Sportas

2019.11.20 18:25

Jasikevičius – apie energijos žaidime būtinybę, „Crvena Zvezda“ gynybą ir Grigonio situaciją

LRT.lt2019.11.20 18:25

Antradienio vakarą rungtynėse „Žalgirio“ arenoje trečiąjį pralaimėjimą iš eilės Eurolygoje patyręs Kauno „Žalgirio“ klubas bandys sugrįžti į pergalių kelią ketvirtadienio vakarą savų žiūrovų akivaizdoje susikaudamas su Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkais.

Žalgiriečiai devintajame Eurolygos ture, iki susitikimo pabaigos bandę pasivyti Atėnų „Panathinaikos“ klubą, patyrė pralaimėjimą rezultatu – 85:86.

Serbų ekipa kaip ir žalgiriečiai Eurolygoje fiksuoja trijų iš eilės pralaimėjimų seriją, tačiau „Crvenza Zvezda“ turnyro lentelėje yra iškovojusi viena pergale mažiau nei žalgiriečiai – laimėjo dukart per 9 susitikimus.

Į Kauną Belgrado klubas atvyksta po pralaimėjimo, patirto antradienį Berlyne kovojant su ALBA ekipa – 80:93.

Prieš susitikimą su „Crvena Zvezda“ vyriausiasis „Žalgirio“ komandos treneris Šarūnas Jasikevičius dalijosi mintimis apie varžovą, būsimas rungtynes ir pirmą kartą turnyro istorijoje dvigubos savaitės metu žaidžiamas dvejas rungtynes iš eilės namuose.

„Tos dvejos iš eilės rungtynės namuose nėra kažkoks žingsnis į priekį. Sąlygos visoms komandoms vienodos. Dabar pranašumą turime mes, o po mėnesio viskas apsivers. Kiek žinau klubas kiek bijojo dėl bilietų pardavimo, buvo neaišku, ar bilietus išpirks, – aiškino Š. Jasikevičius. – Reikia žiūrėti į save, ar tokios savaitės metu gali žaisti su maksimalia energija. Žinoma, tau nereikia niekur skristi. Varžovai turi tą daryti, todėl turi rodyti begalinę energiją, ko mes vakar nedarėme. Pradėjome žaisti per vėlai. Tai jaudina labiausiai.“

– Ar energiją ir labiausiai akcentuosite susitikime su „Crvena Zvezda“?

– Taip. Nuo jos viskas prasideda. Krepšinis yra energija, pastangos ir fiziškumas, o tik vėliau ateina taktiniai apsektai.

– Daug statistinių serbų ekipos rodiklių yra panašūs į „Žalgirio“. Ar yra kokių nors žaidimo panašumų?

– Su šiuo klubu esame vieni paskutinių, kurie renkasi žaidėjus žvelgiant į jų talentą. Tokie dalykai niekam nėra įdomūs. Mums reikia gerinti žaidimą. Turime priversti varžovus fiksuoti prastesnę statistiką. Jų skaičiai nėra geriausi Europoje kaip ir „Panathinaikos“ atveju. Jeigu „Panathinaikos“ atvažiuoja su 87 taškų vidurkiu ir Kaune surenka 86 taškus, mes nelaimėsime.

Jeigu „Crvena Zvezda“ atvažiuoja su truputį didesniu nei septyniasdešimties taškų vidurkiu, vadinasi, jų renkamų taškų riba yra septyniasdešimt. Turime laikyti tokias ribas. Nebent patys turėtume fantastišką vakarą puolime. Reikia daugiau fiziškumo, reikia greičiau subręsti ir tą brandą demonstruoti ilgesnėmis atkarpomis per tas 40 minučių.

– „Crvena Zvezda“ yra viena mažiausiai taškų praleidžiančių Eurolygos komandų. Kokie akcentai yra dėliojami puolime?

– Varžovų komandoje yra daug labai gerai invidividualiai besiginančių žaidėjų – Branko Lazičius, Charlesas Jenkinsas, Lorenzo Brownas. Yra krepšininkų kylančių nuo atsarginių žaidėjų suolo, galinčių gerai gintys. Po krepšiu stovi du nelabai mobilūs, bet apsiginti galintys iš arčiau žaidėjai. Reikia juos ištraukti iš baudos aikštelės ir bandyti juos apeiti. Taip, jie tikrai besiginanti komanda.

– Matėme, kad su komanda sportavo ir Marius Grigonis. Ar situacija su koja yra geresnė?

– Ne, situacija nėra geresnė. Manau, jis bandys žaisti, o po šio savaitės jau priimsime sprendimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt