Sportas

2019.11.26 17:28

Naujas aprangas pristatę biatlonininkai nežada būti tik statistais tarptautinėje arenoje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.11.26 17:28

Geriausi Lietuvos biatlonininkai netrukus prasidėsiančio naujojo sezono iššūkius pasitinka pakiliomis nuotaikomis ir naujojo dizaino aprangomis.

Trečiadienį Vilniuje surengtoje Lietuvos biatlono federacijos (LBF) spaudos konferencijoje su žiniasklaida bendravo ne tik mūsų šalies rinktinės atstovai, bet ir dizainą aprangoms sukūręs dizaineris Aleksandras Pogrebnojus.

Žymus Lietuvos dizaineris pirmą kartą aprangas bialtlono rinktinei sukūrė dar prieš 2016–2017 m. sezoną, o labiau išgarsėjo suteikęs riterių įvaizdį biatlonininkams prieš 2018 m. Pjongčango olimpines žaidynes.

Šįkart A. Pogrebonjus pasirinko Lietuvos vėliavos spalvas, kuriomis „nuspalvino“ naujojo dizaino aprangas. Spalvos, anot dizainerio dvelkia ledu, kuris buvo panaudotas kuriant aprangas.

„Aišku, kodėl pasirinkome tokias aprangos spalvas. Visos šios spalvos turi gylį ir darytos pasitelkiant ledą. Ledas turi daug ką bendro su biatlonu. Ant nugarų esantis užrašas „Lithuania“ parašytas S. Dariaus ir S. Girėno „Lituanicos“ lėktuvo užrašo motyvais“, – aiškino A. Pogrebnojus.

„Labai džiaugiuosi, kad federacija skyrė daug dėmesio aprangoms. Kas antri metais keičiasi mūsų įvaizdis. Paskutiniais metais jaučiuosi labai su šiomis aprangomis, jaučiasi, kad įdėta daug darbo. Tai prideda prabangos ir tokio išskirtinumo. Olimpinė apranga atkreipė visų dėmesį“, – aprangas gyrė ir vienas rinktinės lyderių Tomas Kaukėnas.

Po pristatytų naujojo dizaino aprangų ilgametis LBF vadovas Arūnas Daugirdas kalbėjo apie dabartinę finansinę LBF situaciją bei mūsų šalies biatlonininkų tikslus aukščiausio rango varžybose.

„Praėjęs sezonas buvo pirmas po olimpinių žaidynių. Daug žymių vardų nebeliko starto sąrašuose. Po olimpinių žaidynių aktyvią karjerą baigė penkių olimpinių žaidynių dalyvė, dukart Europos vicečempionė Diana Rasimovičiūtė. Ji tapo mama. Iš rinktinės pasitraukė mūsų ilgametis narys Rokas Suslavičius, kuris mums padeda su viešinimu.

Netekus dviejų sportininkų mūsų iššūkiai buvo aiškūs – išlaikyti rezultatus. Mūsų vyrai užėmė net 20-ąją vietą valstybių įskaitoje. Merginos, netekusios vienos sportininkės, turėjo sunkesnę situaciją ir liko 24-os.

Norime, kad vyrų ir moterų komandos išlaikytų turimas pozicijas ir nekristų žemiau. Vyrams yra realu pakovoti dėl aukštesnių vietų. Per visą ketverių metų ciklą yra numatyta, kad mūsų estafetės komanda užimtų ne mažesnę nei 15 vietą Europoje. Norime matyti sportininkus 15-uose ir 20-uose.

Šiame sezone dar galime ieškoti geriausių mums tinkamų variantų, užsitikrinti geriausias starto pozicijas artėjančiame priešolimpiniame sezone, kuomet prasidės kovos dėl olimpinių kelialapių“, – kalbėjo LBF prezidentas.

Antrąjį sezoną su Lietuvos biatlono rinktine pasitinka ir specialistas iš Baltarusijos Sergėjus Sakalovskiu, kuris džiaugėsi galimybe darbuotis su mūsų šalies sportininkais.

„Mūsų tikslas – olimpinės žaidynės. Šiam sezonui esame gerai pasiruošę ir norime neužleisti pozicijų. Norime kilti dar aukščiau, – kalbėjo treneris. – Norime individualiose rungtynėse pagerinti savo pozicijas ir kilti kaip įmanoma aukščiau.“

Lietuvos biatlono rinktinės narys Vytautas Strolia, Sočio olimpinėse žaidynėse startavęs kaip slidininkas, o Pjogčange jau besivaržęs su biatlonininkais, kalbėjo, kad darbas su treneriu iš Baltarusijos sekasi puikiai.

„Galiu pasakyti, kad su naujuoju treneriu darbo procesai smarkiai nesisekė, bet pokyčiai yra teigiami. Esu labai patenkintas darbu su nauju treneriu. Jaučiuosi, kad fiziškai ir emociškai esu sustiprėjęs. Treneris atnešė naujovių“, – aiškino V. Strolia.

Komandos draugui pritarė ir Karolis Dombrovskis, šiais metais vykusiame Europos čempionate užėmęs itin aukštą – 6-ąją poziciją.

„Mano nuomone, tokio gero trenerio dar nesame turėję. Treneris besidomintis naujovėmis. Treneris dirbęs baltarusių žvaigždėmis. Teko dirbti jam su tokiu žinomu treneriu iš Austrijos. Pridėjome jėgos treniruočių. Sporto salės. Manau, kad toks darbas tikrai duos savo vaisių“, – tvirtino K. Dombrovskis.

Artimiausias startas mūsų šalies biatlonininkų laukia jau šį savaitgalį Švedijos mieste Estešunde startuosiančiose pasaulio biatlono taurės varžybose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.