Naujienų srautas

Sportas2019.11.19 16:51

Prasidėjo geriausių Lietuvos lengvaatlečių rinkimai – kas triumfuos šiemet?

LRT.lt 2019.11.19 16:51

Kuris titulas svaresnis – Europos iki 23 metų čempionato auksas, Universiados čempionės titulas ar iškovota Europos sportinio ėjimo taurė? Ar po permainingo sezono penkis kartus geriausiu Lietuvos lengvaatlečiu tapęs Andrius Gudžius neturės užleisti sosto?

Portale LRT.lt startuoja geriausių metų lengvaatlečių rinkimai, kuriuose intrigos netrūks – šį kartą kandidatų sąrašas kaip niekada lygiavertis. Nors 2019-ieji Lietuvos lengvaatlečiams buvo permainingi, tačiau šalies sporto pasaulį sudrebinusių įvykių tikrai netrūko.

BALSUOTI UŽ GERIAUSIUS GALITE PASPAUDĘ ČIA.

„LRT televizija yra ilgametė lengvosios atletikos čempionatų transliuotoja, tad labai džiaugiamės lengvosios atletikos federacijos pasitikėjimu savo geriausiųjų rinkimus patikėti portalui LRT.lt. Džiugu, kad LRT.lt tampa matomu sporto naujienų pasaulyje ir vis daugiau skaitytojų atranda mūsų naujienas. Skaitytojams parengėme naujovišką ir patogią rinkimų formą, pasiekiamą lengvai įsimenančiu adresu, tad kviečiu balsuoti už savo geriausiuosius“, – sako LRT.lt sporto redaktorius Paulius Cubera.

Dėl geriausios lengvaatletės titulo varžosi Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį), Živilė Vaiciukevičiūtė (20 km sportinis ėjimas), Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas), Agnė Šerkšnienė (400 m bėgimas), Diana Zagainova (trišuolis), Dovilė Kilty (trišuolis) ir Ieva Zarankaitė (disko metimas).

Tarp vyrų konkurencija vyksta tarp A.Gudžiaus (disko metimas), Edžio Matusevičiaus (ieties metimas), Aleksandro Sorokino (24 val. bėgimas), Arturo Mastianicos (50 km sportinis ėjimas), Remigijaus Kančio (maratonas), Adrijaus Glebausko (šuoliai į aukštį) bei Mariaus Žiūko (20 km sportinis ėjimas).

„Geriausių lengvaatlečių rinkimai visada vainikuoja metų pasiekimus. Emocijos susigula į kraitelę, nurimsta ir objektyviai išrenkami geriausieji. Šie metai išskirtiniai tuo, kad nėra vieno labai aiškaus lyderio. Turėjome daug gražių pasiekimų – pradedant Airinės medaliu Glazge ir Živilės Vaiciukevičiūtės pergale Europos sportinio ėjimo taurės varžybose. Sezono metu buvo pasiekti labai aukšto lygio Lietuvos rekordai, o ypač graži kova vyko trišuolyje – daug kartų buvo nušokta toliau nei iki šių metų buvęs šalies rekordas“, – favoritų neįžvelgė LLAF prezidentas Eimantas Skrabulis.

Pirmą kartą geriausių metų lengvaatlečio rinkimai buvo surengti dar 1957 metais. Tada už geriausią šalies lengvaatletį buvo galima balsuoti siunčiant laiškus: jų gauta per 200, o nugalėtoju išrinktas bėgikas Jonas Pipynė. Vėliau Lietuvos lengvaatlečių rinkimus rengė Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, savaitraštis „Kalba Vilnius“, tačiau sulig praėjusio amžiaus pabaiga tradicija nutrūko ir buvo atgaivinta 2009-aisiais.

Geriausio 2019 metų Lietuvos lengvaatlečio rinkimuose svarų žodį tars portalo LRT.lt skaitytojai. Balsuoti už labiausiai to nusipelniusius galite iki gruodžio 4 dienos, o geriausieji bus išrinkti susumavus LRT.lt skaitytojų, LLAF Tarybos narių ir sporto žurnalistų balsus.

Geriausi Lietuvos lengvaatlečiai:

2009 m. – Lina Grinčikaitė (100 m) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2012 m. – Austra Skujytė (septynkovė) ir Virgilijus Alekna (disko metimas)

2013 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Virgilijus Alekna (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Benediktas Mickus (800 m)

2014 m. – Zinaida Sendriūtė (disko metimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Jogailė Petrokaitė (šuoliai į tolį)

2015 m. – Brigita Virbalytė-Dimšienė (20 km sportinis ėjimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Edis Matusevičius (ieties metimas)

2016 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį)

2017 m. – Airinė Palšytė (šuoliai į aukštį) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Bačianskaitė (septynkovė)

2018 m. – Liveta Jasiūnaitė (ieties metimas) ir Andrius Gudžius (disko metimas). Kylanti žvaigždė – Urtė Baikštytė (šuoliai į aukštį)

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi