Naujienų srautas

Sportas2019.12.04 08:36

Europos plaukimo čempionatas Glazge – Danas Rapšys kyla į dar vieną medalių ir titulų medžioklę

LRT.lt 2019.12.04 08:36

Jau gruodžio 4 dieną Škotijos sostinėje Glazge startuoja paskutinis tikrai didelis ir Lietuvai svarbus čempionatas – Europos trumpo vandens čempionatas. Lietuva į jį išsiuntė šešių plaukikų komandą su šiemet pasaulio taurėje medalius raškiusiu Danu Rapšiu priešakyje.

Europos 25 metrų baseino plaukimo čempionatas nuo trečiadienio – tiesiogiai per LRT PLIUS ir LRT.lt portale. Tiesiogiai transliuosime kiekvienos dienos vakarines programas.

Kotryna Teterevkova, Arijus Pavlidi, Simonas Bilis, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius ir Danas Rapšys – tokia komanda išvyko į Škotiją.

D. Rapšys čia gins prieš dvejus metus iškovotą 200 metrų laisvuoju stiliumi čempiono titulą. Jis 2017 m. Kopenhagoje dar laimėjo bronzą 200 m nugara rungtyje, o kiti lietuviai šiame čempionate medalių nėra iškovoję.

Tiesa, Simonas Bilis 2016 metais triumfavo pasaulio čempionate 25 metrų baseine plaukdamas 100 metrų laisvu stiliumi. Dvigubai trumpesniame nuotolyje S. Bilis šiame čempionate iškovojo bronzą.

Šį sezoną D. Rapšys plaukė tiesiog įspūdingai ir tik per klaidą netapo pasaulio čempionu Pietų Korėjoje. Vėliau lietuvis vieną po kito skynė medalius pasaulio taurės varžybose, kuriose užėmė antrąją vietą ir laimėjo 100 tūkst. dolerių.

„Pirmą kartą gyvenime toks sezonas ir jis yra labai labai sunkus. Niekada gyvenime nesu tokio turėjęs. Tiek tų varžybų. Paskaičiavau, kad nuo rugpjūčio mėnesio aš varžiausi apie 27 dienas. Krūvis tikrai buvo nežmoniškas“, – apie sunkią metų pabaigą prieš kelias dienas LRT TV naujienų tarnybai kalbėjo D. Rapšys.

Į varžybas Glazge Danas atvyksta tiesiai iš Ispanijos, kur treniravosi kalnuose, tad jo forma bus ne itin aiški. Dvi pagrindinės panevėžiečio rungtys – 200 ir 400 m laisvu stiliumi – vyks pirmomis čempionato dienomis. Vėliau jis yra užsirašęs į 200 m peteliške ir 100 bei 200 m kompleksiniu būdu rungtis. Tiesa, kalendorius toks, kad čempionato eigoje Danui greičiausiai teks bent vieną iš šių rungčių numesti.

Šį sezoną aukščiausios klasės plaukikai trumpajame baseine nėra dalyvavę varžybose, tad numatyti būsimų favoritų nėra lengva. Vis dėlto nuo 2018 metų pasaulio 25 metrų čempionato Kinijoje būtent D. Rapšiui priklauso geriausi 200 ir 400 m rungčių laisvu stiliumi rezultatai. Kinijoje Danas iškovojo auksą 400 metrų ir sidabrą – 200 metrų rungtyje.

Jo laikas 400 metrų rungtyje – 3 min. 34,01 sek., 200 m rungtyje – 1:40,95 min. Tiesa, pastarojoje rungtyje savo karjeroje Danas yra plaukęs dar greičiau (1:40,85).

„Tikslų nežinau, nes neįsivaizduoju, kaip aš jausiuosi. Šitie metai yra labai skirtingi nuo buvusių. Varžybų yra dešimt kartų daugiau. Tikrai neįsivaizduoju, ką galiu padaryti, bet trenerė daro visus planus. Viskas einasi neblogai ir manau, kad Glazge bus viskas gerai“, – Dovilei Šeduikytei spalio pabaigoje interviu sakė D. Rapšys.

Galime drąsiai teigti, kad 200 ir 400 m laisvu stiliumi rungtyse lietuvis bus neabejotinas favoritas ir į Glazgą jis važiuoja kautis tik dėl aukso. Būtų smagu, kad Danui pavyktų gerai pasirodyti ir 100 m kompleksiniu būdu plaukime, tačiau jį prognozuoti sunku. Šioje rungtyje Danas nėra plaukęs nuo 2017 metų, o 400 metrų varžybose – nuo 2013 metų.

Tiesa, 200 metrų kompleksiniu būdu rungtyje Danas šiemet plaukė pasaulio taurės varžybose ilgame baseine. Dano posūkiai yra labai stiprūs ir geri, tad galime spėti, kad trumpame baseine su daugiau posūkių jo rezultatas tikrai leis taikyti bent į medalius.

Nors S. Bilis yra tapęs net pasaulio čempionu, tačiau pastarieji keleri metai JAV mokslus krimtusiam lietuviui buvo banguoti, tad pačių aukščiausių rezultatų tikėtis gali būti sunku.

A. Šidlausko silpnoji vieta – posūkiai ir išnirimai iš vandens, tad jam kur kas geriau sekasi ilgajame baseine, kur posūkių mažiau.

D. Margevičiaus geriausi karjeros rezultatai maždaug sekunde prastesni nei pasaulio lyderių plaukimuose peteliške. O štai 17-mečiams K. Teterevkovai ir A. Pavlidi tai bus pirmasis jų karjerose Europos suaugusiųjų čempionatas, jų tikslas jame – patirties kaupimas.

Tiesioginių transliacijų tvarkaraštis:

Gruodžio 4 d. (trečiadienis) 19:00–20:45 val.

Gruodžio 5 d. (ketvirtadienis) 19:00–21:15 val.

Gruodžio 6 d. (penktadienis) 19:00–21:15 val.

Gruodžio 7 d. (šeštadienis) 19:00–21:00 val.

Gruodžio 8 d. (sekmadienis) 19:00–21:25 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi