Sportas

2019.11.20 15:08

Irkluotojų stovykloje – pokyčiai ir nežinomybė: federacijos prezidentas bando suprasti, kas atsitiko

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.11.20 15:08

Prieš ketverius metus Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse Lietuvos irkluotojai iškovojo mūsų šaliai du medalius iš keturių. Tačiau likus kiek daugiau nei pusei metų iki starto Tokijuje, irkluotojų stovykloje – nemažai nežinomybės. Ši kilo po nesėkmingo pasaulio čempionato, kuriame mūsų sportininkai liko be medalių.

Mindaugas Griškonis tada iškovojo ketvirtą vietą, tačiau tituluotos porinės vyrų ir moterų dvivietės varžėsi tik B finaluose. Federacijos prezidentas Dainius Pavilionis vis dar bando suprasti, kas atsitiko.

„Mes darome pilną analizę, ar buvo teisingas pasirengimo planas, ar nebuvo kažkokių klaidų padaryta, ar sportininkai privesti prie finalinio etapo turėjo piko formą“, – atsakymų ieško federacijos vadovas.

Veiksmų jau ėmėsi vienas rinktinės lyderių Saulius Ritteris, kuris pakeitė trenerį. Iki šiol jis dirbo su vyriausiuoju rinktinės treneriu Mykolu Masilioniu, tačiau nusprendė, kad pats laikas pokyčiams ir pradėjo bendradarbiavimą su Tomu Valčiuku.

„Iš tiesų, tai nebuvo toks spontaniškas žingsnis. Per metus susidėjo dalykai, kurie padarė tam įtaką. Aišku, nebuvau labai patenkintas paskutiniu metų rezultatu. Buvo pasiektas minimalus tikslas – olimpinis kelialapis iškovotas, bet ta vienuolikta vieta tikrai netenkina. Kad tobulėtum, reikia kažką tai keisti ir supratau, kad jeigu pats nieko nekeisiu, tai situacija nepasikeis“, – savo sprendimą aiškino S. Ritteris.

Supratau, kad jeigu pats nieko nekeisiu, tai situacija nepasikeis.

Tuo pokyčiai irkluotojų stovykloje gali nesibaigti. Iki šiol už Lietuvos irkluotojų parengimą buvo atsakingas Mykolo Masilionio ir italo Giovanni Postiglione tandemas. Šie dar praėjusią savaitę dirbo Graikijoje su olimpiete Milda Valčiukaite, tačiau federacijos vadovas Dainius Pavilionis tiesiai neatsakė, ar federacija tęs bendradarbiavimą su užsienio specialistu.

„Tas klausimas yra atviras. Giovanni Postiglione įnešė labai daug naujovių federacijoje. Jis rašė planus ir prižiūrėjo rinktinę bei sudėliodavo sportininkus valtimis. Jis įnešė daug pakeitimų“, – apie italo įtaką kalbėjo D. Pavilionis.

Vyriausiasis rinktinės treneris M. Masilionis neslepia, kad po nesėkmingo pasaulio čempionato nuotaikos tarp sportininkų nėra pačios geriausios: „Aišku, natūralu, kad kai nelaimi ir nepasirodai taip, kaip tu tikėjaisi, tai tu turi tiesiog nusivylimą. Bet būtent tas turėtų sportininkus uždegti prieš olimpines žaidynes, kad jie verti tų olimpinių žaidynių ir medalių. Tas azartas turėtų juos stimuliuoti nesudėti rankų.“

Vyrų porinės dvivietės kelialapį į Tokijo olimpines žaidynes iškovojo S. Ritteris ir Dovydas Nemeravičius, tačiau tai nereiškia, kad būtinai šis duetas varžytis Japonijoje. S. Ritteris lapkričio pabaigoje išvyks į trijų savaičių stovyklą Jungtinėse Amerikos Valstijose su Mindaugu Griškoniu. Būtent šie irkluotojai susėdo į bendrą valtį prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes ir iškovojo sidabrą.

Rinktinės treneris M. Masilionis apie būsimą sudėtį olimpinėms žaidynėms kalba aptakiai: „Mes norime turėti kuo geresnį rezultatą. Tai reiškia, kad visi kandidatai turi lygų šansą dalyvauti atrankoje ir geriausi atstovaus Lietuvai olimpinėse žaidynėse“.

Pats S. Ritteris, kad ir su kuo atsidurs valtyje, Tokijuje sieks geriausio rezultato: „Aišku, kad sau keliu aukščiausią tikslą, kaip ir visada. Tai olimpinis auksas.“

Kol kas Lietuvos rinktinė turi iškovojusi tris kelialapius į olimpines žaidynes – vyrų ir moterų porinės dvivietės ir vyrų vienvietė. Vyrų porinė keturvietė, dvivietė be vairo ir moterų vienviečių klasių atstovai dar varžysis kvalifikacinėse varžybose.

Irkluotojų stovykloje – pokyčiai ir nežinomybė: federacijos prezidentas bando suprasti, kas atsitiko
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt