Naujienų srautas

Sportas2019.11.28 13:30

KC Riverso pasirodymo Eurolygoje belaukiant: ar jam pavyks pakeisti Marių Grigonį?

Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2019.11.28 13:30

KC Riversas savaitgalį jau padarė įspūdį Lietuvos krepšinio lygoje (LKL), kai pelnė 15 taškų į Alytaus „Dzūkijos“ krepšį per mažiau nei 19 minučių žaidimo laiko. Dabar atėjo laikas parodyti save aukščiausiame lygyje – Eurolygoje.

Apie Kauno „Žalgirio“ susidomėjimą amerikiečiu „24sek.lt“ pranešė tą pačią dieną, kai klubas oficialiai paskelbė, jog su Alexu Perezu yra derinamos sutarties nutraukimo detalės.

Tai buvo įdomus sprendimas, nes daugelis 196 cm ūgio naujoką matė „antroje“ arba „trečioje“ pozicijoje, kai komandoje atsivėrė aiškios spragos, parodžiusios, jog trūksta solidaus įžaidėjo.

KC Riversas pasirinktas labiau kaip „saugiklis“, jei Mariaus Grigonio pėdos trauma būtų rimtesnė, nei anksčiau manyta, o ir su Edgaru Ulanovu bei Artūru Milakniu pakonkuruoti dėl minučių jis galėtų.

Vis dėlto mače su „Dzūkija“ gynėjas neretai imdavosi ir įžaidėjo vaidmens. Jis parodė, kad gali solidžiai perduoti kamuolį skersai aikštės, o kartais – ir priimti sprendimus „du prieš du“ derinio metu.

4 rezultatyvūs perdavimai tų rungtynių metu nėra įspūdingas rodiklis, tačiau žalgiriečiai, ne kartą jo surasti patogiose pozicijose, paprasčiausiai nesugebėjo pataikyti.

Dar smagiau matyti tai, jog „Žalgirio“ naujokas geba staigiai priimti sprendimus. Veržtis, perduoti ar mesti – jis tai atlieka greitai ir per daug negalvodamas. Tokio ryžto kauniečiams dažnai trūksta – jie priėmę kamuolį yra linkę dar sekundę ar dvi pastovėti vietoje prieš imdamiesi kažkokių veiksmų. Net ir toks mažas laiko tarpas leidžia gynėjams sugrįžti į vietas ar užsiimti tinkamą poziciją ir sustabdyti Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių atakas.

Na, ir svarbiausias rungtynių su „Dzūkija“ akcentas – 5 taiklūs komandos naujoko tritaškiai. Vėl – greitai priimti sprendimai. KC Riversas be jokių dvejonių atakavo vos pagavęs kamuolį. Toks ryžtas ir greitis gali pagyvinti dažnai statišką „Žalgirio“ puolimą, kuris per susitikimą sukrapšto po 74,8 taško (14-as rezultatas Eurolygoje).

Žinoma, tie greiti sprendimai gali pasisukti į kitą pusę. Prieš atvykdamas į Kauną iš Sevilijos „Real Betis“ ekipos amerikietis Ispanijos pirmenybėse dvitaškius metė tik 35 proc. taiklumu. Jis mėgdavo agresyviai veržtis link krepšio ir „lipti į medį“.

Jei Šarūnas Jasikevičius nesugebės suvaldyti naujojo auklėtinio, rezultatai gali būti panašūs. Su tolimais šūviais rizikos tokios pačios – jei gynėjas ims šaudyti per rankas, o pataikymo procentas nebus patenkinamas, pasekmės taip pat gali būti liūdnos.

Kitoje aikštės pusėje amerikiečiui gali trukdyti jo fizinė forma. Iš pažiūros, KC Riversas turi šiek tiek antsvorio. Krepšininkui, kuriam jau 32-eji, tai gali ne tik trukdyti judėti tinkamu greičiu, tačiau ir padidinti traumų riziką.

Kita vertus, prieš „Dzūkiją“ jis atrodė puikiai – lakstė aplink visas užtvaras, solidžiai atidirbdavo individualiai, o ir laiku dvigubindavo gynybą. Tai leido amerikiečiui perimti 3 kamuolius.

Žinoma, mačas su Alytaus ekipa neturėtų daug reikšti, tačiau svarbiausia pastangos. Užtruks, kol jis išmoks trenerių štabo schemas abiejose aikštės pusėse. Iki tol KC Riversas kartais gali atrodyti sutrikęs ir nežinoti, kur jam būti tam tikru metu.

Jei vis dėlto kris tolimi metimai ir pavyks kiek paaštrinti puolimą ir neiškristi iš konteksto gynyboje, tai bus jau teigiamas ženklas „Žalgiriui“. O teigiamų ženklų reikia ir kuo greičiau.

Kauniečių sąskaitoje – 3 pergalės ir 7 nesėkmės. Pralaimėtos bent kelerios rungtynės, kurių pabaigose žalgiriečiai tikrai galėjo sužaisti geriau ir palikti aikštę iškėlę galvas.

Dabar situacija labai sunki – M. Grigonio trauma bei prasta padėtis turnyrinėje lentelėje tikriausiai vers Šarą mesti amerikietį į ugnį ir jį ilgai laikyti aikštėje. Čia KC Riversas gali ir parodyti save iš tinkamos pusės.

„Žalgiriui“ trūksta lyderio, kuris dar ir imtųsi iniciatyvos rungtynių pabaigose. KC Riversas turi šansą jį laikinai pakeisti, o galiausiai – ir sudaryti galingą duetą gynėjų grandyje.

Gynėjas jau turėjo galimybę apšilti kojas LKL, o dabar – metas atlaikyti tikrą karštį ir vesti komandą į pergales, kurių šį sezoną kol kas yra gerokai per mažai.

Š. Jasikevičius trečiadienį sakė, kad nesitiki greitų rezultatų, tačiau galima neabejoti, jog KC Riversas kaip pirkinys bus vertinamas jau ketvirtadienį vakare. Tik pora nesėkmingų pasirodymų bei pralaimėjimų gali sugadinti ne tik amerikiečio galimybes toliau rungtyniauti Eurolygoje, tačiau ir Kauno ekipos šansus pakovoti dėl patekimo į atkrintamąsias.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi