Naujienų srautas

Sportas2019.12.04 22:31

Rapšio trenerė Paipalienė: Danas daro viską labai protingai ir sąmoningai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.12.04 22:31

Europos plaukimo čempionato trumpajame baseine Glazge (Škotija) savo auklėtinio Dano Rapšio pasirodymą stebėjusi trenerė Ina Paipalienė liko patenkinta vaizdu baseine – Lietuvos plaukikas 400 m laisvuoju stiliumi distancijos finale užtkrintai iškovojo aukso medalį bei pagerino net kelis rekordus.  

3:33,20 min laiką auksiniame plaukime užfiksavęs panevėžietis pasiekė naują Lietuvos rekordą bei pagerino 10 metų nepajudintu buvusį Europos čempionatų rekordą.

Po finalinio plaukimo LRT RADIJAS susisiekė su Škotijoje esančia I. Paipaliene, kuri pasidalino karštais čempioniško D. Rapšio plaukimo įspūdžiais.

„Pergalę lėmė įdėtas darbas ir pademonstruotas šaltas protas. Danas daro viską labai protingai ir sąmoningai. Tuo jis pasižymi visose srityse – ne vien varžybų metu. Jeigu jis dirba, žino, dėl ko dirba, žino, kad dirba sau. Tokiu atveju, kai ateina varžybų metas, esi užtikrintas, kad gali pasiekti aukščiausius tikslus“, – tvirtino plaukimo specialistė.

Antrąjį vietą rungtyje kiek netikėtai užėmė britas Thomas Deanas (3:37,95 min), trečiąją – atrankoje greičiausią laiką pademonstravęs italas Gabriele Detti (3:38.06 min).

„Galvojau, kad distancijoje Danas kariaus su italu (Gabriele Detti – LRT.lt), bet Dano užfiksuotas rezultatas manęs nenustebino. Negalvojau, kad britas (Thomas Deanas – LRT.lt) bus antras, to tikėjausi iš Italijos plaukiko, – aiškino I. Paipalienė. – Dar rytiniame atrankos turnyre abu į finalą patekę Italijos sportininkai turėjo atiduoti daug jėgų, nes į finalą patenka tik du vienos šalies atstovai, o po atrankos plaukimų į pirmąjį aštuntuką pateko ir trečias italas. Šie sportininkai turėjo plaukti labai stipriai.“

Į varžybas, vykstančias Škotijoje, D. Rapšys su savo trenere atvyko tiesiai iš Ispanijos Sierra Nevados aukštikalnėse surengtos treniruočių stovyklos. Čia sportininkas gerino savo ištvermę ir kaupė jėgas prieš paskutinį šių metų startą.

„Iš pačių blogiausių variantų pasirinkome patį geriausią. Jeigu norėjome pasiekti rezultatų Europos čempionate, turėjome važiuoti į treniruočių stovyklą aukštikalnėse. Danas ką tik buvo baigęs pasirodymą pasaulio taurės etapuose, todėl be kalnų būtų sunkiai sekęsi pasiekti rezultatą.

Reikėjo didesnio įdirbio. Paskaičiavome, kad šiemet Danas dalyvauja jau tryliktose varžybose. Nereikia pamiršti, kad šiame čempionate Dano laukia daug startų. Tikiuosi, kad jis dar atsigaus“, – vylėsi trenerė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi