Naujienų srautas

Sportas2019.11.24 13:26

Lietuvos akmenslydininkai išsaugojo vietą antrajame Europos čempionato divizione

LRT.lt 2019.11.24 13:26

Helsinborge (Švedija) pasibaigęs Europos akmenslydžio (kerlingo) čempionatas skirtingai susiklostė Lietuvos vyrų ir moterų komandoms. Vyrų ekipa išsaugojo vietą antrajame pagal pajėgumą – B – divizione, o štai moterys iškrito į C divizioną, skelbiama pranešime spaudai.

Lietuvos vyrų komanda, kuriai atstovavo Konstantinas Rykovas, Povilas Čepulis, Matas Čepulis ir Donatas Kiudys, B grupėje apmaudžiai pralaimėjo didžiąją dalį rungtynių. Mūsiškiai 6:8 nusileido Turkijai, 5:9 – Baltarusijai, 5:6 – Prancūzijai, 4:5 – Latvijai, 4:6 – Izraeliui ir 4:8 – Lenkijai. Vienintelė pergalė pasiekta prieš Austriją, kuri nugalėta 8:2.

Užėmusi grupėje septintąją vietą, Lietuvos rinktinė kovėsi išlikimo turnyre. Jame mūsiškiai 9:4 nugalėjo septintoje pozicijoje A grupėje likusius vengrus ir išsaugojo vietą B divizione.

„Minimalų planą įgyvendinome, tačiau nesame patenkinti rezultatu. Mūsų lygis tikrai buvo geresnis nei rodo užimta vieta, bet mums tiesiog nepasisekė laimėti porą rungtynių. Dėl to mes turėjome žaisti dėl išlikimo. Galiu pasakyti, kad mums šiek tiek nepasisekė su grupe. Kita grupė buvo silpnesnė, - kalbėjo Lietuvos rinktinės kapitonas K. Rykovas. - Šiame čempionate mes tikrai sustiprėjome kaip komanda. Manau, kad ateityje rezultatai bus geresni. Dabar yra tik sezono pradžia ir, jeigu tik turėsime galimybę dalyvauti tarptautiniuose turnyruose, rezultatai smarkiai pagerės“.

Moterų turnyras lietuvėms susiklostė nesėkmingai. Pirmą ir vienintelę pergalę mūsiškės iškovojo jau nieko nebelėmusiame paskutiniame mače.

Lietuvos rinktinė 3:6 pralaimėjo Anglijai, 4:10 – Turkijai, 10:12 – Slovakijai, 3:10 – Vengrijai, 3:9 – Italijai, 2:7 – Baltarusijai, 1:8 – Ispanijai, 4:8 – Lenkijai, kol galiausiai 7:6 pranoko suomes.

Lietuvos komandai atstovavo Asta Vaičekonytė, Lina Janulevičiūtė, Akvilė Rykovė ir Gražina Eitutienė.

Bendrame Europos šalių reitinge Lietuvos vyrai užima 23-iąją vietą, o moterys - 20-ąją.

Lietuvos akmenslydžio rinktines treniruoja latviai. Vyrus – Arnis Veidemanis, o moteris – Ansis Regža.

Kelialapius į aukščiausią divizioną iškovojo Čekijos ir Suomijos vyrų komandos bei Italijos ir Turkijos moterų ekipos.

Tuo tarpu elitiniame divizione triumfavo Švedijos komandos. Europos čempionais tapo Švedijos vyrų ir moterų rinktinės.

Moterų turnyro finale olimpinės čempionės švedės 5:4 nugalėjo Škotijos ekipą ir apgynė planetos pirmenybių trofėjų. Vyrų finale švedai užtikrintai 9:3 nugalėjo šveicarus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi