Sportas

2019.11.20 13:36

Lemanio pasitraukimo iš Australijos rinktinės priežastis – nesibaigiantys konfliktai su NBA žvaigžde Simmonsu?

LRT.lt2019.11.20 13:36

Šešerius metus trukusi Australijos vyrų krepšinio rinktinės trenerio Andrejaus Lemanio kadencija netikėtai nutrūko, kai treneris, dar turėjęs metus galiojančią sutartį, paskelbė paliekantis komandą, o jos vairą perėmė Filadelfijos „76ers“ strategas Brettas Brownas.

Kaip praneša australų leidinys „The Daily Telegraph“, A. Lemanio pasitraukimą iš rinktinės nemaža dalimi nulėmė labai suprastėję santykiai su Filadelfijos komandos žvaigžde B. Simmonsu ir kitais NBA žaidėjais Jonah Boldenu ir Thonu Makeriu.

Pagrindine kritikos priežastimi buvo įvardintas stratego nesugebėjimas bendrauti su jaunaisiais žaidėjais ir jo „senosios mokyklos“ treniravimo metodai nebuvo sutinkami labai pozityviai.

B. Simmonsas ilgą laiką nerado sutarimo su Australijos krepšinio federacija ir prašė tam tikrų dalykų, kurių federacija negalėjo užtikrinti dėl limituoto biudžeto. Žaidėjas norėjo asmeninio komandos virėjo, užuot viešbučių maisto valgymą, taip pat siekė, jog būtų skirti papildomi žmonės atsistatymui ir kitiems dalykams, kaip asmeniniai fizioterapeutai.

2014-aisiais A. Lemanis nusprendė neįtraukti tuomet 18-mečio B. Simmonso į Australijos rinktinės sudėtį tų metų FIBA pasaulio čempionatui, argumentuodamas, kad žaidėjas dar „nebuvo pasiruošęs“.

Žaidėjas tviteryje parašė, jog yra „labai nusivylęs“ tokiu sprendimu ir nuo tuo laiko oficialiuose turnyruose su rinktine nedalyvavo. Tarp praleistų varžybų – 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinės žaidynės bei šių metų FIBA pasaulio taurė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.