Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvoje vieši FIBA prezidentas

BNS2015.09.08 13:45

Lietuvoje pirmą kartą lankosi FIBA prezidentas Horacio Muratorė. Pirmadienį įvyko numatytas jo susitikimas su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, po kurio FIBA prezidentas negailėjo pagyrų.

Lietuvoje pirmą kartą lankosi FIBA prezidentas Horacio Muratorė. Pirmadienį įvyko numatytas jo susitikimas su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene, po kurio FIBA prezidentas negailėjo pagyrų.

„Noriu pamatyti savo akimis tą lietuvišką fenomeną – neįtikėtina, kad tokia maža valstybė, turinti vos 3 mln. gyventojų, pasiekė tiek krepšinyje. Noriu savo akimis pamatyti, kaip tai padarėte. Ir pritaikyti Lietuvos patirtį kitose federacijose“, – pirmadienį po susitikimo su Seimo pirmininke Loreta Graužiniene žurnalistams sakė H. Muratorė.

Jis teigė penkioms pasaulyje stipriausioms krepšinio valstybėms norintis pristatyti numatomas permainas FIBA. Tarp jų – ir naują olimpinės atrankos formatą, kai dėl trijų kelialapių į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes 18 vyrų rinktinių grumsis suskirstytos į tris atskiras grupes. Kiekvienos jų nugalėtojas gaus kelialapį į Braziliją.

„Mums reikia nacionalinių federacijų paramos“, – teigė FIBA prezidentas.

Jis pabrėžė, kad Tarptautinė krepšinio federacija yra pasirengusi būti „kuo arčiau nacionalinių federacijų“, ypač stipriausiųjų.

Pagal tarptautinį krepšinio reitingą, pirmoje vietoje yra JAV, antroje – Ispanija, trečioje – Argentina, ketvirtoje – Lietuva ir penktoje – Prancūzija.

Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis teigė, kad FIBA prezidento vizitas yra išskirtinis.

„Mums didelė garbė. Pirmą kartą atvažiavo prezidentas. 2011 metais buvo Yvanas Manini atvažiavęs, bet vyko pasirengimas Europos čempionatui, buvo ir kiti reikalai. Šis susitikimas grynai pažiūrėti, kiek mes galime ilgai išsilaikyti toje aukštoje vietoje“, – sakė A. Sabonis.

Jeigu Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei rugsėjį pavyktų iškovoti kelialapį į kitų metų olimpines žaidynes, Lietuvos krepšinio federacija yra užsiminusi, kad mėgins tapti prieš žaidynes vyksiančio olimpinio turnyro šeimininke.

Pirmadienį A.Sabonis neatmetė galimybės, kad šį klausimą aptars su FIBA prezidentu, bet prisipažino neturįs daug vilčių.

„Aišku, buvome nuvažiavę, išreiškę norą. Bet kiek žinau, sumos pakilo, bus labai nelengva tai padaryti, nes mes tiek pinigų neturime“, – tvirtino Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas.

Jo teigimu, reikėtų apie 1,7 mln. eurų.

H. Muratorė antradienį planuoja susitikti su premjeru Algirdu Butkevičiumi.

Argentinietis H. Muratorė FIBA prezidentu išrinktas pernai rugpjūtį. Tarptautinei krepšinio federacijai jis vadovaus iki 2019 metų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.