Naujienų srautas

Sportas2019.11.22 07:49

Žaidimą Vilniuje atsiminęs „Žalgirio“ skriaudikas gyrė kauniečių naujoką – jis tikras profesionalas, puikus vyrukas

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.11.22 07:49

Belgrado „Crvena Zvezda“ lyderis Billy Baronas gruodžio 11-ąją švęs jau 29-ąjį gimtadienį, bet jam šis sezonas Eurolygoje yra pirmasis. Į Kauno „Žalgirio“ krepšį 14 taškų įmetęs ir saldžia pergale po mačo Kaune labai džiaugęsis amerikietis vis dar atsimena savo pirmuosius metus Europoje, kuriuos praleido Vilniaus „Ryte“. B. Baronas įvertino ir naująjį „Žalgirio“ pirkinė K. C. Riversą.

– Billy, kokios buvo svarbiausios pergalės priežastys?

– Atsikovojome kamuolius ir privertėme žalgiriečius dirbti kiekvienoje situacijoje. Gerai gynėmės prieš kauniečių metimus ir privertėme juos atlikti sunkius metimus. Ištaisėme kai kurias savo žaidimo klaidas, kurias darėme pirmoje dalyje gerai dirbdami gynyboje. Žinoma, kad „Žalgirį“ sunku įveikti jų teritorijoje, bet svarbiausia, kad nieko lengvai varžovams neatidavėme.

Pastarosiose rungtynėse Berlyne gerai gynyboje nežaidėme. Žinojome, kad galime atrodyti geriau. Žaidėme iki paskutinio metimo ir mes buvome tie, kurie iškovojome pergalę.

– „Žalgiris“ metė daug laisvų, tačiau netaiklių tritaškių. Ar ši pasiteisinusi rizika taip pat buvo vienas svarbiausių rungtynių aspektų?

– „Žalgiris“ tikrai išmetė daug laisvų metimų. Mūsų laimei, kad žalgiriečiai daug tų metimų nepataikė. Kaip bebūtų, privertėme juos išmesti ir daug sunkių metimų. Tai tikrai paveikė „Žalgirio“ krepšininkų pasitikėjimą savo jėgomis. Jie turėjo dirbti dėl visko visų rungtynių metu.

Buvo sunki savaitė, o mes parodėme savo charakterį. Žinoma, kad Šaras yra geras treneris. Jis žino, kaip pasinaudoti varžovų silpnybėmis. „Žalgirį“ išlaikėme ties 59 taškais, reikia nukelti kepurę ir prieš mūsų komandą. Padarėme puikų darbą.

– Ar rungtynių pabaigoje įtampa labiau slėgė žalgiriečius negu jūsų komandą?

– Žiauriai norėjome iškovoti pergalę. Žaidėme tiek daug atkaklių rungtynių, kurių nesugebėjome užbaigti sėkmingai. Ši pergalė ypač saldi dėl praeities pralaimėjimų. Žinojome, kad atkakliose rungtynėse varžovų arenoje bus sunku.

Atrodo, kad Ettore Messina yra sakęs, kad namuose kartais žaisti dar sunkiau. Sirgaliai užmeta papildomos atsakomybės ant tavo pečių. Gali pradėti jausti įtampą prieš tokią didžiulę minią. Manau, kad žalgiriečiai tą jautė. Žinojome, kad jeigu iki rungtynių pabaigos žaisime taškas į tašką, varžovai jaus spaudimą.

– Esate žaidęs kartu su naujuoju „Žalgirio“ pirkiniu K.C. Riversu. Koks tai žaidėjas?

– K.C. – tiesiog puikus vyrukas. Jis tikras profesionalas ir daug dirba. Jis tiesiog gali pataikyti metimus ir tai šio žaidėjo duona. Tikriausiai dėl to „Žalgiris“ ir norėjo K.C. turėti komandoje. Jis gali pataikyti ir tai žino visi Europoje. Šaras tikriausiai dėl to jo ir norėjo Kaune.

– Ar K.C. Riversas gali tapti ta trūkstama „Žalgirio“ žaidimo detale, kuri padėtų komandai demonstruoti geresnį krepšinį?

– Žinoma, kad toks žaidėjas kaip K.C. gali praversti bet kuriai komandai. Nemačiau daug „Žalgirio“ rungtynių, tad negaliu pasakyti ar šis žaidėjas yra trūkstama dėlionės dalis. Žinau tik tiek, kad jis – geras krepšininkas. Jis puikus vyrukas, žaidęs dideliuose klubuose ir yra tikras profesionalas. K.C. – puikus vyrukas rūbinėje, mėgsta daug šnekėti. Negaliu nepabrėžti, koks jis puikus vyrukas.

– Esate rungtyniavęs ir Vilniaus „Ryto“ klube. Kokie liko prisiminimai iš sezono Lietuvoje?

– Atrodo, kad laikai Vilniuje buvo taip seniai. Pasiilgstu čia likusių savo draugų. Pirmi metai Europoje bet kuriam amerikiečiui yra labai sunkūs. Tiesiog perkeli visą savo gyvenimą į kitą žemyną, kuriame nieko nepažįsti. Esi taip toli nuo namų. Turi priprasti prie daug dalykų ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų.

Mūsų komandai vadovavo treneris, nekalbėjęs nė žodžio angliškai. Gavau daug gyvenimiškų pamokų, nežaidžiau daug minučių aikštėje. Man buvo sunku, išgyvenau nė vieną sunkią akimirką. Stengiausi nepalūžti ir vertinti pamokas, kurios vėliau labai pravertė tolimesnėje karjeroje. Metai Vilniuje buvo labai sunkūs, bet jie man padėjo subręsti kaip žmogui.

– Ar su savo taip pat Vilniuje rungtyniavusiu broliu Jimmy pasikalbate apie sezoną Lietuvoje?

– Pasikalbame apie mūsų vienas kito sezonus Lietuvoje. Jimmy labai patiko Vilniaus miestas. Jis čia sužaidė puikų sezoną. Man irgi patiko pats Vilnius. Jeigu nuoširdžiai, šį vakarą tikrai norėčiau būti Vilniuje. Tikrai pasiilgstu šio miesto.

– Kaip esate patenkintas savo susiklosčiusiais metais po karjeros Vilniuje?

– Esu patenkintas savo tolimesne karjera po Vilniaus. Kaip ir minėjau ten buvo sunkiausiai mano karjeros metai. Nežaidžiau daug minučių, o mano žmona buvo likusi JAV. Buvau vienas. Tai buvo labai sunku. Žinojau, kad jeigu tolimesnėje karjeroje bus sunku, tikrai nebus taip, kaip buvo sezone Vilniuje. Sugebėjau sutvirtinti savo charakterį.

Lengviausias sprendimas būtų buvęs palikti komandą, tačiau nenorėjau taip pasielgti. Norėjau likti ir toliau tęsti pasirodymą geroje „Ryto“ komandoje. Išmokau daug.

– Esate žaidęs Belgijoje, Ispanijoje, Turkijoje, o dabar ir Eurolygoje. Kokios buvo šios patirtys?

– Žaidimas „Crvena Zvezda“ klube man yra puiki patirtis. Kaskart žaidžiame prieš savo didžiulę sirgalių minią, jaučiame spaudimą ir atsakomybę. Mano karjera po metų Vilniuje susiklostė puikai – metus žaidžiau su savo broliu Belgijoje. Žaidžiau Ispanijoje, Turkijoje.

Čia – „Crvena Zvezda“ klube gavau dar naujos patirties, pamačiau daugiau Europos, skirtingus krepšinio stilius. Man patinka žaisti Eurolygoje. Tai mano pirmasis sezonas čia ir krepšinio lygis labai aukštas. Labai smagu, tačiau Eurolyga – didžiulis ir sunkus iššūkis. Mums kol kas nelengva, bet kad ir kaip susiklostytų sezonas, į viską žiūriu, kaip į pamokančią patirtį. Smagu būti aukščiausiame lygyje Europoje. Stengiuosi pasisemti iš to kaip įmanoma daugiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi