Naujienų srautas

Sportas2019.11.25 15:50

„Olimpinis mėnuo“ – judresnės, fiziškai aktyvesnės ir sveikesnės visuomenės pamatas

ELTA 2019.11.25 15:50

Pirmadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete (LTOK) ministrai Aurelijus Veryga ir Algirdas Monkevičius drauge su LTOK prezidente Daina Gudzinevičiūte padėjo tašką šių metų projekte „Olimpinis mėnuo“, kurį antrus metus organizuoja LR Švietimo ir mokslo ministerija, LR Sveikatos apsaugos ministerija bei LTOK. Pagrindinis projekto tikslas – skatinti mažiausių Lietuvos moksleivių fizinį aktyvumą bei sveiką gyvenseną.

Po pernykštės sėkmės ir teigiamų pedagogų įvertinimų pradinukams sveikatinti skirtas projektas iš „Olimpinės savaitės“ virto „Olimpiniu mėnesiu“.

Keturis kartus ilgesnis ir 30 procentų gausesnis

„Projektas vyko keturias savaites, kiekviena jų turėjo temą. Šiais metais akcentavome pradinukų fizinį aktyvumą, sveiką mitybą, vaiko gerovę ir ekrano laiką. Pedagogams paruošėme video turinį su specialistų rekomendacijomis, skirtingas užduotis kiekvienai dienai. Į pradinukams skirtus namų darbus įtraukėme ir jų tėvus – jų įtaka vaikų fiziniam aktyvumui yra milžiniška. O aktyvus laiko praleidimas kartu formuoja vaikų poreikį judėti visą gyvenimą. Išsiplėtė projekto geografija: 16 tūkstančių moksleivių iš 160 skirtingų Lietuvos miestų ir miestelių antrus metus gyvuojančiam projektui – solidus skaičius“, – sakė olimpinė čempionė D. Gudzinevičiūtė.

„Olimpiniame mėnesyje“ dalyvavo 850 pradinių klasių iš daugiau kaip 300 mokyklų, 54 savivaldybių. Aktyviau nei įprastai spalio mėnesį mokykloje leido daugiau apie 16 tūkst. vaikų, dalis jų – su specialiaisiais poreikiais.

Keturiolikoje atsitiktinai atrinktų klasių lankėsi olimpinėse žaidynėse jau dalyvavę arba Tokijo olimpinėms žaidynėms besiruošiantys atletai Agnė Šerkšnienė, Henrikas Žustautas, Olivija Baleišytė, Ričardas Nekriošius ir kiti.

„Olimpinis mėnuo“ sulaukė neįtikėtinai gerų atsiliepimų. 91 procentai dalyvavusių projektą įvertino gerai arba labai gerai, 100 procentų ataskaitas pateikusių pedagogų išreiškė norą tokiame projekte dalyvauti ir kitais metais.

Sveikatos apsaugos ministras: mažėja judrių vaikų, didėja antsvorio problemos

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje akcentavo, jog sportas ir aktyvus gyvenimo būdas – visuomenės bei žmogaus sveikatos pagrindas. Jis pabrėžė, jog „Olimpinis mėnuo“ nėra tiesiog graži iniciatyva. Tai – visuomenės problemoms už akių užbėgti galintis projektas, vitaminas mažiausiems.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga akcentavo, jog sportas ir aktyvus gyvenimo būdas – visuomenės bei žmogaus sveikatos pagrindas. Jis pabrėžė, jog „Olimpinis mėnuo“ nėra tiesiog graži iniciatyva. Tai – visuomenės problemoms už akių užbėgti galintis projektas, vitaminas mažiausiems.

„Deja, Lietuvoje nemažai vaikų turi antsvorį, jų fizinis aktyvumas nėra pakankamas. Taip neturėtų būti. Juk fizinis aktyvumas yra vienas svarbiausių faktorių augančiam vaikui. Vaikai, kurie yra fiziškai aktyvūs, dažnai lengviau susidoroja su stresu, auga sveiki, geriau save vertina, jiems lengviau susikaupti ir priimti iššūkius. Tad svarbu užtikrinti, kad vaikystė nebūtų praleista ant „suoliuko“, vietoj fizinio aktyvumo pamokų. Žinoma, jei yra sveikatos problemos, būtina tartis su gydytoju, kaip užtikrinti tinkamai fizinį krūvį“, – sako ministras A. Veryga.

Anot ministro, ne ką mažiau svarbi ir sveika mityba augantiems vaikams. Tad svarbu nuo vaikystės formuoti sveikos gyvensenos įpročius, kurių dažnai laikomasi ir vėlesniame amžiuje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi