Sportas

2015.08.24 15:31

Vilniuje dviratininkai išlydėti į žygį per 3 Baltijos valstybes

LRT.lt 2015.08.24 15:31

Pirmadienį Vilniaus meras  Remigijaus Šimašius išlydėjo 8 dviratininkų mėgėjų grupę į „Europos dviračių žygį‘2015“ per 3 Baltijos valstybes – nuo Vilniaus iki Talino, rašoma pranešime spaudai.

Pirmadienį Vilniaus meras  Remigijaus Šimašius išlydėjo 8 dviratininkų mėgėjų grupę į „Europos dviračių žygį‘2015“ per 3 Baltijos valstybes – nuo Vilniaus iki Talino, rašoma pranešime spaudai.

Minint Baltijos kelio metines, Europos Sąjungos institucijų dabartiniai ir buvę darbuotojai ir kitų ES šalių piliečiai, jau keletą metų organizuoja tradicinius dviračių žygius, skirtus palaikyti europietiškumo idėjoms ir vertybėms.

„Pradedate ilgą sudėtingą žygį, koks buvo ir pats Baltijos kelias. Tai buvo esminis lūžis, atvedęs mus visus prie vienos svarbiausių mūsų tūkstantmečio istorijoje laimėjimų. Jūsų palaikymas ir bendrystė yra pati geriausia žinia, kurią nunešite nuo Vilniaus iki pat Talino. Gera žinoti ir jausti, kad grėsmių akivaizdoje Baltijos šalys nėra vienišos“, – sakė meras Remigijus Šimašius ir pasidžiaugė, kad Vilniuje važiavimas dviračiais tampa mada, o šią savaitę galima drąsiai vadinti dviračių savaite.

Žygyje dalyvaujantis Europos Parlamento narys Michaelis Theureris (Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcija), žygio organizatorius Dolfas Plijteras ir kiti dalyviai pristatė žygio dviračiais per 3 Baltijos valstybes idėją ir programą.

„Dviračių žygio idėja – išreikšti ES šalių piliečių paramą Baltijos šalims, esant nestabiliai saugumo situacijai regione. Taip paminėdami Baltijos kelio metines, norime parodyti šalių tarpusavio solidarumą ir bendruomeniškumą“, – pasakojo buvęs Europos Komisijos biuro darbuotojas ir žygio organizatorius Dolfas Plijteras.

Dviračių žygio dalyviai, išlydėti nuo Vilniaus m. savivaldybės pastato, patraukė Anykščių ir Biržų link, toliau keliaus į Rygą, o kelionę užbaigs rugsėjo 4 dieną Taline. Žygį globoja Siim Kallas, buvęs Europos Komisijos viceprezidentas ir Estijos dviratininkų asociacijos prezidentas.