2019.11.28 00:27

Čempionų lyga: „Barcelona“ žingsnis į atkrintamąsias, neįskaityti Lukaku įvarčiai ir įvarčių liūtis Belgijoje

LRT.lt 2019.11.28 00:27

Po trečiadienio vakarą sužaistų 8-ių UEFA čempionų lygos rungtynių, kuriose netrūko ir ypač rezultatyvių pasirodymų, paaiškėjo dar viena dalis klubų, užsitikrinusių kelialapį į turnyro atkrintamąsias.

E grupėje Zalcburgo „Salzburg“ vienuolikė iš Austrijos išvykoje 4:1 (2:0) užtikrintai sutvarkė visus reikalus dvikovoje Belgijoje su vietos „Genk“ futbolininkais.

Pirmojo kėlinio pabaigoje vos dviejų minučių intervale „Salzburg“ žaidėjai – Patsonas Daka ir Takumi Minamino – savo ekipai sukrovė dviejų įvarčių pranašumą. Įvarčiai į šeimininkų vartų tinklą įkrito atitinkamai 43 ir 45 minutėmis.

Antrojo kėlinio metu, 69 minutę, rezultatą patrigubino Hee–Chanas Hwangas, o ketvirtąjį svečių įvartį 87 minutę pelnė Erlingas Brautas Haalandas.

Rezultatą „Genk“ klubui 85 minutę sušvelnino Mbwana Samata.

Kitose grupės rungtynėse Jurgeno Kloppo treniruojamas „Liverpool“ klubas namuose sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:1) su „Napoli“ ekipa.

Puolėjas Driesas Martensenas išvedė „Napoli“ į priekį 21 susitikimo minutę.

„Liverpool“ futbolininkams rezultatą pavyko išlyginti 65 minutę.

Grupėje „Liverpool“ (10 tšk.) užima pirmąją vietą, tačiau anglų ekipa dar nėra užsitikrinusi bilieto į atkrintamąsias. Antrąją vietą užima „Napoli“ (9 tšk.), trečiąją – „Salzburg“ (7 tšk.), ketvirtąją – „Genk“ (1 tšk.).

F grupėje „Barcelona“ futbolininkai namuose 3:1 (2:0) nugalėjo vokiečių Dortmundo „Borrusia“ klubą ir iškovojo trečiąją pergalę turnyre bei užsitikrino bilietą į atkrintamųjų etapą.

29 minutę nugalėtojams įvartį pelnė Luisas Suarezas, 33 minutę – Lionelis Messi, 67 minutę – Antoine`as Griezmannas.

Garbės įvartį svečiams 77 minutę įmušė Jadonas Sancho.

Kitame grupės susitikime gyvybiškai svarbią pergalę pasiekė Milano „Inter“ ekipa Prahoje 3:1 (1:1) įveikusi vietos „Slavia“ vienuolikę.

19 minutę Lautaro Martinezas išvedė svečius į priekį, o jau 35 minutę atrodė, kad Romelas Lukaku rezultatą padvigubino, tačiau netrukus teisėjai, pasinaudoję VAR vaizdo peržiūrų sistema, įvarčio neįskaitė.

37 minutę į „Inter“ vartus buvo paskirtas 11 m baudinys, kurį realizavo Tomašas Saučekas.

Antrajame kėlinyje Milano ekipa dominavo ir pridėjo dar du įvarčius – 81 minutę pasižymėjo R. Lukaku, o 88 minutę – L. Martinezas.

Jau per teisėjo pridėtą laiką dar kartą varžovų vartų tinkle kamuoliu pakedeno R. Lukaku, tačiau teisėjai, peržiūrėję įvarčio epizodą, dar kartą susitikime neužskaitė žaidėjo įvaričio dėl užfiksuotos nuošalės.

Grupėje, surinkusi 11 taškų, pirmauja „Barcelona“. „Inter“ ir „Borussia“ turi sukaupę po 7 taškus ir dalinasi 2–3 vietas, tačiau „Inter“ turi geresnį tarpusavio rungtynių įvarčių santykį. Antrojo bilieto į atkrintamąsias likimas spręsis paskutiniame ture. „Borussia“ susitiks su grupės autsaidere „Slavia“, o „Inter“ kovos su „Barcelona“.

G grupėje Sankt Peterburge įvykusiame susitikime vietos „Zenit“ 2:0 (1:0) įveikė „Lyon“ klubą.

Įvarčius 42 ir 84 minutėmis nugalėtojams pelnė Artiomas Dziuba ir Magomedas Ozdojevas.

Kitose grupės rungtynėse Leipcigo „RassenBallsport“ futbolininkai savų žiūrovų akivaizdoje sužaidė rezultatyviomis lygiosiomis 2:2 (0:1) su Lisabonos „Benfica“ klubu.

„Benfica“ pirmavo po 20 minutę Pizzi ir 59 minutę Viniciaus pelnytų įvarčių, tačiau vokiečių ekipa rankų nenuleido.

90 minutę į svečių vartus paskirtą 11 m baudinį realizavo Emilis Forsbergas, o jau per 6-ąją teisėjo pridėto laiko minutę tas pats E. Forsbergas rezultatą smūgiu galva išlygino.

Iš viso teisėjai rungtynių pabaigoje pridėjo net 11 minučių papildomo žaidimo laiko.

Grupėje „RassenBallsport“ (10 tšk.) užima pirmąją vietą, „Zenit“ (7 tšk.) ir „Lyon“ (7 tšk.) – dalinasi antrąją–trečiąją pozicijas.

Lemiamo, šeštojo, turo metu „Zenit“ susitiks svečiuose su „Benfica“, o Prancūzijoje santykius aiškinsis vietos „Lyon“ ir „RassenBallsport“.

H grupėje Valensijoje sužaistame susitikime šeimininkų „Valencia“ vienuolike sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1) su Londono „Chelsea“ klubu.

40-ąją min. šeimininkus į priekį išvedė Carlosas Soleris, bet jau po minutės rezultatą išlygino Mateo Kovačičius. 50-ąją į priekį išsiveržė Londono komanda, kai pasižymėjo Christianas Pulišičius. 65-ąją min. 11 m baudinio nerealizavo „Valencia“ kapitonas Danielis Parejo, bet 82-ąją min. šeimininkams pavyko išplėšti lygiąsias po Danielio Wasso įvarčio.

Kitame susitikime Amsterdamo „Ajax“ ekipa 2:0 (1:0) įveikė namuose žaidusią „Lille“ komandą.

Jau antrąją rungtynių minutę Hakimas Ziyechas išvedė „Ajax“ į priekį, o rezultatą 59 minutę padvigubino Quincy Promesas.

Potencialusis antrasis H. Ziyecho įvartis nebuvo įskaitytas po prieš smūgį į vartus teisėjų užfiksuotos pražangos.

Grupėje pirmauja „Ajax“ (10 tšk.), „Valencia“ ir „Chelsea“ turi surinkę po 8 taškus. „Lille“ sąskaitoje vienas taškas.

Kitą savaitę Amsterdame „Ajax“ priims „Valencia“, o Londone „Chelsea“ dėl brangių trijų taškų kovos su „Lille“.