis šia tema, iš pažiūros, buvo prieš rasizmą.

„Velniop eina idiotai, kurie nušvilpinėja (originaliai parašyta „boo“), rytoj mes turėtume krykštauti (originaliai parašyta „ooh“) kaip vaikai. Mes žaidžiame puikų „Juodalį penktadienį, bet tai ne pardavimų sezonas“, – rašė „Corriere dello Sport“.

Laikraščio redaktorius Ivanas Zazzaroni ketvirtadienį gynė antraštės pasirinkimą ir kritikavo įsižeidusiuosius.

„Juodasis penktadienis“, tiems kurie nori ir gali suprasti, buvo ir yra pagyra kitoniškumui, didžiulis įvertinimas kitoniškumui. Jei nesupranti to, taip yra todėl, kad negali arba apsimeti, kad negali.

Tai yra nekaltas pavadinimas, puikiai argumentuotas Roberto Perrone (autoriaus), o tą pavadinimą nuodais pavertė tie, kurie patys savyje turi nuodų“, – rašė italas.

Tiek Romos, tiek Milano klubai kaip mat socialiniame tinkle „Twitter“ parodė nepritarimą tokiai antraštei.

„Futbolas yra aistra, kultūra ir brolybė. Mes visada būsime prieš bet kokią diskriminacijos formą“, – rašoma buvo „Inter“ komandos paskyroje, o „AS Roma“ labiau juoko forma kritikavo laikraščio pasirinkimą.

Romos strategijos vadovas Paulas Rogersas buvo šokiruotas šios antraštės.

„Šio straipsnio intencija buvo pozityvi, tačiau ši antraštė visiškai nustelbė prieš žinutę, kurioje pasmerkiamas rasizmas.

Gaila, daugiau žmonių pamatys tą prastai pasirinktą antraštę, o ne perskaitys straipsnį. Tai sukuria visiškai nereikalingą kontraversiją, kai klubai bando kovoti su šia problema“, – teigė jis.

Kitos Italijos komandos prisijungė prie laikraščio sprendimų pasmerkimo.

„Visiškai nepriimtina matyti tokį neišmanymą rasizmo tema. Mes netylėsime šiuo klausimu“, – rašė „AC Milan“ socialiniuose tinkluose.

Ant pirmojo puslapio pavaizduotas R. Lukaku šį sezoną jau buvo susidūręs su rasizmu – „Cagliari“ ekipos gerbėjai pasitiko puolėją skanduotėmis, imituojančiomis bezdžiones.

Italijos futbolas turi nemažai bėdų su rasizmu, užsilikusiu iš senų laikų. Su tuo bandoma kovoti vis aršiau, tačiau šios bėdos nedingsta greitai.

Tokie skandalai negerina šalies bei sporto įvaizdžio nei gerbėjams, nei šalyje rungtyniaujantiems ar ateityje galintiems rungtyniauti futbolininkams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi