Naujienų srautas

Sportas2019.12.03 11:52

Jamaikiečio sprinterio žinutė IAAF vadovui: sutrumpintas Deimantinės lygos formatas žudo sportą

LRT.lt 2019.12.03 11:52

Žymus Jamaikos sprinteris Yohanas Blake`as tikina, kad Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos (IAAF) prezidentas Sebastianas Coe „žudo“ lengvąją atletiką sprendimu sumažinti Deimantinės lygos rungčių skaičių, praneša BBC.

Šiais metais IAAF pranešė, kad daugumoje Deimantinės lygos etapų nebeliks disko metimo, 200 m bėgimo ir 3000 m bėgimo su kliūtimis ir trišuolio rungčių.

Kiekvienas iš penkiolikos Deimantinės lygos etapų sutrumpės iki 12 rungčių. Toks sprendimas priimtas norint sutrumpinti varžybų transliacijos laiką iki patrauklesnio žiūrovams formato – 90 minučių.

Dukart olimpinis čempionas ir dviejų sidabro medalių laimėtojas Y. Blake`as, dukart laimėjęs ir Deimantinės lygos sezono varžybas, tvirtina, kad toks sprendimas yra neteisingas kitų lengvosios atletikos rungčių atžvilgiu.

„Manau, kad visos rungtys yra svarbios, – tikino jamaikietis. – Mes kalbame apie žmonių karjeras ir apie jų uždirbamus pinigus. Toks sprendimas yra kvailas. Tu turi populiarinti sportą, o ne jį žudyti.“

Dukart olimpinis čempionas ir Deimantinės lygos varžybų vadovas S. Coe yra sakęs, kad sutrumpintas varžybų laikas leis žiūrovams mėgautis dinamiškesnėmis ir greičiau vykstančiomis aukščiausio lygio varžybomis.

Kitų metų Deimantinės lygos sezonas prasidės balandžio 17 d. Dohoje.

3000 m bėgimas su kliūtimis ir 200 m bėgimas bus organizuojamas 10-yje etapų iš 15-os. Tuo tarpu disko metimo ir trišuolio rungtys pasirodys tik dviejų etapų programose.

Visų keturių rungčių nebus finaliniame Deimantinės lygos etape, kuris bus surengtas Ciuriche rugsėjo mėnesį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi