Sportas

2019.11.21 22:03

Į vietą lentelėje ranka numojęs Jasikevičius: tikime savo sistema – dirbsime toliau

LRT.lt2019.11.21 22:03

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko nutraukti trijų iš eilės nesėkmių serijos, kai ketvirtadienio vakarą namuose 59:61 teko pripažinti Belgrado „Crvena Zvezda“ ekipos pranašumą. Po rungtynių spaudos konferencijoje nemažai kalbėjęs Šarūnas Jasikevičius vėl ieškojo komandos lyderių, priekaištavo žaidėjams už taisyklių ir sistemos nesilaikymą, o kalbėti apie potencialius „Žalgirio“ naujokus atsisakė.

„Labai skausmingas pralaimėjimas ir jis mus pastato į sunkią padėtį. Bet vėlgi pabrėžiu, kad lentelės pozicija mane mažiausiai jaudina, nes nesugebu įlįsti žaidėjams į galvas. Sistema nepasikeitė, gynybinė sistema nepasikeitė. Labai daug teisinu naujokus, bet jau rungtynių ir treniruočių praėjo daug – užtenka teisinti. Veteranus teisinti iš viso nėra tikslo. Sistema nesikeis, dirbsime toliau ta pačia kryptimi. Tikime savo sistema, bent jau trenerių štabas. Stengsimės, kad žaidėjai suprastų, kur jie daro klaidas. Iš kitos pusės, situacija keista, nes žaidėjai daro tas pačias klaidas.

Šarūnas Jasikevičius: žaidėjai nevaikščios po Kauną iškelta galva, kaip ir treneris nevaikščios

Aišku, labai padėtų pataikymas, susikurta aibė puikių metimų. Kai kurie, aišku, buvo skuboti, nes yra nervinė įtampa, žinai, kad tau šiandien būtinai reikia išlošti. Yra aibė metimų, kurie pramesti visiškai laisvi. Jeigu jie sukristų – būtų viskas paprasčiau. Reiškia reikia daugiau mėtyti, daugiau dirbti, dirbti, dirbti – kito kelio nėra“, – spaudos konferenciją pradėjo Šaras.

„Crvena Zvezda“ klubas kaip ir „Žalgiris“ iki šių rungtynių buvo patyrę po tris nesėkmes iš eilės, bet serbai savaitgalį dar ir pralaimėjo vietos derbį prieš „Partizan“.

Paklaustas, ar yra žaidėjų, kurie galbūt netiki sistema, „Žalgirio“ treneris paprašė „neieškoti sliekų“: „Jie viską žino, viskuo tiki. Reikia tik padaryti. Dabar dar tokia situacija, kad naujokai truputį apstulbę nuo Eurolygos, o veteranai džiaugiasi finalo ketvertu, aštuntuku ir vaikšto po Kauną iškėlę galvas. Bet tuoj nebevaikščios. Treneriai irgi nebevaikščios, reikės grįžti namo pakampiais.“

Paklaustas apie gandus, kad „Žalgirį“ jau netrukus papildys naujokas K. C. Riversas, treneris atsakė, kad „Žalgirio“ organizacija gandų nekomentuoja. Š. Jasikevičius atsisakė atsakyti ir į klausimą, kelių naujokų šiuo metu LKL čempionai iš viso ieško.

„Aš šiais metais su tom lyderystėm presskonferencijose prisikalbėjau, kiti yra per jauni... Man dabar trūksta lyderystės, iš naujokų trūksta, kad jie suprastų, kur atsirado. Viskam tikrai labai padėtų, jeigu pataikytume, nes metimų susikuriame aibę.

Tas pataikymas tikrai padėtų, arena sukiltų, atsirastų laisvumas, tu kaip žmogus pasijaustum gerai. Bet treneris to kontroliuoti negali. Tu gali kontroliuoti gynybines sistemas, gali neleisti žaidėjo į stiprią ranką, gali atsitverti, gali padaryti baudą, kai ją reikia padaryti. Gali bent bandyti ją padaryti, kai neturi komandinių pražangų. Bet jeigu tu to nepadarai – reiškia esi nepasiruošęs aukotis komandai. Nemanau, kad žaidėjai nenori aukotis, bet kiekvieni metai yra nauja istorija, kiekvienos rungtynės yra naujas istorija. Baigėsi vaikščiojimas iškelta galva, Westermanas, Davisas jau ne čia, reikia kažkam kitam užimti jų vietą ir vesti „Žalgirį“ į priekį“, – komandą pabudinti ragino Š. Jasikevičius.

„Žalgiris“ turėjo sunkumų pastarosiose rungtynėse, mums irgi buvo sunku, pralaimėjome kelias rungtynes iš eilės. Manau, kad tai buvo priežastis tokių rungtynių, kuriose daug nepataikytų metimų. Komandas slėgė įtampa, buvo daug kovos, arši kova dėl kamuolių. Pabaigoje mes sužaidėme geriau. Tokiose rungtynėse viskas gali būti nuspręsta mažų dalykų. Noriu pasveikinti savo žaidėjus, kurie po tokios savaitės parsiveža namo labai svarbią pergalę“ – po mačo sakė varžovų treneris Andrija Gavrilovičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt