Naujienų srautas

Sportas2019.12.04 11:40

Lietuvos sporto vadybos apdovanojimuose LRT pripažinta metų žiniasklaidos priemone

LRT.lt 2019.12.04 11:40

2019 metų Lietuvos metų sporto vadybininku pripažintas Marijampolės futbolo klubo „Sūduva“ ir A lygos prezidentas Vidmantas Murauskas, o metų sporto miesto titulą pelnė Šiauliai. Metų sporto žiniasklaidos priemonė – LRT.

Į 2019 metų sporto vadybos apdovanojimų renginį atvykusius svečius pasveikino Lietuvos sporto federacijų sąjungos prezidentas Rimantas Kveselaitis, sveikinimo žodžius taip pat tarė Švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Kornelija Tiesnesytė, Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininkas Kęstutis Smirnovas bei Baltijos vadybos plėtros asociacijos prezidentas Virginijus Kundrotas.

„2019-ieji Lietuvos sportui buvo ypatingi, nes buvo priimti strateginiai, svarbūs sprendimai, turėsiantys įtakos sporto šakų plėtrai artimiausioje ateityje. Sporto fonde neseniai buvo 6 mln. eurų, dabar yra 18 mln., o kitais metais bus 25 mln. Tai labai prisidės prie visų sporto šakų vystymosi. Tikrai negalime teigti, kad sportas Lietuvoje yra pamirštas“, – apie besibaigiančius metus kalbėjo renginio šeimininkas R. Kveselaitis.

Metų sporto vadybininko rinkimuose buvo nominuoti Marijampolės futbolo klubo „Sūduva“ ir A lygos prezidentas Vidmantas Murauskas, Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas Emilis Vaitkaitis ir buriavimo propaguotojas Raimundas Daubaras.

Šį kartą geriausiu buvo išrinktas V. Murauskas, 2018-aisiais į priekį praleidęs tik NBA Denverio „Nuggets“ klube sėkmingai dirbantį Artūrą Karnišovą.

V. Murauskui per vakarą teko atsiimti du prizus, nes jo vadovaujama „Sūduva“ buvo pripažinta ir geriausiu 2019 metų profesionaliu sporto klubu. Šioje kategorijoje marijampoliečiai nurungė Kauno krepšinio klubą „Žalgiris“, Kauno „Aisčių-LSMU“ krepšininkes, Klaipėdos „Dragūno“ rankininkus ir Panevėžio „El-Eko-Sport“ dviratininkus.

„Už šiuos įvertinimus reikia pirmiausia dėkoti Marijampolės savivaldybei, kuri labai prisideda prie visus įmanomus titulus Lietuvoje šiemet iškovojusios „Sūduvos“ sėkmės. Taip pat – žaidėjams, treneriams, klubo administracijai ir šeimai, kuri man leidžia turėti šį nepigų hobį“, – atsiėmęs prizus kalbėjo V. Murauskas.

Renginio metu buvo įteikti dar du asmeniniai prizai – „Už nuopelnus Lietuvos sportui“ ir „Už nuopelnus Lietuvos sporto mokslui ir medicinai“.

Pirmasis apdovanojimas įteiktas Lietuvos keliautojų sąjungos prezidentui Algimantui Jucevičiui. Ilgametis sveikos gyvensenos propaguotojas prizą atsiėmė aidint atsistojusių renginio svečių plojimams.

„Šį apdovanojimą turiu pasidalinti su dideliu būriu savanorių, be kurių pagalbos neįvyktų joks mūsų renginys“, – ant scenos kalbėjo A. Jucevičius.

Antrasis prizas atiteko buvusiai Lietuvos antidopingo agentūros direktorei Ievai Lukošiūtei Stanikūnienei, kuri dabar dirba Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) biure Monrealyje.

Specialiai sporto vadybos apdovanojimams skulptoriaus Kęstučio Musteikio sukurti prizai atiteko dar 8 kategorijų laureatams.

Metų sporto miestu buvo išrinkti regbyje, moterų futbole ir žolės riedulyje madas diktuojantys Šiauliai, kuriems skirtą prizą atsiėmė miesto meras Artūras Visockas.

Po visuomenės ir specialistų komisijos balsavimo geriausia 2019 metų sporto federacija buvo išrinkta Lietuvos plaukimo federacija, metų sporto klubu – Klaipėdos kiokušin karatė klubas „Shodan“, metų sporto renginiu – Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalo ketvertas Vilniuje, o metų sporto infrastruktūros objektu – Baltijos futbolo akademijos stadionas su kupolu.

Už metų sporto iniciatyvą prizas įteiktas Raimondui Pasternackiui, įveikusiam UTMB TDS trailo trasą (146 km su 9000 m sukilimo) per 40 val. 5 min. ir akcijos metu surinktas lėšas skyrusiam Rimanto Kaukėno paramos fondui.

Metų komunikacijos kategorijoje nugalėjo Kauno „Žalgirio“ kampanija „Mano pirmas“, kuri prisidėjo prie to, kad praėjusiame sezone aistruoliai išpirko bilietus net į 11 Eurolygos rungtynių, o vidutinis „Žalgirio arenos“ lankomumas – 14 808 žiūrovai – tapo Eurolygos visų laikų rekordu. „Žalgiriui“ už šią kampaniją įteiktas Eurolygos auksinis „Devotion Marketing Awards“ apdovanojimas.

Metų žiniasklaidos priemone 2019-aisiais buvo išrinkta vis daugiau dėmesio sportui visose savo platformose skirianti LRT.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi