Sportas

2019.11.18 18:07

Šaras – apie vis nepasveikstantį Grigonį bei trenerį atleidusios „Panathinaikos“ ekipos iššūkį

LRT.lt2019.11.18 18:07

Antradienį Kauno „Žalgiris“ pradeda antrąją šio sezono dvigubą Eurolygos savaitę. Pirmasis Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių iššūkis – Atėnų „Panathinaikos“ ekipa.

3 rungtynes per paskutinius 4 turus pralaimėję Eurolygos čempionai pamažu stumiami į kampą. Situaciją gali palengvinti tai, jog antradienio varžovai vos prieš kelias dienas atleido vyriausiąjį trenerį Argyrį Pedoulakį, tačiau vis dar neaiški kauniečių lyderio Mariaus Grigonio sveikatos būklė. Apie tai ir daugiau pirmadienį žurnalistų buvo paklausinėtas Š. Jasikevičius.

„Grigonis bandys. Šiai dienai tokią informaciją turime. Nėra situacija su juo gera, nesitreniruoja jis. Nesikeičia tai, apie ką jau šnekėjom. Po šios savaitės galbūt ieškosime kito gydytojo nuomonės ir žiūrėsime, kas ir kaip yra iš tikrųjų.

Pagal mūsų informaciją, jam blogėti negali. Kaip suprantu, negerėja irgi. Vieno iš pėdos pirštų sąnarys negyja. Keista tokia vieta, bet čia galbūt medikai paaiškintų“, – pasakojo treneris.

– Laukia dviguba savaitė – daugybė rungtynių. Vakar teko žaisti, šiandien vėl sportuojat, laukia dvejos rungtynės per tris dienas. Kaip atrodo darbas dabar?

– Na ką, atsistatymas ir tiek. Vakar mums rungtynės išėjo labai geros. Pagal planą, tiek planavom leisti krepšininkams žaisti. Kartais ir galima, pagal situaciją, aukoti rezultatą, bet krepšininkai turi sužaisti tiek, kiek būtų šiaip treniravęsi.

Sunki treniruotė būna dvi dienos prieš rungtynes, o prieš dieną trumpesnė. Vakar išėjo idealiai, kaip ir sumanėm. Kaip ir kas veiks rytoj, jau žiūrėsim. Reikia suprasti varžovus, jų situaciją ir jų talentą.

– Ką „Panathinaikos“ komandai per šią dvigubą savaitę gali reikšti trenerio atleidimas?

– Mes tik galim daug filosofuoti apie trenerio atleidimą. Kartais sukreičia, išeina į gerą trumpalaikėje perspektyvoje. Tikėsimės, rytoj taip nebus. Komanda su didžiuliu talentu, pagal skaičius daug kur pirmauja Eurolygoje puolimo situacijose.

Gynyba vėl raktas į pergalę. Reikia suprasti, ką, kur ir kaip atakuojame. Su „Olympiakos“ čia buvo labai prasta situacija, vakar su Pasvaliu nuostabiai žaidėm.

Nelabai aš kreipiu dėmesio į varžovą. Svarbu, kad žaidėjų reakcija į judesius ir prisitaikymus būtų geresnė nei buvo Pirėjuje. Komanda labai talentinga ir turi aibę gynėjų, skirtingų „ketvirtų“ ir „centrų“, kurie gali pridaryti bėdų. Ioannis Papapetrou tik po karjeros pasirodymo. Jei neapsiginsim, nelaimėsim, kaip ir visada būna su „Žalgiriu“.

– Ar situacija ženkliai sunkesnė, kai nežinote, kas gali pasikeistų varžovų puolime pasikeitus jų treneriui?

– Iš vienos pusės, sunku kažką per porą dienų įvesti. Juk pasikeitė kada? Penktadienį, šeštadienį žaidė rungtynes. Turėjo šeštadienį ir sekmadienį. Tai kas bus – gal vienas kitas derinukas, galbūt kai kurie žaidėjai gaus daugiau pasitikėjimo iš trenerio. Daug ko čia nepakeisi.

Vėlgi, reikia žiūrėt į save. Jie žiūri mūsų video, mes žiūrime jų. Jie matys, kur mus pagavo „Olympiakos“, bandys daryti kažką panašaus, o mes bandysime tam pasiruošti.

– Tai Nicko Calatheso komanda. Kokie galėtų būti pagrindiniai akcentai prieš jį ir kas galėtų būti pagrindiniai jo pagalbininkai?

– Reikia rizikuoti ir kažką atiduoti tokiam žaidėjui. Bandysime neleisti jam patekti į baudos aikštelę. Pridėtas įspūdingai taškus renkantis DeShaunas Thomasas, negalime jo palikti vienas prieš vieną, negalime leisti žaisti stipriąja ranka.

Per tas 24 valandas iki rytojaus rungtynių turime dvi video peržiūros sesijas, šiandien vakarinė treniruotė, ryt rytinė. Turime atsiminti prieš ką žaidžiame, o puolime žaisime „Žalgirio“ krepšinį.