Sportas

2019.11.25 11:51

Paulius Jankūnas – kandidatas į simbolinę Eurolygos dešimtmečio rinktinę

LRT.lt 2019.11.25 11:51

Eurolyga tęsia nominacijas dešimtmečio simbolinei komandai. Pirmadienį buvo paskelbtas dar vienas kandidatas – Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

Aukštaūgis su Kauno ekipa stipriausiame žemyno turnyre žaidė 16 sezonų. Dar metus jis vilkėjo Maskvos srities „Chimki“ marškinėlius.

P. Jankūnas yra pirmasis krepšininkas, Eurolygoje pelnęs 3000 taškų ir atkovojęs 1500 kamuolių.

Kaip ir „Žalgiris“, puolėjas nuolat tobulėjo metams bėgant. Geriausias jo sezonas buvo 2017-2018 metais, kai lietuvis buvo išrinktas gruodžio mėnesio MVP ir pateko į antrą simbolinį penketuką.

Jis buvo vienas kertinių krepšininkų, nuvedusių Kauno komandą iki finalo ketverto būtent to sezono metu. Praėjusį sezoną „Žalgiris“ taip pat pateko tarp 8 geriausių Eurolygos klubų.

Jo įgūdžiai ir ilgaamžiškumas leis P. Jankūnui baigti karjerą kaip turnyro legendai. Jis šiuo metu Eurolygos metraščiuose yra antras pagal atkovotus kamuolius, trečias pagal puolime atkovotus kamuolius, ketvirtas pagal taškus ir pataikytus dvitaškius, penktas pagal naudingumo balus ir išprovokuotas pražangas bei šeštas pagal pataikytus baudų metimus.

Šį sezoną Eurolygoje P. Jankūnas vidutiniškai pelno po 3,7 taško bei atkovoja po 2,6 kamuolio per kiek mažiau nei 11 minučių žaidimo laiko.