Sportas

2019.11.29 00:16

Dėl nesėkmės Šaras kaltino ir save: visų pirma, aš turiu prisiimti atsakomybę

LRT.lt2019.11.29 00:16

Kauno „Žalgiris“ dar kartą krito Eurolygoje – šįkart kauniečiai 62:69 Berlyne nusileido vietos ALBA ekipai. Lietuvos komandos vyr. treneris Šarūnas Jasikevičius po mačo kalbėdamas su žiniasklaida sunkiai laikė savyje liūdesį ir nusivylimą auklėtiniais bei kaltino save dėl nesėkmės.

„Visų pirma noiu padėkoti gerbėjams prieš visą kalbą apie krepšinį. Tai buvo nuostabu. Tikrai buvo gera būti šito dalimi.

Deja, komanda ir treneris nebuvo tame pačiame lygyje. Aiškiai matosi, kad komanda neparuoštam nes kai tik prasideda pirmieji sunkumai, pradedame žaisti po vieną. Iš kitos pusės, komanda yra ruošiama.

Gal reikia žaidėjų klausti... Viskas yra rodoma. ALBA prieš visas komandas ginasi ta pačia sistema – „box and one“. Mums buvo laiko pasiruošti ir tą padarėme. Šitai komandai reikia persilaužti, reikia suvyriškėti.

Taip pat daroma tiek taktinių klaidų, kiek aš dar nesu matęs. Iš kitos pusės, neišsireikalauju, kad būtų kreipiamas dėmesys į pastabas. Ar po minutės pertraukėlių, ar per pertrauką. Šiandien buvo du kartai, kai žaidėjas išeina (į aikštę) po pertraukėlės ir padaro tai, ko jam buvo pasakyta nedaryti.

Velgi, čia yra disciplina, čia yra patirtis. Už discipliną aš esu atsakingas. Dirbsime kiečiau šiuo klausimu. Nelabai reaguojama, kas iš mano pusės pasakoma per pertrauką, nes jei pažiūrėsime kai kurių žaidėjų klaidas pirmoje pusėje ir trečiame ketvirtame kėlinyje – jos yra identiškos.

Mes sakome tą. Galbūt mus galima kaltinti, kad per daug informacijos duodame, bet negalima kaltinti, kad nesakome. Nežinau, gal čia per daug problemų. O daugiau – jūs patys matot. Reikia pataikyti į krepšį“, – pasakojo Šaras.

– Pirmoje pusėje pataikėte 1 iš 16 tritaškių. Kiek jų pasirinkimu buvote patenkintas?

– Geriau negali būti. Nežinau, ką padaryti, kad būtų jie dar laisvesni ir jų būtų dar daugiau. Nežinau. Nemoku.

– Antroje dalyje tritaškių buvo išmesta žymiai mažiau. Ar buvo planuota keisti jų skaičių?

– Kažką planavome. Gavome palankių mikrodvikovų kaip ir nemažai šiandien. Ulanovas kažkuriuo metu dar pertraukė, bet mažai.

– Kaip reikia žaisti prieš tą varžovų „box and one“ gynybą ir kaip komanda žaidė?

– Komanda žaidė gana normaliai. Momentais perskubėjo. Sakėm, neįsivelti į ALBA žaidimą ir žaisti „Žalgirio“ krepšinį. ALBA turi savo žaidimą, „Žalgiris“ turi savo. Mes turime aibę variantų, kaip juos atakuoti, bet tai nebūtinai turi būti „bėk ir mesk“ žaidimas, kaip daro ALBA. Nesupratom šito. Turėjau dvi video sesijas ir nesugebėjau to žaidėjams įrodyti. Turėjau pertrauką ir nesugebėjau įrodyti. Neatlieku savo darbo. Visų pirma, turiu prisiimti atsakomybę aš.

– Kuo ši komanda kitokia, kad galbūt nespėja pagal ankstesnių sezonų „Žalgirio“ grafiką laikytis žaidimo plano?

– Tu turi suprasti, kad šita komanda yra kitokia. Mes to nepakeisim. Visi žmonės yra kiti. Dabar jau 8. Nėra legva, bet kai kurie dalykai yra neatleistini. Su jais bus žiauriai kovojama.

– Ar metant tritaškius yra psichologinių problemų? Trūksta pasitikėjimo?

– Dabar įsivaizduok tavo klausimą man. Kaip man į jį atsakyti? Negaliu atsakyt, kas kaltas. Nežinau, mes neturim geresnių metikų nei Milaknis ar KC Riversas. Luką gal. Mano darbas yra jiems sukurti metimus.

Kiti treneriai tai puikiai supranta. Jūs matot viską, yra mikrodvikovas. Jankūnas ir Sikma, Ulanovas ir Erikssonas visas rungtynes. Yra metikai... Esame per daug „minkšti“, kad taip greitai palūžtame po netaiklių metimų. Jų mes negalime kontroliuoti, tik jų susikūrimą.

Milakniui sakiau, kai jis grįžo po sezono Kazanėje – mano darbas yra tau sukurti metimus. Jo darbas yra padaryt baudas, gintis, išsibauduoti, jei tai leidžia situacija. Visi gali išsibauduoti. Mes turim šiai dienai 9 krepšininkus, su kuriais galime žaisti. Dar yra Jokubaitis ir Gebenas, kurie gali kažką duoti.

Kai kuriose situacijose po minutės pertraukėlės neatliekame derinio. Žaidėjas, kuris keičiasi 3-4 pozicijose ir komandoje žaidžia penktus metus, dukart užmiršta derinį.

Taip negali būti. Čia yra nesąmonė. Taip negali būti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.