Naujienų srautas

Sportas2019.12.04 12:39

Prieš išvyką į Maskvą Jasikevičius akcentavo CSKA „tritaškių uždarymą“ ir teigė, kad naujokų daugiau nebus

LRT.lt 2019.12.04 12:39

Kauno „žalgirio“ krepšininkai išvyksta į Maskvą, kur bandys nutraukti penkių iš eilės nesėkmių seriją rungtynėse su CSKA ekipa ketvirtadienį. Prieš išvyką tradiciškai su žiniasklaida kalbėjęs Šarūnas Jasikevičius akcentavo CSKA tritaškius.

– Vasarą CSKA nemažai pasikeitė sudėtyje, bet išliko viena geriausiai puolančių Eurolygos komandų. Kaip pasikeitė jų žaidimo filosofija?

– Nepasikeitė daug, manau, bet jie prarado savo geriausią žaidėją, tai jiems yra skausmingas dalykas. Labai daug kas buvo tikrai paremta Clyburnu, gynybinės sistemos, kur jis gali gintis prieš visas penkias pozicijas. Puolime jis dar vienas variantas, greitajame puolime, kur ir taip nelabai daug ko trūksta. Braižas panašus – mažai centravimo, daug greito puolimo, daug gynėjų, daug kūrybos, daug tritaškių.

Kaip apsunkinti tuos tritaškius bus viena užduočių. Mike`as Jamesas atviroje aikštėje yra tikrai įspūdingas. Elitinė Europos komanda, svarbiausia, kad nesijaustų jie gerai. Reikia sužaisti kuo geriau ir kuo ilgiau kabintis į rungtynes.

– Kas po Clyburno traumos perėmė jo vaidmenį?

– Nemanau, kad turi jie žaidėjų, kurie perėmė jo vaidmenį. Jie dažniau žaidžia žemais penketais, jei anksčiau buvo Cyburnas arba Kurbanovas, daugiau dabar žaidžia Hilliardas. Aišku, jie pasidarė greitesni, bet galima bandyti kažkiek nubausti centruojant trečioje pozicijoje, ar eskaluotais kamuoliais susikurti sau papildomų atakų

Tačiau aišku, tada yra dar vienas papildomas metikas kitoje pusėje, kai su Clyburnu ar Kurbanovu dar galėjai rizikuoti.

– Daug taškų CSKA renka tritaškiais, o kiek jie turi centruojančių žmonių baudos aikštelėje?

– Daug centruojančių žmonių nėra. Centruoja Hackettas, ką jis bandys daryti prieš Luką. Centruoja kažkiek minimaliai Kurbanovas ir Voigtmannas, daugiau to nėra. Viskas paremta gynėjais kamuolio judėjimu ir tolimais metimais, kuriuos reikia bandyti nuimti arba priversti, kad jie juos mestų po driblingo

– Tarpsezoniu daug kalbėta, kaip Mike`ui Jamesui pavyks įsipaišyti į pakankamai griežtą Dimitrio Itoudžio sistemą.

– Pirmoji sezono pusė jo yra solidi, į komandą jis įsiliejo labai neblogai. Kiek jis išpildo, ką treneris sako, negaliu kalbėti, nes nežinau, ko iš jo prašo. Tai žaidėjas, galintis nulemti rungtynes, svarbu visada išlikti priekyje jo, kad ji atliktų kuo sunkesnius metimus.

– Marius Grigonis ilgam iškrito, atsisveikinta su Alexu Perezu – ar galima tiėktis naujokų?

– Ne man klausimas, nemanau, kad šiai dienai turime resursų. Ir nelabai yra žaidėjų rinkoje, o nelabai ir turime galimybių. Bet čia klubui klausimas

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi