2019.11.20 23:21

Didžiulį pranašumą išvaistęs „Lietkabelis“ išgyveno rungtynių pabaigos dramą Strasbūre

LRT.lt2019.11.20 23:21

Antrąją pergalę FIBA čempionų lygoje iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (2-4) krepšininkai Strasbūre 66:63 (17:12, 25:16, 11:18, 13:17) nugalėję vietos SIG (2-4) klubą.

Po antrosios pergalės panevėžiečiai A grupės turnyro lentelėje laimėjimais susilygino su SIG ir Ostendės „Telindus“ ekipomis bei dalijasi 5-7 vietas.

„Lietkabelio“ krepšininkai rungtynių Prancūzijoje pirmojo kėlinio pabaigoje sugebėjo atsiplėšti nuo varžovų po Pauliaus Valinsko ir Vytenio Lipkevičiaus taškų bei pirmavo – 17:12.

Antrojo kėlinio metu svečių persvara greitai paaugo iki dviženklės – 22:12. Željko Šakičiaus ir V. Lipkevičiaus pastangomis „Lietkabelis“ toliau kontroliavo situaciją rungtynėse ir po pirmosios mačo dalies susikrovė 14 taškų persvarą – 42:28.

Po didžiosios pertraukos svečiai dar labiau padidino savo pranašumą – 44:28. Visgi antroje trečiojo kėlinio dalyje panevėžiečių puolimas visiškai sustojo, o spurtą 9:2 suorganizavusi SIG ekipa prieš lemiamą ketvirtį gerokai sumažino savo atsilikimą – 46:53.

SIG naudojosi „Lietkabelio“ klaidomis ir sėkmingai naikino deficitą – 50:53. P. Valinsko ir Tomo Dimšos pastangomis svečiai vėl kiek nutolo – 58:51. Netrukus Strasbūro klubo krepšininkai spurtavo 9:0 ir išsiveržė į priekį – 59:58.

Visiškai puolime sustingusį Panevėžio klubą baudų metimais budino Vytenis Lipkečius, o 4 taškus iš eilės surinkęs Ž. Šakičius padėjo „Lietkabeliui“ nutolti – 64:59. Gabe`o Yorko pastangomis paskutinę rungtynių minutę SIG vėl atkūrė intrigą – 63:64. Komandoms apsikeitus netiksliais metimais, šeimininkams jau teko taikyti pražangų taktiką, o P. Valinskas nuo baudų metimų linijos neklydo – 66:63.

Per likusias 8 sekundes SIG išplėšti pratęsimo dviem sudėtingais tritaškiais nepavyko.

Panevėžio „Lietkabelis“: Željko Šakičius 21 taškas, Vytenis Lipkevičius 14, Margiris Normantas 10.

Strasbūro SIG: Gabe`as Yorkas 20, Jerai Grantas 14 (10 atk. kam.).