Naujienų srautas

Sportas2019.11.24 22:21

Eros pabaiga: ilgametis Aleknos ir Gudžiaus varžovas po kito sezono baigs karjerą

LRT.lt 2019.11.24 22:21

Vienas geriausių pastarųjų keliolikos metų disko metikas Piotras Malachowskis po 2020-ųjų sezono baigs profesionalaus sportininko karjerą, rašo european-athletics.org.

Per savo karjerą sportininkas du kartus tapo Europos čempionu (2010 ir 2016 metais), dar kartą (2015 metais) laimėjo pasaulio čempiono titulą, bet iki pilnos laimės 36-erių atletui dar trūksta olimpinio aukso, kurio kol kas nepavyko iškovoti per tris bandymus.

Po to, kai laimėjo sidabrą 2008-ųjų Pekino olimpinėse žaidynėse, nusileisdamas tik dabartiniam savo treneriui, Gerdui Kanteriui iš Estijos, visai greta aukso lenkas buvo 2016-ųjų žaidynėse Brazilijoje.

Jau atrodė, kad P. Malachowskis taps olimpiniu čempionu, tačiau tada vokietis Christophas Hartingas šeštuoju bandymu pasiekė geriausią karjeros rezultatą (68,37 m.) ir nugvelbė auksą tiesiai iš panosės.

Šios žaidynės kažkuo nukėlė į 2009-ųjų pasaulio čempionatą, kai C. Hartingo vyresnysis brolis Robertas taip pat geriausiu karjeros šeštuoju bandymu aplenkė P. Malachowskį ir privertė šį pasaulio čempiono laukti dar šešerius metus.

Paskutinio karjeros sezono metu P. Malachowskis taip pat darbuosis su G. Kanteriu, tačiau šį kartą planuoja naudotis ir sporto psichologo paslaugomis, jog galėtų tinkamai pasiruošti ketvirtosioms ir paskutinėms savo olimpinėms žaidynėms.

P. Malachowskis yra vienas populiariausių savo šalies sportininkų ne tik dėl pasirodymų stadionuose, tačiau ir dėl filantropinės veiklos.

Pavyzdžiui, 2016-aisiais jis aukcione pardavė savo olimpinėse žaidynėse iškovotą sidabro medalį tam, kad galėtų lėšas, reikalingas jauno vaikino, sirgusio reta vėžio forma, gydymui.

Sportininko karjeros rekordas – 71,84 m buvo pasiektas 2013-aisiais metais ir yra septintas tolimiausias visų laikų metimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi