Naujienų srautas

Sportas2019.12.02 14:33

Pirmoji mažojo beisbolo „brolio“ kregždė – Vilniuje

LRT.lt 2019.12.02 14:33

2020 m. vasario 28–kovo 1 dienomis Vilniuje vyks pirmasis Europos beisbolo-5 čempionatas. „Beisbolas-5 – tai sutrumpintas beisbolo variantas, kas yra atsiradę ir kituose žaidimuose, pavyzdžíui, regbis-7, krepšinis 3x3 ir kt. Tai trumpesni ir greitesni žaidimai,“ – mažąjį beisbolo „brolį“ pristato Lietuvos beisbolo asociacijos (LBA) prezidentas Vermidas Neverauskas.

„Šiais metais mes sėkmingai surengėme atkrintamąsias varžybas su Izraeliu į Europos čempionatą, tad mums suteikta teisė rengti ir šį čempionatą. Tai būdas populiarinti mūsų žaidimą, o organizacinių sugebėjimų mes turime,“ – teigė LBA prezidentas.

Beisbolas-5 Lietuvai – idealus variantas, kadangi šiam žaidimui nereikia ypatingų sąlygų, užtenka tik nedidelės uždaros ar atviros erdvės. Tuo tarpu rengti beisbolo varžybas Lietuva turi ribotas galimybes dėl aikščių trūkumo.

Šis žaidimas, siekiant labiau populiarinti beisbolą, sugalvotas vos prieš keletą metų. Beisbolas-5 palyginti su didžiuoju savo broliu – labai paprastas žaidimas. „Žaidžiant jį, nereikia beisbolo lazdų, apsaugų. Yra tik kamuoliukas ir bazės, be kurių taip pat galima apseiti – tiesiog nupieši ant grindų ir pažymi tas vietas.Taigi realiai reikalingas tik kamuoliukas", – aiškino V.Neverauskas. Beje, kamuoliukas taip pat kitoks – panašus į teniso, tik šiek tiek už jį sunkesnis ir kitokios medžiagos. Beisbolą-5 galima žaisti tiek viduje, tiek lauke. Šiam žaidimui reikaling nedidelė – 18x18 m formato aikštė.

Dar vienas svarbus momentas – komanda turi būti mišri santykiu 3:2. Lietuvos komandoje grečiausiai dvi bus merginos. Pasak LBA prezidento, Lietuvoje merginos žaidžia beisbolą ir turime kokias 2-3 tikrai pajėgias žaidėjas. „Tai leidžia tikėtis, kad galime pasiekti gerą rezultatą,“ – viliasi Lietuvos beisbolo vadovas.

Tačiau apskritai, kokių rezultatų galima tikėtis pirmajame Europos čempionate, šiandien prognozuoti gana sunku. Mat jokie oficialūs turnyrai iki šiol rengiami nebuvo, todėl komandų lygį nuspėti sudėtinga.

Registracija į Europos čempionatą vyks iki š. m. gruodžio 31 dienos. V.Neverauskas spėja, kad galima tikėtis atvykstant 10–15 valstybių. „Bet teoriškai jų gali būti ir 30“, – pirmojo čempionato organizatoriams kol kas daugiau klausimų negu atsakymų.

Čempionatą planuojama surengti Vilniaus lengvosios atletikos manieže, jeigu jis iki to laiko bus sutvarkytas. Jeigu maniežo rekonstrukcijos darbai užtruks, čempionatas vyks naujojoje Baltijos futbolo akademijos arenoje. Organizatoriai tikisi, kad dėl transliacijų pavyks susitarti su televizija, jeigu ne – per YouTube platformą rungtynės tikrai bus transliuojamos. „Kviesime žiūrėti šį čempionatą moksleivius ir propaguosime šį labai įdomų žaidimą,“ – galimybe rengti čempionatą džiaugėsi LBA prezidentas V.Neverauskas.

Beisbolo-5 čempionatai rengiami pirmą kartą visuose žemynuose ir jie komandoms taps tramplinu į pirmąjį pasaulio čempionatą.Čempionato nugalėtojui atiteks teisė dalyvauti pasaulio čempionate, dar trys geriausios komandos įgys teisę varžytis papildomame atrankos turnyre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi