Sportas

2019.12.01 12:54

Prezidentas pasveikino Sodeiką ir Žukauskaitę-Sodeikienę, tapusius pasaulio čempionais

ELTA2019.12.01 12:54

Prezidentas Gitanas Nausėda pasveikino pasaulio standartinių sportinių šokių čempionus Evaldą Sodeiką ir Ievą Žukauskaitę-Sodeikienę. Lietuvos sportininkai triumfavo šeštadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusiame Pasaulio standartinių sportinių šokių čempionate.

„Jūsų pasirodymas ir rezultatas džiugina visą Lietuvą ir yra įkvėpimas daugeliui jaunų žmonių. Jūsų atkalus darbas ir talentas verti pagarbos“, – rašoma šalies vadovo sveikinime.

Lietuvos pora stipriausia pasaulyje tapo pirmą kartą. Jie geriausiai pasirodė visuose penkiuose šokiuose – valse, tango, Vienos valse, fokstrote ir kvikstepe. Jų pasirodymas buvo įvertintas net 197,94 taško iš 200 galimų.

Sidabro medaliai atiteko italams Francesco Galuppo ir Deborai Pacini (193,63 tšk.), bronzos – rusams Jevgenijui Mošeninui ir Danai Spicynai (189,54 tšk.).

Antroji Lietuvos pora – Vaidotas Lacitis ir Veronika Golodneva-Lacitienė liko per žingsnį nuo apdovanojimų – ketvirta (188,96 tšk.). Ši pora po šių varžybų oficialiai atsisveikino su mėgėjų sportu. Nuo šiol jie varžysis su profesionalais.

Pasaulio standartinių šokių čempionatas Lietuvos sostinėje surengtas trečią kartą. Pirmasis vyko 2004 metais, iškart po „Siemens“ arenos atidarymo. Tuomet lietuvių pora Arūnas Bižokas ir Edita Daniūtė iškovojo sidabro medalius. 2015 metais čempionate Vilniuje E. Sodeika ir I. Žukauskaitė-Sodeikienė užėmė trečiąją vietą, o V. Lacitis ir V. Golodneva-Lacitienė buvo penkti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt