Naujienų srautas

Sportas2019.11.28 17:59

Įspūdingus svorius pakeliantis Amandas Paulauskas Kaune tikisi nukauti lenką

Penktadienį Kaune startuoja Europos jėgos trikovės čempionatas. Jame titulą gins lietuvis Amandas Paulauskas, kuris neseniai Dubajuje vykusiame pasaulio čempionate nuskynė sidabro medalį.

Sportas, sunkus visomis prasmėmis – Lietuvoje vyks Europos jėgos trikovės čempionatas

„Tai sportas, kuriame trimis veiksmais yra nustatomos maksimalios žmogaus jėgos galimybės“, – trumpai savo pamiltą sporto šaką apibūdina A. Paulauskas.

Jėgos trikovės čempionatai būna dviejų rūšių – klasikinis ir su specialia apranga. Dubajuje vyko pasaulio čempionatas su specialia apranga, kuris reikalauja didesnių fizinių pastangų.

„Su aprangomis yra daug sunkiau fiziškai, nes yra daugiau fizinės jėgos ir psichologinio pasiruošimo. Su aprangomis yra daug didesni svoriai ir būtinai reikia kartu su treneriu tai daryti. Be aprangų gali ruoštis ir vienas, viskas šiek tiek paprasčiau“, – aiškina A. Paulauskas.

Jėgos trikovę sudaro trys rungtys – pritūpimas su štanga, štangos spaudimas ir mirties trauka.

Dubajuje lietuvis pritūpdamas iškėlė 410 kg sveriančią štangą, spausdamas prie krūtinės – 325 kilogramus, o atkeldamas štangą – 345 kilogramus.

„Pasirodymą pasaulio čempionate vertinu labai gerai. Galima sakyti, kad tą dieną sėkmė šypsojosi. Pavyko pagerinti savo Lietuvos rekordus. Atsipirko dviejų mėnesių darbas.

Vienintelis Lietuvos rekordas, kurio man trūko ir kurį pasiekiau buvo štangos atkėlimo arba mirties traukos. Nuo šiol man priklauso visi aštuoni Lietuvos rekordai įvairiose jėgos trikovės disciplinose. Taip pat man priklauso pasaulio rekordas štangos spaudime čempionate be specialios aprangos“, – savo pasiekimus vardija trikovininkas.

Kaune vyksiančiame Europos jėgos trikovės pasaulio čempionate be specialių aprangų A. Paulauskas gins čempiono titulą: „Be abejo, bus labai sunku. Skiriasi treniruočių principai ir metodikos. Man pirma tokia patirtis, kai turiu greitai persiorientuoti nuo vienokio čempionato į kitokį.

Pagrindinis konkurentas bus kaip visada lenkas Piotras Sadovskis, su kuriuo vyksta pastoviai kova dėl prizinės vietos. Ir praeitais metais buvo labai įdomios varžybos, nes viskas sprendėsi paskutiniu veiksmu. Manau, kad šiais metais tokia intriga gali pasikartoti.“

Europos jėgos trikovės čempionatą nuo penktadienio galėsite stebėti portale LRT.lt. Iš viso čempionatas truks dešimt dienų.

Žinios. Po vakar vykusių dėstytojų protestų sukilo ir mokytojai – paskelbė dviejų valandų įspėjamąjį streiką
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi