Sportas

2019.12.01 20:39

Po pergalės – Šaro kalbos apie klaidas gynyboje ir dar viena diskusija su Čeponiu

LRT.lt 2019.12.01 20:39

Sekmadienį Kauno „Žalgiris“ iškovojo 12-ąją pergalę iš tiek pat galimų Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Lietuvos čempionai savų sirgalių akivaizdoje 100:82 nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandą.

Po rungtynių nugalėtojų vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius pasidžiaugė puolimu ir pergale, tačiau teigė, jog gynyboje daromos klaidos ir jų kiekis yra, jo žodžiais, nerealu.

„Puolime šiandien žaidėm geriau, kažkiek protingiau. Aišku, padeda pataikymas, o gynyboje rungtynės mums visiškai nepavyko. Mes paskaičiavom, kad iš 82 klaipėdiečių taškų, pirminėje fazėje galėjome „nuimti“ 52 taškus.

Juos leidome įmesti dėl savo klaidų – laiku nepadarytų pražangų. Iš 82 net 52 dėl mūsų klaidų. Jų visada bus – toks yra krepšinis. Kita komanda irgi yra aukšto lygio, bet šie skaičiai yra nerealūs ir neatleistini.

Esame toli nuo to, kur norim būti. Pergalė vis dėlto tikrai nebloga – pasiekta prieš komandą, kuri pastaruoju metu demonstruoja neblogą krepšinį“, – pasakojo treneris.

Rungtynes komentavęs Vaidas Čeponis turėjo netrumpą diskusiją su „Žalgirio“ strategu. Iš pradžių jis paklausė, kokias dar klaidas Lietuvos čempionai daro gynyboje.

„Pagalba – pirminė ir antrinė. Gana pigūs taškai, kai vėluojame pagal mūsų sistemą. Niekada nebus viskas idealu, bet 52 iš 82 yra nerealūs skaičiai.

Panašiai ir „dalijame“ Eurolygoje. Dar, aišku, kartais nesiseka pataikyti ar nubausti varžovų. Potencialas yra, dirbame toliau ir tikimės, kad pradėsime žaisti aukštesnio lygio krepšinį“, – atsakė Šaras.

V. Čeponis kalbą nukreipė apie tikslius tolimus šūvius. Sekmadienį kauniečiai jų pataikė 13, ankstesniame ture su Alytaus „Dzūkija“- net 21. Eurolygoje, kita vertus, per paskutines dvejas rungtynes, tikslą pasiekė tik 6 tritaškiai.

Paklaustas apie priežastinį ryšį, specialistas neturėjo, ką pasakyti.

„Neturiu kaip atsakyti į šiuos klausimus“, – numetė jis.

Komentatorius paklausė ir apie puikų Gyčio Masiulio žaidimą ir ar jis jau tiktų „Žalgiriui“. Š. Jasikevičius pagyrė jaunąjį aukštaūgį ir pasidžiaugė jo dabartine situacija.

„Sunku pasakyti. Jis tiktų, bet komanda yra tam tikra dėlionė – žaidėjų mišinys. Šiai dienai jis yra idealioje situacijoje. Jis žaidžia Čempionų lygoje, gauna daug žaidimo laiko. Tikėsimės, kad taip ir toliau tobulės ir jo laikas ateis“, – kalbėjo treneris.

V. Čeponis kalbėjo ir apie KC Riversą, kuris rungtynių metu pataikė 6 tritaškius, tačiau nė vieno dvitaškio. Komentatorius klausė, ar naujokui numatomas metiko vaidmuo, ar jis turėtų daugiau ir veržtis link krepšio.

„Kiekvienas žaidėjas turi būti agresyvus. Jis kiekvieną savo fazę, kiekvieną „pick-n-rollą“, kiekvieno išėjimo į aikštę metu turi bandyti aštrinti žaidimą, bandyti atakuoti.

Viena komanda ginasi vienaip, tau duoda kažką, kita ginasi kitaip. Dar ir žaidžia dvi komandos, ne tik „Žalgiris“. Svarbiausia būti agresyviam. Vieną dieną išmes daugiau tritaškių, kitą – dvitaškių. Varžovas nėra kvailas, žino, kokio lygio metikas yra KC ir stengiasi jam to neduoti“, – apie auklėtinio stiprybes šnekėjo Šaras.

Tada prasidėjo komentatoriaus ir stratego diskusija. V. Čeponis apibūdino „Žalgirio“ gynybos schemos pagalbos principą ir teigė, kad tai galima vadinti aikštės gynyba.

Š. Jasikevičius teatsakė, kad čia nemato tokios gynybos principų. Tada treneris kreipėsi į lygos atstovus.

„Jūs iš LKL? Kada nors pastatykit kamerą ne tik iš tos pusės, bet ir čia (parodė už saves). Būtų daer smagiau žiūrovams ir krepšinio mylėtojams, nes visas veiksmas yra čia (parodė į V. Čeponį).“

Specialistas vėl kreipėsi į komentatorių: „Nenori sekmadienį jau namo važiuoti?“

„Gal dar tu pakviesi?“, – atsakė V. Čeponis.

„Ne, Vaidai, tikrai ne“, – juokdamasis atsakė ir konferenciją paliko Šaras.