Naujienų srautas

Sportas2019.11.28 14:22

Rusija WADA sprendimą dėl pašalinimo iš sporto renginių vadina „politizuotu“

ELTA 2019.11.28 14:22

Pasaulio antidopingo agentūros (WADA) sprendimas ketveriems metams pašalinti Rusiją iš visų sporto renginių yra politiškai motyvuotas ir neteisėtas bandymas sutrukdyti šalies sportininkams, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerijos (URM) atstovė spaudai Marija Zacharova.

„Tai yra šio klausimo politizavimas, siekiant išstumti Rusiją. Yra toks terminas – nesąžininga konkurencija“, – spaudos konferencijoje Maskvoje sakė M. Zacharova.

Tokią rekomendaciją pateikė nepriklausomas WADA komitetas CRC. 26 lapų tekste taip pat siūloma Rusijai uždrausti rengti didžiuosius tarptautinius sporto renginius bei, jei yra įmanoma, perleisti kitoms šalims per artimiausius ketverius metus Rusijoje suplanuotus čempionatus.
WADA komitetas tokį sprendimą priėmė dėl falsifikuotų dopingo testų duomenų, kuriuos pateikė Rusija.

Jei WADA vadovai patvirtintis komiteto rekomendacijas susitikime Paryžiuje gruodžio 9 d., Rusijai teks trauktis iš svarbių sporto renginių, įskaitant 2020 m. Tokijo olimpines žaidynes.

Skelbiama, kad Rusijos sportininkai varžybose galės dalyvauti tik įrodę, kad yra visiškai nesusiję su dopingo skandalu, tačiau Rusijos vėliava bus draudžiama. „Švarūs“ atletai galėtų varžytis čempionatuose kaip „neutralūs“ sportininkai.

„Ilgus metus matėme aljansą, lobistus, kurie nori pašalinti Rusiją iš sporto pasaulio, – pareiškė M. Zacharova. – Dopingo klausimu susitelkiama tik ties Rusija, kitų šalių problemos visiškai nėra aptariamos.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi