Naujienų srautas

Sportas2019.12.08 11:04

Homoseksualumo neslepiantis plaukikas siekia olimpinės svajonės: man sakė, kad juodaodžiai skęsta

LRT.lt 2019.12.08 11:04

Anglijoje gyvenantis, tačiau Jamaikai atstovaujantis 25-erių plaukikas Michaelas Gunningas neslepia savo homoseksualumo, kas jam yra trukdę siekiant savo olimpinės svajonės. BBC jis pasakojo apie sunkumus, su kuriais susidūrė siekdamas profesionalaus sportininko karjeros.

„Kai dar ėjau į mokyklą man ne vienas žmogus sakė, kad juodaodžiai nemoka plaukti, jie tiesiog skęsta. Kadangi jau tada buvau gana pajėgus, dalyvavau nacionalinėse pirmenybėse, įvairiose varžybose, žinojau, kad tai nėra tiesa.

Daryti kažką, kas daugelio manymu tau yra neįmanoma, mane įkvėpė siekti dar aukštesnių tikslų“, – BBC teigė M. Gunningas.

Gimęs Anglijoje, Kento mieste, sportininkas atstovauja Jamaikai tarptautinėje arenoje, nes iš ten yra kilę abu jo tėvai. Jis dalyvavo 2017 ir 2019 metų pasaulio čempionatuose, o šiuo metu jam priklauso trys Jamaikos nacionaliniai plaukimo rekordai.

2017 m. M. Gunningas patyrė teroro aktą, kai Mančesteryje įvyko sprogimai per pop žvaigždės Ariana Grande koncertą. Tai, anot atleto, smarkiai pakeitė jo požiūrį.
„Buvau gal už 300 metrų nuo bombos sprogimo vietos. Tai mane pakeitė, supratau, kad gyvenimas yra labai trumpas ir turi naudotis kiekviena tau suteikta akimirka. Tada nusprendžiau atstovauti Jamaikai, įkvėpti jos žmones, įkvėpti juodaodžius daugiau sportuoti“, – teigė plaukikas.

Viena M. Gunningo idealių yra amerikietė plaukikė Simone Manuel, kuri 2016 metų žaidynėse Rio tapo pirmąja juodaode plaukike, laimėjusia aukso medalį.
Vaikystėje Michaelas nenorėjo lankyti baseino, su kuriuo susidraugavo tik būdamas 11 metų. Paauglystėje, kai be sporto savęs jau neįsivaizdavo, vaikinas ne kartą susidūrė su neigiama nuomone ir rasistiniais komentarais apie laukti negalinčius juodaodžius.

Šiuo metu jam priklauso Jamaikos rekordai 200 m peteliške bei 200 ir 400 metrų laisvuoju stiliumi rungtyse. M. Gunningas svajoja apie patekimą į Tokijo olimpines žaidynes.

2018 m. vienoje pasimatymų laidoje Anglijoje sportininkas atvirai prakalbo apie savo homoseksualumą, kurį dažnai bandė slėpti net nuo paties savęs.
„Nuo mažų dienų aš slėpiau savo seksualumą. Stūmiau mintis apie tai kuo toliau ir giliau, kol priėjau tašką, kai nejaučiau jokio seksualinio susidomėjimo niekuo.

Tiesiog taip gerai slėpiau ir stūmiau tuos jausmus nuo savęs. Net ir dabar man dar sunku suprasti ir susitaikyti su tuo, ką jaučiu“, – BBC kalbėjo M. Billingas.

25-erių sportininkas LGBT bendruomenėje yra puikiai žinomas, kaip vienas nedaugelio profesionalių atletų, neslepiančių savo seksualumo.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi