Sportas

2015.08.25 15:10

„Kruojos“ klubo komandos traukiasi iš varžybų

LFF.lt 2015.08.25 15:10

Pakruojo „Kruojos“ klubas rugpjūčio 25 dieną oficialiu pranešimu informavo Lietuvos futbolo federaciją (LFF) apie pagrindinės bei antrosios komandos pasitraukimą iš Lietuvos „SMSCredit.lt A lygos“ čempionato bei Pirmos lygos pirmenybių.

Pakruojo „Kruojos“ klubas rugpjūčio 25 dieną oficialiu pranešimu informavo Lietuvos futbolo federaciją (LFF) apie pagrindinės bei antrosios komandos pasitraukimą iš Lietuvos „SMSCredit.lt A lygos“ čempionato bei Pirmos lygos pirmenybių.

„Kruojos“ klubo rašte teigiama, kad šį sprendimą lėmė „pasikartojantys kaltinimai dėl galimai nesąžiningų trečiųjų asmenų, su kuriais klubas neturi nieko bendra, lažinimaisi dėl klubo komandų žaidžiamų rungtynių baigties, jų pagrindu LFF atitinkamų organų klubui ir jo komandoms reiškiami įtarimai dėl sąžiningo žaidimo principų pažeidimų, LFF atitinkamų įgaliotų pareigūnų atliekami veiksmai“ ir kita. Klubas taip pat pareiškė, kad „visokeriopai bendradarbiaus su LFF ar kitais tyrimų organais.“

Pagal LFF Varžybų nuostatų 96 straipsnį, komandai, sužaidusiai daugiau kaip pusę varžybų, jos pasiekti rezultatai paliekami, o nesužaistose rungtynėse užskaitomi pralaimėjimai rezultatu 0:3. „Kruoja“ šį sezoną Lietuvos čempionate sužaidė 24 rungtynes iš 36, o „Kruoja-2“ Pirmos lygos pirmenybėse sužaidė 22 rungtynes iš 34, t.y. daugiau nei pusę varžybų.

Tyrimai ir drausminės procedūros bus tęsiamos

Šių metų vasarį LFF Vykdomasis komitetas (VK), nagrinėdamas Pakruojo „Kruojos“ prašymą registruoti naujus klubo dalininkus, užkirto kelią prieštaringos reputacijos tam tikriems užsienio valstybės piliečiams tapti klubo savininkais, taip pat uždrausta registruoti tris naujus žaidėjus.

Gegužės mėnesį iš visų LFF vykdomų varžybų diskvalifikuoti keturi „Kruojos“ žaidėjai ir du treneriai iš užsienio, o vienam žaidėjui skirta trumpalaikė diskvalifikacija.

Po atlikto tyrimo dėl gegužės 27 dienos „Kruojos“ rungtynių su „Šiauliais“ informacija perduota svarstyti LFF Drausmės komitetui. Praėjusią savaitę pradėtas dar vienas tyrimas dėl galimo sąžiningo žaidimo principų pažeidimų rugpjūčio 16 dienos Lietuvos čempionato rungtynėse su „Šiauliais“.

Pagal gautą informaciją pradėta analizė ir dėl ketverių „Kruojos-2“ rungtynių birželio–liepos mėnesiais. LFF Nepaprastų atvejų komiteto sprendimu, siekiant nesąžiningo žaidimo prevencijos, neseniai nukeltos dvejos „Kruojos-2“ rungtynės Pirmoje lygoje.

LFF pabrėžia, jog nepaisant „Kruojos“ komandų pasitraukimo, minėti tyrimai bei drausminės procedūros bus tęsiamos.