2019.12.04 06:59

Garbingą prizą atsiėmęs Dončičius surengė dar vieną įspūdingą pasirodymą

LRT.lt2019.12.04 06:59

NBA reguliariajame sezone ir toliau MVP titulo vertą žaidimą demonstruoja slovėnas Lukas Dončičius, atvedęs Dalaso „Mavericks“ (14-6) klubą į pergalę išvykoje 118:97 (24:24, 35:29, 25:22, 34:22) prieš Naujojo Orleano „Hornets“ (6-15).

Pusę savo metimų pataikęs „Mavericks“ lyderis 15 iš 33 taškų pelnė trečiajame ketvirtyje, po kurio Dalaso klubas įgijo rimtesnę persvarą – 84:75.

Ketvirtojo kėlinuko metu Dalaso krepšininkai jau dominavo aikštėje, o mačo nugalėtojas paaiškėjo gana anksti. Dėl to L. Dončičius žaidė tik 28 minutes, per kurias surinko įspūdingus skaičius.

Slovėnas pelnė 33 taškus ir atkovojo net 18 kamuolių – prieš rungtynes jis buvo pripažintas NBA Vakarų konferencijos lapkričio mėnesio geriausiu žaidėju. Tai pirmas toks įvertinimas 20-mečio krepšininko karjeroje. Jis tapo jauniausiu Vakarų konferencijos žaidėju, pelniusiu tokį prizą.

„Jis puikiai žaidžia nuo sezono pradžios. Tai tikrai puiku. Labai smagu žiūrėti į šį vaikiną, jis labai mėgsta varžytis“, - apie savo auklėtinio prizą sakė „Mavs“ treneris Rickas Carlisle`as.

Rytuose geriausiu pripažintas Milvokio „Bucks“ lyderis Giannis Antotokounmpo.

„Pelicans“: B. Ingramas 24, J. Holiday`us 18, J. Redickas 12, J. Hartas 11.

„Mavericks“: L. Dončičius (5/12 trit., 10/13 baud., 18 atk. kam.) 33, S. Curry (5/7 trit.) 19, M. Kleberas ir T. Hardaway`us po 12.

Puikią pergalę namuose iškovojo San Antonijaus „Spurs“ (8-14) krepšininkai, namuose po dviejų pratęsimų palaužę vienus NBA lyderių, Hjustono „Rockets“ (13-7) – 135:133 (27:25, 32:38, 22:34, 34:18, 20:18).

Vienu mačo didvyrių „Spurs“ gretose tapo ant suolo rungtynes pradėjęs Lonnie Walkeris, pelnęs net 28 taškus ir įmetęs lemiamą baudos metimą.

Likus žaisti 3,3 sek. pratęsime DeMaras DeRozanas baudų metimais persvėrė rezultatą ties 134:133. „Rockets“ kamuolį patikėjo savo lyderiui Jamesui Hardenui, tačiau snaiperis prasižengė puolime likus žaisti vos 0,8 sek.

Prie baudų metimo linijos stojęs L. Walkeris šaltakraujiškai įmetė pirmąją baudą, o antrąją prametė, nepalikdamas varžovams šansų surengti rezultatyvią ataką.

„Rockets“ krepšininkai šiose rungtynėse išmetė net 51 tritaškį (pataikė – 15, 29 proc.), o net 20 kartų iš toli atakavo J. Hardenas (pataikė – 4, 20 proc.).

Hjustono ekipos lyderis iš viso pelnė net 50 taškų, tačiau iš žaidimo atakavo tragiškai, pusę taškų surinkdamas baudų metimais (24/24).

„Spurs“: L. Walkeris (5/7 trit.) 28, B. Forbesas (5/6 trit.) 25, D. DeRozanas (9 rez. perd.) 23, R. Gay`us 14, D. White`as 12.

„Rockets“: J. Hardenas (7/18 dvit., 4/20 trit., 24/24 baud., 9 atk. kam., 6 rez. perd.) 50, C. Capela (9/9 dvit., 21 atk. kam.) 22, R. Westbrookas (6/24 dvit., 1/6 trit., 10 atk. kam., 10 rez. perd.) ir A. Riversas po 19.