Sportas

2019.12.03 19:34

Dakare jau sausį startuojantis Fernando Alonso „Formulei 1“ dar nesako ne

LRT.lt2019.12.03 19:34

Buvęs „Formulės 1“ pasaulio čempionas ispanas Fernando Alonso vis dar neatmeta galimybės kada nors sugrįžti į šį čempionatą, nors artimiausiuose jo planuose – Dakaro ralis bei „Indianapolis 500“ lenktynės.

2020 m. sausį F. Alonso pirmą kartą išmėgins jėgas Dakaro ralyje, tačiau duodamas išskirtinį interviu BBC jis kalbėjo, kad koncentruojasi į kitų metų varžybas Indianapolyje.

Indianoje vykstančios 500 mylių (805) lenktynės yra vienos prestižiškiausių pasaulyje. F. Alonso trūksta pergalės jose, kad taptų tik antruoju lenktynininkų istorijoje, laimėjusiu automobilių sporto „Trigubą karūną“.

Ją sudaro „Indianapolis 500“ lenktynės, Le Mano 24 valandų lenktynės ir Monako etapas „Formulės 1“ čempionate. Kol kas tai pasiekęs yra tik 1975 m. miręs britas Grahamas Hillas.

38 metų F. Alonso iki „Trigubos karūnos“ trūksta tik „Indy“ varžybų titulo, šalia kurio jis buvo 2017 metais, kai po likus 24 ratams iki lenktynių pabaigos sugedo ispano automobilio variklis.

„Aš tikrai važiuosiu „Indy“, tačiau reikia palaukti, kaip susiklostys ateinančios savaitės. Man trūksta tik „indy“, aš tikrai dar kartą bandysiu“, - BBC teigė F. Alonso.

Didžiausias klausimas, su kokios komandos automobiliu ispanas važiuos – „Andretti Autosport“ ar „McLaren“.

2018 m. iš „Formulės 1“ pasitraukęs lenktynininkas taip pat teigė, kad dar galvoja apie sugrįžimą: „Pirmiausia noriu įveikti Dakarą, tada pabandyti laimėti „Indy“ ir tada žiūrėsiu, ar pasiilgau F-1. Manau, kad tai dar yra įmanoma. 2021 m. taisyklės skamba įdomiai, galbūt jo kiek pakeis dalykus, bus lengviau vairuoti.“

Prieš 2021 m. sezoną augelio dabartinių lenktynininkų sutartys su komandomis pasikeis, tad galimybių sugrįžti į F-1 tikrai bus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.