Naujienų srautas

Sportas2019.11.27 18:37

Burtais nenusivylęs Maskoliūnas: prisibijojau kitų komandų labiau nei slovėnų

LRT.lt 2019.11.27 18:37

Lapkričio mėnesį naujuoju Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treneriu tapęs Darius Maskoliūnas jau žino, kur teks kovoti dėl bilieto į kitų metų Tokijo olimpines žaidynes, bei varžovus, kurie visus potencialius varžovus, kurie pastos kelią lietuviams kovoje dėl vienintelio kelialapio. 

Trečiadienio popietę Šveicarijoje FIBA būstinėje ištraukus olimpinės atrankos turnyro burtus paaiškėjo, kad birželio 23–28 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje lietuviai trijų komandų A grupėje susitiks su Pietų Korėjos ir Venesuelos rinktinėmis, o B grupėje rungtyniaus Slovėnijos, Lenkijos ir Angolos krepšininkai.

Į kitą turnyro etapą, pusfinalį, pateks po dvi geriausias abiejų grupių komandas, o dėl bilieto į Tokią susigrums pusfinalyje laimėjusios rinktinės.

Krepšinio ekspertai bei daugelis sirgalių iš anksto regi Lietuvos ir Slovėnijos rinktinių, kurios lyderį bei Dalaso „Mavericks“ klube rungtyniaujanti Luka Dončičių išvysime Kaune, dvikovą.

Po sužinotų varžovų olimpinės atrankos turnyre savo mintimis su žiniasklaida apie būsimą kovą dėl patekimo į olimpines žaidynes dalinosi pats D. Maskoliūnas.

„Žinant kelis paskutinius rinktinės turnyrų burtus, šiuos burtus vertinu neblogai“, – aiškino specialistas.

– Ar teko šiame sezone matyti Slovėnijos rinktinės lyderio Luka Dončičiaus žaidimą?

– Stebėti, neslėpsiu, daug neteko. Pasižiūriu tik jo žaidimo momentus. Žinoma, kad slovėnų vunderkindas žaidžia nuostabiai ir turi kažkokią kosminę sezono pradžią bei muša įvairius rekordus. Unikalus žaidėjas tokiame amžiuje, išdarinėjantis tokius dalykus stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje.

– Ar pasitraukus Goranui Dragičiui, L. Dončičius yra pagrindinis šios rinktinės žaidėjas?

– Vienareikšmiškai, tokio lygio žvaigždė komandoje yra tik viena. Jeigu slovėnai surinks visas žvaigždes kaip A. Randolhas ir kitus neblogose lygoje žaidžiančius krepšininkus, tai bus stiprus varžovas. Kaip ir visos kitos rinktinės. Atsiminkite, kad yra žaidžiame praktiškai iš vienerių rungtynių. Kiekviena komanda gali laimėti prieš bet kurią kitą. Tiesiog pasikartosiu, kad burtai yra mums palankūs. Stengsimės įveikti visus priešininkus ir įvykdyti savo tikslus.

– Be slovėnų, kurios kitos komandos kelia didžiausius iššūkius?

– Pasakyčiau netiesą, jeigu sakyčiau, kad apie slovėnų komandą žinau kažką labai daug. Faktas, kad šiais laikais, panaudosiu nuvalkiotą frazę, visi moka žaisti krepšinį. Žaidžiamos vienerios rungtynės. Negaliu papasakoti kažkokios gilesnės analizės apie priešininkus, išskyrus lenkus, kurių žaidimą mačiau pasaulio taurės turnyre ir žinau didžiąją dalį žaidėjų, kurie žaidžia vietiniame čempionate. Žinome jų pagrindinius žaidėjus, kurie žaidžia Eurolygoje ir Europos taurės turnyre. Apie Pietų Korėją žinau tik tiek, kiek mačiau jų žaidimo pasaulio taurės turnyre, o apie Venesuelą šiai dienai taip pat daug negaliu papasakoti. Viskam ateis laikas ir sužinosime.

– Ar traukiant burtus buvo minčių apie komandos, kurių tikrai nenorėtumėte matyti turnyre Kaune?

– Ne, pasakysiu taip. Sėdėjome, kalbėjome ir svarstėme, kad tikrai turėsime vieną stiprų varžovą. Žinoma, visi oponentai bus stiprūs ir visus reiks įveikti. Aš asmeniškai prisibijojau kitų komandų nei slovėnų.

– O kurių?

– Tebūnie tai lieka su manimi. Stiprūs yra tiek italai, tiek rusai. Visos stiprios komandai.

– Ar aiškūs pasiruošimo kontūrai?

– Kontūrai dar negali būti aiškūs, kadangi mes dar nežinome, kada baigsime kovas LKL čempionate. Nežinome, kada baigs italai, kada baigs vokiečiai. Nežinome, kada grįš NBA žaidėjai. Aišku, Jono situacija kiek aiškesnė – Memfio klubas sezoną baigti gali anksčiau. Jūs patys puikiai suprantate, kokia yra situacija. Negalėčiau jums įvardinti nei datos, nei kitų aspektų. Norėtume turėti kiek įmanoma daugiau minimalaus pasiruošimo laiko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi