2019.12.05 06:38

Po ligos sugrįžęs Valančiūnas ir vėl dominavo puolime – trūko metimo iki karjeros rekordo

LRT.lt2019.12.05 06:38

Dvejas pastarąsias savo komandos rungtynes NBA praleidęs Jonas Valančiūnas į aikštę sugrįžo su trenksmu, tačiau Memfio „Grizzlies“ (6-15) ekipa išvykoje 99:106 (20:27, 15:23, 29:28, 35:28) turėjo pripažinti Čikagos „Bulls“ (8-14) krepšininkų pranašumą.

Prieš rungtynes „Grizzlies“ treneris Tayloras Jenkinsas žadėjo limituoti lietuvio minutes, tačiau galingai žaidęs Jonas rungtyniavo 29 minutes – daugiau nei jo sezono vidurkis (24,6 min.).

Traumų išretinta „Grizzlies“ ekipa jau pirmajame ketvirtyje krito į duobę 2:13 ir sunkiai rinko taškus. Antrajame ketvirtyje „Bulls“ pranašumas buvo pasiekęs ir triuškinamą ribą – 28:50.

Po pertraukos viskas panašiai bangavo. Nuo persvaros 52:35 iki 61:55 trečiajame ketvirtyje žaidimas persikėlė į lemiamą, kur „Grizzlies“ sugebėjo priartėti iki vos taško (87:88). Nuo tos akimirkos „Bulls“ atsispyrė užtikrintai – Zachas LaVine`as pelnė greitus taškus, Chrisas Dunnas pataikė tritaškį ir „Grizzlies“ nebeturėjo jėgų dar vienam spurtui.

Net 13 savo taškų per lemiamą ketvirtį pelnęs J. Valančiūnas rungtynes užbaigė su 32 taškais (12/17 dvit., 8/10 baud.) ir 13 atkovotų kamuolių. Lietuvis taip pat atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė net tris kamuolius (pakartotas karjeros rekordas), blokavo metimą, tris sykius suklydo ir keturis kartus prasižengė.

JV karjeros rezultatyvumo rekordas – 34 taškai, pasiektas šių metų kovą.

„Grizzlies“ aikštėje trečiose iš eilės rungtynėse trūksta naujoko Ja Moranto, kuris yra rezultatyviausias komandos žaidėjas (18,6 tšk.). Nėra ir Brandono Clarke`o bei Kyle`o Andersono.

„Bulls“: Z. LaVine`as 25, W. Carteris (13 atk. kam.) 16, L. Markkanenas (4/8 trit.) 15, T. Satoransky 13.

„Grizzlies“: J. Valančiūnas (13 atk. kam.) 32, J. Jacksonas (7 atk. kam.) ir J. Crowderis (3/10 trit.) po 15, G. Allenas 12.