Naujienų srautas

Sportas2019.12.07 15:13

Lietuvos plaukikams skinant aukso medalius, sostinė vargsta vos su vienu nauju baseinu

„Kaunas turi septynis baseinus, o sostinė vos vieną. Vakarais, kuomet būna piko valandos, artėjame prie to, kad pradeda trūkti persirengimo spintelių“, – LRT RADIJUI sako neseniai sostinėje atidaryto Fabijoniškių baseino plėtros vadovas, plaukikas Vytautas Janušaitis.

Šįvakar Glazge startuoja paskutinis didelis ir Lietuvai svarbus čempionatas – Europos trumpo vandens čempionatas. Jame Lietuvai atstovaus šešių plaukikų komanda su šiemet pasaulio taurėje medalius raškiusiu Danu Rapšiu priešakyje.

Lietuvos plaukimo gerbėjai šįvakar laukia dar vieno D. Rapšio aukso medalio. Situacija dėl baseinų mūsų šalyje nėra tokia gera, kaip kad mūsų plaukikų pasiekimai tarptautinėse varžybose.

D. Rapšys yra panevėžietis. Premjeras yra žadėjęs lėšų Panevėžyje pastatyti olimpinį baseiną. Susitikimuose su ministrų kabinetu dalyvavo ir šiuo metu Glazge esantis Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis.

Pasak jo, praėjusią savaitę vyko konkursinių pasiūlymų posėdis. „Buvo pasiūlyta 10 projektų. Viskas turėtų judėti į priekį ir 2-3 metų bėgyje turėsime kažkokios formos statinį“, – LRT RADIJUI sako E. Vaitkaitis.

Po olimpinių Rūtos Meilutytės pergalių Londone, šalies politikai žadėjo baseinus beveik kiekviename didesniame Lietuvos mieste. E. Vaitkaitis tikina, kad naujus baseinus kol kas pastatė tik Kaunas, Klaipėda, Palanga, Radviliškis, Vilnius ir keli mažesni miestai.

Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas sako, kad problema yra ne baseino pastatas, o jo valdymas.

„Mažos savivaldybės dažnai geba pasistatyti tą baseiną, tačiau pastačiusios nežino ką su juo daryti – kyla valdymo problemų“, – konstatuoja E. Vaitkaitis.

E. Vaitkaitis taip pat pastebi, kad sostinei nesiseka įgyvendinti didesnius sporto projektus. „Vilniuje, kaip matome, stringa ne tik Lazdynų baseino statyba, bet ir nacionalinis stadionas yra apleistas, o ir kiti rimti sporto statiniai neiškyla“, – Vilniaus valdžios neveiksnumą įvardija pašnekovas.

Plaukikas Vytautas Janušaitis sako, kad sostinėje situacija su baseinais yra katastrofinė.

„Kaunas turi septynis baseinus, o sostinė pasistatė vos vieną. Vakarais, kuomet būna piko valandos, artėjame prie to, kad pradeda trūkti persirengimo spintelių“, – sako V. Janušaitis.

Parengė Vismantas Žuklevičius

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi