Naujienų srautas

Sportas2019.11.28 11:28

Paskutinę akimirką į Dakaro traukinį įšokęs Vanagas pristatė komandos gelbėtoją bei naujus kolegas ralyje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.11.28 11:28

Daugkartinis Dakaro ralio dalyvis Benediktas Vanagas startuos ir sausio 5–17 dienomis Saudo Arabijoje vyksiančiose sunkiausiu automobilių ralio maratonu vadinamose varžybose. Tai sportininkas trečiadienį pranešė Vilniuje surengtos specialios spaudos konferencijos metu. 

Praėjusią savaitę B. Vanagas viešai paskelbė žinią apie tai, kad startas Dakaro ralyje dėl prarasto pagrindinio rėmėjo – įmonės „General Financing“ – kabo ant plauko, o lenktynininkui trūksta 200 tūkstančių eurų lėšų.

Reportažas iš B. Vanago surengtos spaudos konferencijos – nuo 14:08 min.:

Iki paskutinės dienos, kuomet reikia pateikti techniką kelionei į Saudo Arabiją, paslaptį išlaikęs B. Vanagas paskelbė apie gyvybiškai svarbią piniginę injekciją suteikusį rėmėją – banką „InBank“, kuris atsiras ir lenktynininko komandos pavadinime.

Renginio metu B. Vanagas atskleidė, kad daugiau nei 600 žmonių suaukotas lėšas – 15 013 eurų – sportininko komanda skirs kilniam tikslui, apie kurį bus pranešta jau kiek vėliau.

Lenktynininkas, kuris Saudo Arabijoje startuos su šturmanu iš Lenkijos Sebastianu Rozwadowskiu, taip pat pranešė ir apie bendradarbiavimą su kitu Dakare startuosiančiu lietuvių duetu – Edvinu Juškausku ir Aisvydu Paliukėnu. Abu lietuvių ekipažai startuos su „Hillux Overdrive“ bekelės automobiliais. Tiesa, B. Vanago ir S. Rozwadowskio automobilis yra naujesnės kartos „Toyota“ modelis.

Su žiniasklaida bendravęs B. Vanagas papasakojo apie prieš technikos atidavimą kelionei į Saudo Arabiją sudėliotus paskutinius taškus ant „i“ su naujuoju rėmėju.

„Nenorėčiau atskleisti visų sutarties su naujuoju rėmėju detalių. Turime specialų susitarimą, kuris mus motyvuos daryti darbą dar geriau. Rezultatų siekimas yra toks procesas, kuomet pinigų gali būti tik per mažai, o per daug jų niekada nebus. Mes mokame gyventi efektyviai. Kartais mums netyčia nutinka ir efektingai. Jeigu paimtume išlaidų eilutę, būtume viena iš efektyviausiai savo lėšas valdančių komandų“, – kalbėjo B. Vanagas.

– Ar tai yra pasirašyta ilgalaikė bendradarbiavimo sutartis?

– Vardo partnerystė yra kaip pavardė, kurią tu pasiimi. Manau, kad mes turime dar geriau susipažinti, sprendimus priėmėme labai greitai. Šiandien 8 val. ryto turėjau susitikimą su visais „InBank“ darbuotojais ir vadovais. Jie nesirenka lengviausių kelių, o renkasi įdomiausius. Kaip ir mes. Tai bus mūsų panašumas.

– Šiandien pristatėte tris naujienas. Ar galite visas jas trumpai apžvelgti?

– Pagrindinė naujiena – mes būsime Dakare, o mūsų komandos pavadinimas – „InBank Team Pitlane“. Kita naujiena, kurią pavadinome „naujiena 1,5“, padėka visiems žmonėms, kurie sureagavo į situaciją ir nusprendė prisidėti prie komandos rėmimo. Tai yra iš viso 662 žmonės, kurie nusprendė asmeninėmis lėšomis prisidėti prie komandos ir paaukojo 15 013 eurų. Nesijaučiame, kad galime paimti tuos pinigus, norime jiems surasti didesnę prasmę. Drauge nuspręsime, kur tuos pinigus paaukosime dėl geresnės Lietuvos.

Antra naujiena – naujasis ekipažas – Edvinas Juškauskas ir Aisvydas Paliukėnas. Jie turi didžiulį ryžtą akyse, tačiau jiems truputį trūksta patirties. Mes pasidalinsime patirtimi, bet bendros mūsų vertybės atitinka.

Trečia naujiena – „Toyota“ nusprendė pagaminti naują „Toyota Hillux“ modelį, kurį pavadino Benedikto Vanago vardu, mums tai didžiulė garbė.

– Kokia yra bendradarbiavimo su kitu ekipažu idėja?

– Mūsų jėgos susijungė iki išvykimo į Dakarą likus pusantro mėnesio. Pagrindinė idėja – vertybiškai šios abi komandos yra labai artimos. Visos komandos iš Lietuvos yra šaunios, tačiau vertybiškai šiek tiek skiriasi.

Kaip bebūtų, mūsų ir E. Juškausko bei A. Paliukėno ekipažo vibracijos sutapo ir vertybės atitiko. Turime nemažai patirties Dakare ir norime ja dalintis. Matome prasmę ir norime parodyti, kad lietuviai bendradarbiauja. Tai – pagrindinė idėja.

– Koks jūsų tikslas ir svajonė šiam Dakarui?

– Dabar tikrai norėčiau pasiilsėti, nes gyvenimo tempas ir pasiruošimas Dakarui buvo padėtas į antrąjį planą, reikėjo išgyventi. Panašu, kad su komanda susitvarkėme su šiais iššūkiais. Šiandien kraunasi technika ir išvyksta toliau. Turėsime mėnesį laiko pasiruošimo laikotarpio. Norime finišuoti ir kitų metų Dakare bei pagerinti esamą rezultatą. Mums trūko penkių sekundžių iki dešimtosios vietos. Tikime, kad galime būti geresni.

– Žinant visą chaosą, kuris buvo, ar jaučiatės lyg laimėjęs loterijoje, kuomet žinote, kad startuosite Dakaro ralyje?

– Minėjau, kad amerikietiški kalneliai buvo stiprūs visai komandai ir man kaip žmogui. Per dvidešimt metų nesu patyręs tokios situacijos. Kabėjau ant bedugnės krašto, buvau susilaužęs riešą, bet tokios sunkios situacijos nebuvo. Praradau daug pilkųjų nervų ląstelių, kurios neatsistato. Tikrai nežinojome, ar galėsime startuoti Dakare. Buvome išleidę pinigus, kurių neturėjome, ir turėjome didžiulę skylę. Nesijaučiu laimėjęs loteriją. Jaučiu dar didesnę atsakomybę.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi