Naujienų srautas

Sportas2019.11.26 16:31

Seime siekiama didinti finansavimą aukšto meistriškumo sportui

atnaujinta 16.47
ELTA 2019.11.26 16:31

Seimas svarstys Seimo nario  Algirdo Butkevičiaus parlamentarų grupės vardu antradienį pateiktą Sporto įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama nustatyti, kad ne mažiau kaip 30 procentų šiuo metu į Sporto rėmimo fondą nukreipiamų lėšų būtų skiriama aukšto meistriškumo sportui finansuoti.

Projektui po pateikimo pritarė 94, nė vienas nebalsavo prieš, susilaikė du Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Švietimo ir mokslo komitetas. Projektą Seimo plenariniame posėdyje numatoma svarstyti gruodžio 17 d.

„Šiuo metu aukšto meistriškumo sportas finansuojamas per Aukšto meistriškumo sporto programą iš valstybės biudžeto, taip pat sportininkai gali pretenduoti į Sporto rėmimo fondo lėšas, tačiau matome, kad skirstant šio fondo lėšas prioritetas teikiamas fizinio aktyvumo projektams, t. y. masiniam, o ne profesionaliam sportui“, – sako vienas iš projekto iniciatorių Seimo narys A. Butkevičius.

Finansavimo tvarkos keitimas motyvuojamas tuo, kad Sporto rėmimo fondo lėšų dydis turi tendenciją stipriai išaugti, atsižvelgiant į tai, kad fondui skiriama įplaukų iš akcizo už alkoholinius gėrimus ir apdorotą tabaką dalis proporcingai didėja (nuo 2 procentų 2019 metais iki 3 procentų 2021 metais ir vėliau).

Sporto rėmimo fondas 2018 metais gavo 6,6 mln. eurų, o 2020 metais, planuojama, į jį įplauks net 17,5 mln. eurų, tuo metu Aukšto meistriškumo sporto programos finansavimas beveik nedidėja: 2018 metais skirta 6,3 mln. eurų, o 2020 metais numatyta 6,9 mln. eurų.

Atsižvelgiant į lėšų paskirstymo disproporcijas, projekto iniciatoriai siūlo, kad esamas Aukšto meistriškumo sporto programos finansavimas iš valstybės biudžeto būtų papildytas fiksuota šiuo metu į Sporto rėmimo fondą nukreipiamų lėšų dalimi.

„Šiuo metu profesionalaus sporto finansavime yra susidariusi paradoksali situacija. Nors dėl padidintų akcizų alkoholiui ir tabakui Sporto rėmimo fondas ženkliai auga, tačiau skirstant šio Fondo lėšas prioritetas teikiamas fizinio aktyvumo projektams, t. y. masiniam sportui.

Tą ypač pajuto aukščiausiame lygyje Lietuvai atstovaujantys šalies atletai, mat aukšto meistriškumo sporto programos finansavimas iš valstybės biudžeto pastaraisiais metai praktiškai nekito.

Padidinus finansavimą aukšto meistriškumo sportui, pagerėtų sąlygos rengiant profesionalius sportininkus tinkamai atstovauti Lietuvai bei garsinti šalį aukščiausio lygio tarptautinėse varžybose. Tai ypač svarbu artėjant kitąmet vyksiančioms Tokijo olimpinėms žaidynėms,“ – pastebėjo Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos pirmininko pavaduotojas, Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Virgilijus Alekna.

Sporto įstatymo keitimo iniciatyvą, be V. Aleknos, dar pasirašė Seimo nariai A. Butkevičius, Andrius Mazuronis, Bronislovas Matelis, Jonas Liesys, Sergejus Jovaiša ir Algirdas Sysas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi