2019.11.21 19:45

Tragiškas pataikymas ir klampi kova kainavo dar vieną pergalę – „Žalgiris“ krito prieš „Crvena Zvezda“

LRT.lt2019.11.21 19:45

Ketvirtasis pralaimėjimas iš eilės. Taip baigėsi dešimtasis Kauno „Žalgirio“ (3-7) mačas Eurolygoje. Belgrado „Crvena Zvezda“ (3-7) klampioje ir labai negražioje kovoje išsiveža pergalę iš Kauno – 61:59 (16:21, 17:10, 14:15, 14:13).

Jeigu po pralaimėjimo Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipai Šarūnas Jasikevičius teigė, kad rungtynės buvo „šlykščios“, tai mačas su „Crvena Zvezda“ pranoksta ne tokį apibūdinimą.

„Žalgirio“ ekipa dvitaškius metė 48,6 proc. (17/35) taiklumu, o tritaškius – vos 14 proc. Tikslą pasiekė tik trys kauniečių tritaškiai iš 21.

„Crvena Zvezda“ ekipa ne kartą atkarpomis žaisdama be pagrindinių savo žaidėjų tiesiog „marinavo“ kamuolį, išmesdama jį paskutinėmis atakų sekundėmis. Ši taktika pasiteisino, mat serbai nusiėmė 10 kamuolių puolime, o „Žalgiris“ tiesiog nepataikydavo savo metimų.

Artūras Milaknis pataikė vieną tritaškį iš penkių, Jockas Landale`as – 1 iš 4, o Marius Grigonis ir Lukas Lekavičius prametė po tris tolimus metimus.

Naudingiausiai kauniečių gretose žaidė 15 balų surinkęs Edgaras Ulanovas.

„Žalgiris“: M. Grigonis (4/6 dvit., 0/3 trit.) ir E. Ulanovas (4/7 dvit., 5 atk. kam.) po 11, L. Lekavičius (3/6 dvit., 0/3 trit., 3 atk. kam.) 9, T. Walkupas (1/3 trit., 4 rez. perd.) 7, Z. Leday`us (5/6 baud.) 5, A. Milaknis (1/5 trit.) 3, P. Jankūnas (7 atk. kam.) 2, N. Heyesas 1.

„Crvena Zvezda“: B. Baronas (4/5 dvit., 1/6 trit.) 14, L. Brownas (5 atk. kam.) 12, O. Dobričius ir Ch. Jenkinsas po 6.

Šarūnas Jasikevičius: žaidėjai nevaikščios po Kauną iškelta galva, kaip ir treneris nevaikščios

Ketvirtasis ketvirtis: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“

10 min. J. Landale`as nepataikė iš po krepšio, o likus žaisti 15 sek. po puolime atkovoto kamuolio L. Brownas dvitaškiu išvedė Serbijos klubą į priekį. Likus žaisti 6,4 sek. pražangą išprovokavęs M. Grigonis prametė pirmąją baudą, po antrosios netaiklios gavo teisę metimą pakartoti ir šįkart pataikė – 59:60.

Pražanga likus žaisti 4,4 sek. sustabdytas B. Baronas pataikė tik antrąjį baudos metimą, o paskutinę sekundę tritaškį paleidęs L. Lekavičius nepataikė.

9 min. Likus 1:12 min. kauniečiams pavyko apsiginti, bet kitoje aikštės pusėje po netaiklaus metimo J. Landale`as nepasiėmė kamuolio ir dar lygioje vietoje prasižengė. M. Faye baudų metimais išlygino rezultatą.

8 min. Svečiai per pora atakų išlygino rezultatą, o L. Lekavičius laisvas vėl tritaškį metė netaikliai. Apsigynus E. Ulanovas vėl savo firminiu būdu nugara į krepšį pelnė taškus iš po krepšio – 58:56.

6 min. PAGALIAU. 24 sekundžių atakos pabaigoje A. Milaknis smeigė tritaškį, pakeldamas ant kojų visą areną – 56:53. Tai buvo tik trečiasis iš 19-os kauniečių tritaškis.

5 min. Po eilinio nepataikyto tritaškio pagaliau pavyko nuimti kamuolį puolime, kurį J. Landale`as įmetė į krepšį. 10-asis australo taškas leido kauniečiams priartėti iki 51:53. Netrukus L. Lekavičius po dar vieno puolime atkovoto kamuolio sklendžiančiu metimu išlygino rezultatą.

3 min. Visiškai laisvas T. Walkupas prametė jau 12-ąjį komandos tritaškį iš 14 bandymų.

1 min. Dar viena itin prasta „Žalgirio“ ketvirčio pradžia, kai varžovai greitomis atakomis padidino persvarą iki penkių taškų. Kauniečiams pasisekė, kad visiškais laisvas Ch. Jenkinsas šiek tiek užmynė liniją, tad įmetė 2, o ne 3 taškus – 46:51.

Trečiasis ketvirtis: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 46:47 (21:16, 10:17, 15:14)

10 min. „Crvena Zvezda“ dominavo kovoje dėl kamuolių (26-17) ir į pertraukėlę išsinešė vieno taško persvarą.

9 min. Žaidimas toliau vyko taškas į tašką, o pirmaujanti komanda keitėsi kone kiekvieną ataką. Trečiąją pražangą užsidirbo serbų bokštas O. Kuzmičius, bet kauniečiams toliau tragiškai nekrito tritaškiai (2/12).

7 min. Žaisdamas nugara į krepšį E. Ulanovas uždirbo ketvirtąją pražangą B. Lažičiui, bet „Crvena Zvezda“ toliau laikėsi šalia ir po neprotingso J. Landale`o pražangos vėl persvėrė rezultatą baudų metimais – 42:43.

5 min. Po ilgoko laiko rezultatą baudų metimais persvėrė L. Lekavičius, netrukus dvitaškį įmetė B. Lažičius, bet puikiu metimu atsakė ir M. Grigonis, pelnęs jau 10-ąjį savo tašką (40:39).

3 min. Pirmuosius kauniečių taškus ketvirtyje tritaškiu pelnė J. Landale`as. Australas pagaliau pataikė iš toli – tai buvo trečiasis jo bandymas.

2 min. Ketvirtis prasidėjo dar dviem B. Barono taškais metimu pašokus, o „Žalgiris“ prarado kamuolį po ginčo. Netrukus M. Grigonis prasižengė puolime ir varžovų persvara padidėjo iki 37:31.

Antrasis ketvirtis: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 31:33 (21:16, 10:17)

10 min. Iš viršaus laisvas po puikaus T. Walkupo perdavimo įkrovė J. Landale`as, bet paskutinė kauniečių ataka ketvirtyje nebuvo sėkminga ir svečiai po dviejų ketvirčių pirmavo 33:31.

8 min. P. Jankūnas paatikė iš po krepšio, tačiau kauniečiams ypač nekrito net ir patogūs, laisvi metimai. Po L. Browno tritaškio svečių persvara jau buvo keturi taškai – 31:27.

6 min. R. Jokubaičiui sužingsniavus, kitoje aikštės pusėje gynybą perlaužęs O. Kuzmičius pelnė du taškus su pražanga, o baudos metimu rezultatą persvėrė. „Žalgiris“ per šešias minutes ketvirtyje kol kas pelnė tik 4 taškus.

5 min. Į aikštę žengė ir R. Jokubaitis, o tuo metu „Crvena Zvezda“ sumažino skirtumą iki metimo – 25:23.

2 min. Antrajame ketvirtyje kiek daugiau nei dvi minutes žalgiriečiai žaidė be taškų, o šią sausrą vienu pataikytu baudos metimu nutraukė N. Heyesas. Netrukus pirmąjį savo metimą iš penkių pataikė ir J. Landale`as – 24:18.

Pirmasis ketvirtis: „Žalgiris“ – „Crvena Zvezda“ 21:16

10 min. Pora užstrigusių atakų ir varživų pataikytas tritaškis neleido rimčiau padidinti pranašumo, bet L. Lekavičius paskutinėje atakoje pelnė gražų dvitaškį po prasiveržimo. Pirmą ketvirtį „Žalgiris“ laimėjo 21:16.

8 min. „Žalgiriui“ puikiai sekėsi gintis, tik puolime dar trūko truputį tikslumo. Į aikštę po keitimo žengę L. Lekavičius ir Z. Leday`us vienas po kito pelnė savo pirmuosius taškus – 18:11.

6 min. Tritaškį smeigė kol kas 7 iš 9 varžovų taškų surinkęs B. Baronas, tačiau kitoje aikštės pusėje gana lengvai po krepšiu nardė M. Grigonis, pelnęs jau 6 taškus – 14:9.

4 min. Trys iš eilės kauniečių metimai skriejo pro šalį, tačiau rezultatą dvitaškiu su pražanga persvėrė po krepšiu kietai sužaidęs E. Ulanovas. Dar kartą apsigynus gražiu prasiveržimu pirmuosius taškus pelnė ir M. Grigonis – 8:4.

2 min. Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo T. Walkupas, tačiau į jo tris taškus dviem iš eilės taikliais dvitaškiais atsakė Billy Baronas.

„Žalgirio“ starto penketas: Jockas Landale`as, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas, Edgaras Ulanovas ir Thomasas Walkupas.