Sportas

2019.11.21 09:31

Benediktas Vanagas neteko finansavimo – dalyvavimas Dakaro ralyje pakibo ant plauko

papildyta „General Financing“ įrašu; atnaujinta 13.18
LRT.lt2019.11.21 09:31

Benediktas Vanagas neteko finansavimo ir gali nedalyvauti Dakaro ralyje. Apie tai lenktynininkas paskelbė feisbuko paskyroje.

Lietuvis praneša, jog devynerius metus su juo bendradarbiavusi kredito bendrovė „General Financing“ staiga nebepanoro pratęsti darbo su B. Vanagu.

Anot lenktynininko, taip nutiko po to, kai pasikeitė „General Financing“ vadovas.

Neaišku, ar lietuvis galės dalyvauti Dakaro ralyje – tam jam reikia per 10 dienų surasti naujus partnerius. LRT RADIJO žiniomis, B. Vanagui reikia surinkti apie 200 tūkst. eurų norint dalyvauti šių metų ralio maratone.

Pateikiame neredaguotą B. Vanago įrašą feisbuke.

Pasakysiu atvirai. Turime neeilinę situaciją.

Nors iki šiol buvau tikras, kad dalyvausime savo aštuntajame Dakare, šiandien to patvirtinti negaliu.

Visada dalinausi su Jumis ne tik sėkmių akimirkomis. Informuodavau Jus ir apie patirtus iššūkius, nors tai padaryti kartais būdavo labai sunku. Ir dabar, gerbdamas Jus, privalau viską nuodugniai papasakoti. Prisipažinsiu, tai bene sunkiausias tekstas per mano sportinę karjerą.

Su General Financing nuėjome devynerius bendro kelio metus. Metus, kurie buvo kupini savitarpio pasitikėjimo, pagarbos ir žodžio laikymosi. Metus, per kuriuos pavyko sukurti labai daug. Bendromis jėgomis prisidėjome prie Dakaro populiarumo (70% lietuvių domisi šiuo iššūkiu). Manau, mums visiems pavyko prisiminti Vytį, simbolį, kurį mums buvo šiek tiek pratrynę pusę amžiaus trukusios okupacijos metu. Visus tuos devynerius metus General Financing su mumis ėjo petys į petį. Užaugome kaip komanda. Užaugo ir mūsų Partneris. Dakare pasiekėme kol kas geriausią lietuvių rezultatą. Už visa tai noriu labai nuoširdžiai padėkoti tuometinei General Financing komandai.

Diskusijas dėl kito, dešimtojo, sezono su General Financing pradėjome dar liepos mėnesį. Mūsų komandos vardo Partneris mums prasitarė, kad planuoja tapti banku ir dėl didelių, su tuo susijusių investicijų, prašė ateinantiems metams sumažinti biudžetą. Nors Dakarui bei visam metų sezonui lėšų visada trūksta, mes sutikome ieškoti galimybių ir dar labiau susiveržti diržus. Negalėjome kitaip. Devynerius metus gyvenome kaip šeima. Susitarėme.

Praėjusią savaitę, kuomet iki technikos į Dakarą išsiuntimo liko pora savaičių, gavau žinutę, kad pakeistas General Financing vadovas. Po to sulaukiau General Financing marketingo vadovės kvietimo susitikti. Jo metu išgirdome naujieną, kad naujoji General Financing vadovybė nutraukia mūsų 9 metus trukusį bendradarbiavimą.

Žinau, jog yra natūralu nutraukti partnerystę. Tačiau šiuo atveju General Financing ilgametę partnerystę nutraukė neargumentuodami, ir kas blogiausia – likus keletai savaičių iki Dakaro technikos išsiuntimo, kas komandoms yra neformalus didžiausių planetos lenktynių startas.

Tai kritiškai trumpas laikas iš naujo pergalvoti pasirengimo Dakarui strategiją, todėl iškilo rimta grėsmė mūsų dalyvavimui sunkiausiose pasaulio lenktynėse.

Ruošdamiesi Dakarui, jau patyrėme didelių išlaidų: ypač brangus technikos paruošimas, startinis mokestis bei susitarimai su organizatoriumi siekia 100 tūkstančių Eur., nemažą išlaidų dalį sudarė iš anksto įsigyti komandos narių skrydžių bilietai, viešbučiai.

Kas toliau?

Dabartiniame status quo negalime tęsti šio projekto.

Tačiau mes dar turime dešimt dienų surasti naujus Partnerius. Viltis maža, bet padarysime geriausia, ką galime. Kaip visada.

„Viskas, kas mūsų nenužudo, padaro stipresniais“.

Einame dirbti dar sunkiau. Ačiū, kad tikite ir esate drauge.

Duosime žinią, kaip mums einasi.

Po B. Vanago paskelbtos naujienos netrukus savo poziciją oficialioje feisbuko paskyroje išplatino ir „General Financing“ atstovai, pabrėžė, kad derybos su lenktynininku dėl starto kitų metų Dakaro ralyje buvo intensyvios ir ilgos.

Pateikiame neredaguotą „General Financing“ įrašą feisbuke.

B. Vanago finansavimas viename iš seniausių ralio čempionatų – Dakaro ralyje – yra bene ilgiausiai trukęs finansavimo projektas visoje Lietuvos istorijoje.

„General Financing“ didžiuojasi turėjusi galimybę remti Benedikto Vanago komandą devynerius pasiekimų kupinus metus. Nuoširdžiai vertiname šią įstabių rezultatų pasiekusią partnerystę.

Iki pat vakar vakaro vyko derybos, asmeniškai tarėmės su B. Vanagu dėl artėjančio 2020 m. sezono. Visgi išsiskyrus vizijoms ir neradus bendro kompromiso, net ir po ilgų diskusijų bei skirtingų pasiūlymų iš mūsų pusės, esame dėkingi už nuotykių ir pergalių kupinus devynerius bendradarbiavimo metus.

Sparčiai artėjant sekančiam „General Financing“ etapui – pasiruošimui tapti banku, norime suteikti realizacijos galimybę ir kitokio pobūdžio projektams, kuriais sprendžiamos aktualios socialinės temos.