Naujienų srautas

Sportas2019.11.26 12:03

Rusijos sportui gresia nauji nemalonumai – WADA siūlo pratęsti draudimus dar ketveriems metams

LRT.lt 2019.11.26 12:03

Sankt Peterburgo (Rusija) mieste gali neįvykti 2020 metų Europos vyrų futbolo čempionato rungtynės bei kiti stambūs sporto renginiai. Tokia situacija susidarė po to, kai pasaulio antidopingo organizacija (WADA) išleido rekomendacijas, siūlančias uždrausti Rusijai ketverius metus organizuoti sporto renginius, praneša BBC.

WADA organizacijos Taisyklių laikymosi komitetas (CRC) išleido rekomenduotinas sankcijas po to, kai Rusijos antidopingo agentūra (RUSADA) pateikė tiesos neatitinkančius duomenis, susijusius su šalies antidopingo byla.

Vienas iš WADA pateiktų pasiūlymų – uždrausti Rusijai organizuoti jau anksčiau jai paskirtus sporto renginius nebent tai „praktiškai ir teisiškai neįmanoma“.

Antrajame didžiausiame Rusijos mieste Sankt Peterburge planuojamos organizuoti dalis Europos čempionato B grupės rungtynių bei vienas ketvirtfinalio susitikimas.

WADA Vykdantysis komitetas svarstys pasiūlytas rekomendacijas ir priims galutinį sprendimą gruodžio 9 dieną Paryžiuje vyksiančiame posėdyje.

„Artimiausiems ketveriems metams neriame į dar vieną didžiulę krizę“, – naujienų agentūrai AFP kalbėjo RUSADA vadovas Jurijus Ganusas.

„Mūsų sporte – daug problemų, tačiau pats blogiausias dalykas, kad mūsų atletai tapo sporto funkcionierių įkaitais. Mums reikia pokyčių. Mums reikia naujų lyderių sporte“, – pridūrė J. Ganusas.

Kokios yra pagrindinės rekomendacijos?

Taisyklių laikomosi komitetas viešai paskelbė, kad iš laboratorijos Maskvoje gauti duomenys yra pilni netikslumų. Komiteto teigimu, šis atvejis yra „rimtas taisyklių pažeidimas, kuomet reikalaujama pateikti autentiškus duomenis“.

CRC primygtinai siūlo įteisinti šias sankcijas:

– Rusija negali organizuoti, kandidatuoti ar gauti teisę surengti sporto renginius ateinančius ketverius metus.

– Rusija negali pretenduoti surengti 2032 metų olimpines ir paralimpines žaidynes, nežiūrint į tai, ar draudimo laikotarpis organizuoti sporto renginius jau bus pasibaigęs, vykstant žaidynių šeimininkų konkursui.

– Rusijos vėliava negali būti iškelta sporto renginių metu ketverių metų draudimo laikotarpiu.

– Rusijos atletai ir aptarnaujantis personalas gali dalyvauti sporto renginiuose tik įrodė, kad neturi jokių sąsajų su tikrovės neatitinkančia antidopingo informacija iš Rusijos.

– Jeigu Rusijai jau yra anksčiau suteikta teisė organizuoti sporto renginį, tokia teisė turi būti atimta nebent tai praktiškai ir teisiškai neįmanoma.

RUSADA oficialiai pripažinta teikianti tikrovės neatitinkančius duomenis 2015 metais. WADA užsakytoje ataskaitoje, kurią parengė sporto srities teisininkas profesorius Richardas McLarenas, buvo paskelbta Rusijoje valstybiniu mastu vykdomą sukčiavimą, susijusį su dopingo vartojimu tarp lengvaatlečių.

Išsamesnėje ataskaitoje, paskelbtoje 2016 metais, pranešta apie valstybiniu lygiu remiamas dopingo programas, naudotas vasaros ir žiemos olimpinėse žaidynėse.

Praėjusiais metais WADA trumpam atstatė RUSADA statusą kaip teikiančios teisybę atitinkančius duomenis po to, kai RUSADA sutiko perduoti pasaulinei antidopingo organizacijai duomenis nuo 2012 m. sausio iki 2015 m. rugpjūčio.

Visgi naujas tyrimas buvo pradėtas po to, kai WADA sulaukė naujų antidopingo duomenų iš Rusijos neatitikimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi